Оцінка можливостей створення нового товару. Проблеми,що пов’язані з розробкою нових товарів.



Створенню нового товару має передувати оцінка:

1) сфери можливого використання, кількості та складу потенційних покупців;

2) наявних ресурсів виробництва та збуту;

3) можливих змін утехнологічному забезпеченні випуску нового товару;

4) господарських ризиків та ймовірності конкурування нового товару з тими, що вже виробляються підприємством.

Компанії, які в умовах інтенсивної конкуренції не справляються з розробкою нових товарів, сильно ризикують. Попит на пропоновані ними продукти залежить від зміни потреб і смаків споживачів, появи нових технологій, скорочення життєвого циклу товарів і всі конкуренції, що загострюється на національних і зарубіжних ринках.

Можливі причини невдачі нових проектів можуть полягати в наступному:

· Незважаючи на негативні результати проведеного маркетингового дослідження, високопоставлений керівник компанії "проштовхує" улюблену ідею.

· Сама ідея була хороша, але обсяг ринку переоцінений.

· Готовий товар має конструктивні недоліки.

· Новий товар був невдало позиціонується, його рекламна компанія виявилася неефективною або була встановлена ​​дуже висока ціна.

· Витрати на розробку продукту виявилися вище розрахункових.

· Удар у конкурентів був сильніше, ніж очікувалося.

Крім того, існує ще кілька чинників, що гальмують розробку нових товарів.
У деяких галузях виробництва відчувається брак нових революційних ідей.

· Фрагментованість ринку. Гостра конкуренція веде до дроблення ринку. Компаніям доводиться направляти новинки на дрібні сегменти ринку, а це може означати, що обсяги продажів кожного товару виявляться менше очікуваних, що негативно позначиться і на прибутку.

· Соціальні та державні обмеження. Новинки повинні задовольняти таким критеріям, як безпека для споживачів та екологічна сумісність. Суворі державні вимоги до нових товарів призводять до того, що поява на ринку нових ліків, іграшок і деяких інших продуктів істотно сповільнюється.

· Дорожнеча процесу розробки нових продуктів. Для того щоб вибрати одну гідну для подальшого опрацювання ідею, компанії доводиться генерувати і розглядати безліч різних проектів. Крім того, сьогодні витрати на ІВР, виробництво та маркетинг дуже високі.

· Нестача капіталу. Деякі володіють перспективними ідеями компанії не мають коштів, необхідних для реалізації проектів.

· Відставання в часі. Нерідко над схожими проектами одночасно працюють декілька компаній, і тоді перемога дістається якнайшвидшої. Фірми прагнуть скоротити час розробки продукту і виробничих технологій за допомогою комп'ютеризації цих процесів, залучення стратегічних партнерів і маркетингового планування. Використовується також система конкурентної розробки нових товарів, коли над проектуванням і виведенням на ринок нових продуктів одночасно працює кілька груп співробітників, функції яких перекриваються. Якщо одна з функціональних груп наштовхується на перешкоду, вона працює над вирішенням виниклої проблеми, у той час як інші команди продовжують рухатися вперед. Конкурентна система розробки нагадує не звичну естафету, а гру регбійної команди, коли співробітники "пасують" новий товар один одному на шляху до спільної мети.

· Скорочення життєвого циклу товарів.

ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ № 26

Сутність, переваги та недоліки спостережень як методу збирання первинної маркетингової інформації.

Спостереження — це метод збирання первинної маркетинго­вої інформації шляхом реєстрації поведінки людей чи інших до­сліджуваних об'єктів. Його використовують не дуже часто, й слугує воно, як правило, для визначення дослідницької мети чи узагальнення суджень.

Спостереження використовують також як джерело інформації для побудови дослідницьких гіпотез, перевір­ки отриманих за допомогою інших методів даних. За їх допомогою можна отримати додаткові відомості про досліджувані явища.

Порівняно з опитуваннямиперевагами спостережень є неза­лежність їх від бажання чи небажання об'єкта дослідження до співпраці, можливість сприйняття несвідомої поведінки (зокрема у звичайних для них умовах), а також комплексне врахування дії чинників навколишнього середовища. Подеколи спостереження виступають єдиним можливим джерелом отримання необхідної інформації, наприклад коли йдеться про проведення маркетинго­вих досліджень серед дітей.

Недоліками спостережень є «Жладність забезпечення репре­зентативності вибірки, описовий характер отримуваної інформа­ції, залежність від суб'єктивних оцінок дослідників, неприрод­ність поведінки об'єкта дослідження за штучних умов здійснення спостереження.

 


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 316; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!