Система, структура й організація діяльності органів прокуратури



Систему органів прокуратури складають: Генеральна прокуратура України, прокуратури Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя (на правах обласних), міські, районні, міжрайонні, інші прирівняні до них прокуратури, а також військові прокуратури. До військо­вих прокуратур належать військові прокуратури регіонів і військова прокуратура Військово-Морських сил України (на правах обласних), військові прокуратури гарнізонів (на правах міських).

Штатна чисельність органів прокуратури України в межах фонду заробітної плати затверджується Генеральним прокурором України.

Таким чином, система органів прокуратури — це впо­рядкована побудова прокурорських органів різних рівнів і компетенції об'єднаних спільністю цілей, шляхів ЇЇ досяг­нення та єдиною підпорядкованістю Генеральному проку­ророві України.

Згідно зі ст. 122 Конституції України та Законом "Про прокуратуру" Генеральну прокуратуру України очолює Генеральний прокурор України, який призначається на посаду та звільняється з посади Президентом України за згодою Верховної Ради України. Верховна Рада України може виразити недовіру Генеральному прокурору Украї­ни, що тягне його відставку з посади.

Генеральний прокурор України звільняється з посади -. також у разі:

- закінчення строку, на який його призначено;

- неможливості виконувати свої повноваження за станом здоров'я;

- порушення вимог щодо несумісності;

-  набрання законної сили обвинувальним вироком щодонього;

- припинення його громадянства;

- подання заяви про звільнення з посади за власним бажанням.

Строк повноважень Генерального прокурора України та підпорядкованих йому прокурорів — п'ять років.

Генеральний прокурор має першого заступника та заступників.

У Генеральній прокуратурі України утворюється коле­гія в складі Генерального прокурора України (голова), його першого заступника, заступників, прокурора Авто­номної Республіки Крим, інших керівних працівників ор­ганів прокуратури. Персональний склад колегії затвер­джується Верховною Радою України за поданням Гене­рального прокурора України.

У прокуратурах Автономної Республіки Крим, облас­тей, міст Києва та Севастополя, інших прокуратурах (на правах обласних) утворюються колегії в складі прокуро­ра (голова), його заступників, інших керівних працівників. Персональний склад колегії затверджує Генеральний прокурор України.

Колегії прокуратур є дорадчими органами й розгля­дають найбільш важливі питання, що стосуються додер­жання законності, стану правопорядку, діяльності органів прокуратури, виконання наказів Генерального прокурора України, кадрові питання, заслуховують звіти підпорядкова­них прокурорів, начальників структурних підрозділів та ін­ших працівників прокуратури.

На засіданнях колегій можуть заслуховуватися повідом­лення та пояснення керівників міністерств, відомств, орга­нів державного управління, нагляду та контролю, підприємств, установ і організацій, їх об'єднань, інших посадових осіб з приводу порушень законодавства.

Повноваження Генерального прокурора України що­до керівництва органами прокуратури.Генеральний про­курор України:

- спрямовує роботу органів прокуратури та здійснює контроль за їх діяльністю;

- призначає першого заступника, заступників Генерального прокурора України, керівників структурних підрозділів, головного бухгалтера, інших працівників Генеральної прокуратури України;

- затверджує структуру та штатну чисельність підпорядкованих органів прокуратури, розподіляє кошти на їх утримання;

- призначає за погодженням з Верховною Радою Автономної Республіки Крим прокурора Автономної Республіки Крим;

- призначає заступників прокурора Автономної Республіки Крим, прокурорів областей, міст Києва та Севастополя, їх заступників, міських, районних, міжрайонних, а також прирівняних до них інших прокурорів;

- відповідно до законодавства визначає порядок прийняття, переміщення, звільнення прокурорів, слідчих прокуратури та інших спеціалістів, за винятком осіб, призначення яких передбачає Закон України "Про прокуратуру";

- відповідно до законів України видає обов'язкові для всіх органів прокуратури накази, розпорядження, затвер­джує положення й інструкції;

- присвоює класні чини згідно з Положенням про класні чини працівників прокуратури. Вносить подання Президенту України про присвоєння класних чинів державного радника юстиції 1,2 і 3 класів.

Указівки Генерального прокурора України з питань роз­слідування є обов'язковими для виконання всіма органа­ми дізнання та досудового слідства.

Прокуратури Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, міські, районні, міжрайонні, районні в містах, а також інші прокуратури очолюють від­повідні прокурори.

Слідчі прокуратури.У Генеральній прокуратурі Украї­ни, прокуратурі Автономної Республіки Крим є старші слідчі в особливо важливих справах і слідчі в особливо важ­ливих справах; у прокуратурах областей, міст, інших прирівняних до них прокуратурах можуть бути слідчі в особли­во важливих справах і старші слідчі; у районних, міжрайон­них, міських — старші слідчі та слідчі.

Слідчі прокуратури провадять досудове слідство у спра­вах про діяння, що містять ознаки злочину, віднесені зако­ном до їх підслідності, а також в інших справах, переданих їм прокурором.

Організаційна структура Генеральної прокуратури України.До структури Генеральної прокуратури входять:

- головне управління нагляду щодо прав і свобод та захисту інтересів держави;

- управління нагляду за дотриманням конституційних прав і свобод;

- головне слідче управління;

- головне управління військових прокуратур;

- самостійне міжнародно-правове управління;

- інститут підвищення кваліфікації працівників Генеральної прокуратури України;

- головне управління з дотримання законів органами, які провадять оперативно-розшукову діяльність, дізнання і досудове слідство;

- управління нагляду за дотриманням законів органами СБУ, державної митної служби і прикордонної охорони при проведенні оперативно-розшукової діяльності, дізнання і досудового слідства;

- управління з питань підтримання державного обвинувачення в судах;

- управління нагляду за дотриманням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах;

- управління представництва інтересів громадян і держави в судах;

- управління кадрів;

- управління організаційно-правового забезпечення;

- управління матеріально-технічного забезпечення;

- самостійні відділи.


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 240; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!