Конкурентоспроможність товару та її значення у маркетинговій товарній політиці



Конкурентоспроможність товару - це відносна й узагальнена характеристика товару, що виражає його вигідні відмінності від товару-конкурента за ступенем задоволення потреби і за витратами на її задоволення.

Для конкурентоспроможності споживчих товарів характерний ринковий успіх на конкретному ринку в умовах конкурентної боротьби за певний період часу. Це означає, що за своїми характеристиками сукупним такі товари здатні витримувати конкуренцію аналогів:функціональну (найбільш прийнятним способом задовольняти потребу користувачів і формувати у них нові потреби); предметну (бути кращими серед хороших, виділятися важливими характеристиками споживчих властивостей) і видову (мати кращий дизайн).

Параметри конкурентоспроможності товару:

1. Технічні параметри найбільш жорсткі. За ним судять про призначення товару, його приналежності до певного виду (класу) продукції.

2. Економічні параметри представлені величиною витрат на виробництво товару: його ціною, витратами на транспортування, установку, ремонт, експлуатацію та технічне обслуговування, навчання персоналу.

3. Соціально-організаційні параметри - це врахування соціальної структури споживачів, національних особливостей в організації збуту, виробництва, реклами товару.

Конкурентоспроможність продукції (товару) може проявитися лише за умови формування конкурентного середовища, т.е.ринка на якому незалежні фірми-продавці вільно змагаються за право продавати свій товар незалежному покупцеві.

 

Торгова марка та її призначення

Назви підприємств — імена, за якими вони відрізняються та виокремлюються серед інших, незалежно від того, чи є вони акціонерними компаніями чи товариствами або приватними фірмами. Торгові марки — це назви, за якими підприємство рекламує та продає свої товари. У тих випадках, коли фірма займається тільки наданням послуг або поєднує їх із продажем товарів, назва, за якою ці послуги надаються та рекламуються, називається сервісною маркою.

Товарний знак, що відрізняється високою рекламоздатністю, дозволяє виокремити й донести до цільової аудиторії престижність, унікальну для споживача властивість товару або відразу декілька його властивостей.

Товарні та торгові марки лежать в основі сучасної торгівлі не тільки продовольчими товарами та товарами високого стандарту застосування, але й товарами виробничого призначення.

Товарні марки або товарні знаки — це зареєстровані у визначеному порядку позначення словесні, графічні, музичні або художні, які можуть розміщуватися на товарі або на його упаковці та прислуговуватися виокремленню авторства даного виробника від конкурентів.

Функції використання виробником торгової марки такі:

· забезпечення ідентифікації товару та його виробника або тор­гового посередника;

· гарантується, що товар або послуга забезпечує певний рівень якості використання товару або надання послуги;

· відомо, яке підприємство відповідає за товар, що рекламується та продається споживачам;

· зменшується можливість порівняння марочного товару з іншими за ознакою «ціна — якість», бо споживач розуміє різницю між цими товарами;

· використання іміджевої реклами;

· створення у споживачів враження, що вони менше ризикують, купуючи марочний товар, щодо якого вже є певний досвід користування або споживання і назва якого вже асоціюється з високим рівнем виробництва товару чи надання послуги, що сприяє створенню постійного кола споживачів;

· полегшення завоювання каналів розподілу товарів однієї категорії;

· створення збірного образу товарних родин.

Товарний знак—емблема товару або підприємства (фірми), що нерідко зливаються в один символ, забезпечують доброзичливе ставлення до наступних товарів виробника, що зменшує витрати на рекламування нових товарів виробника.


 

ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ № 11

Класифікація зовнішніх постачальників маркетингової інформації.

Система збору зовнішньої поточної маркетингової інформації забезпечує керівників інформацією про самі останні події і представляє набір джерел і методичних прийомів, за допомогою яких керівники одержують повсякденну інформацію про події, що відбуваються в комерційному середовищі.

В якості зовнішніх джерел інформації виступають:

· публікації національних і міжнародних офіційних організацій;

· публікації державних органів, міністерств, муніципальних комітетів і організацій;

· публікації торгово-промислових палат і об'єднань;

· щорічники статистичної інформації;

· звітиівиданнягалузевихфірміспільнихпідприємств;

· виданнянекомерційнихдослідницькихорганізацій (наприклад, відділеньакадемійнаук, університетів, інститутів, матеріаликонференцій, семінарівтощо);

· публікаціїторговихіпромисловихасоціацій, вт.ч. асоціаціймаркетингупоокремихвидахпродукції (наприклад, асоціаціятоваровиробників, асоціаціярекламодавцівіт.д.);

· журнали по різних товарах і технологій;

· теле-і радіореклама;

· публікації навчальних, науково-дослідних, проектних інститутів і суспільно-наукових організацій, симпозіумів, конгресів, конференцій;

· прайс-листи, каталоги, проспекти й інші фірмові публікації.

 


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 231; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!