Технології створення таблиць, їх редагування та модифікація структури таблиць. Створення міжтабличних зв’язків, засоби їх введення та редагування. Схема даних.



структури таблиць.

У цьому вікні натискаємо кнопку Создать. Висвітлюється вікно Новая таблица. У ньому перераховано такі засоби створення таблиць:

режим таблицы;

конструктор;

мастер таблиц;

импорт таблиц;

связь с таблицами.

У вікні Новая таблица вибираємо опцію Конструктор. На екрані з’являється вікно табл. 1 у режимі конструктора.

Заповнюємо цю таблицю.

Після заповнення таблиці потрібно виділити ключове поле (рядок Ключевое поле).

Можна розширювати колонки, звужувати колонки, пересувати їх в інше місце, ховати і фіксувати.

В Access не можна редагувати такі поля: поля лічильника, недоступні поля, поле в деяких типах запитів, обчислювальні поля.

Часто для введення та редагування даних зручніше використовувати форми, а не додавати і редагувати записи. Форми, як правило, відображають на екрані один запис.

СУБД ACCESS дозволяє створювати зв’язки між таблицями на основі відношень типа «один-до-одного» та «один-до-багатьох». Встановлення зв’язку «багато-до-багатьох» потребує наявності третьої таблиці.

Для зв’язування таблиць у реляційних СУБД використовують ключі. Ключем називають сукупність полів таблиці, значення яких ідентифікують її записи. Первинним ключем називають такий ключ, який однозначно ідентифікує записи таблиці. Для створення ключа: в режимі Конструктора виділити поле або поля. Далі натискуємо піктограму ключа на Панелі інструментів, або вибираємо Правка → Ключевое поле.

Впорядкування записів таблиці за значенням ключа називають індексацією, а отриманий образ таблиці – індексом. Взагалі фізично таблиці та індекси можуть зберігатися у різних файлах (як, наприклад, у СУБД MS FoxPro). У MS Access всі об’єкти бази даних (у тому числі і індекси) зберігаються в одному файлі.


 

59. Поняття форм.Програми для роботи з базами даних надають можливість вводити дані як безпосередньо в таблицю, так і за допомогою форм.У цьому випадку, форма - це структуроване вікно, яке можна представити так, щоб воно повторювало форму бланка. Форми створюються з набору окремих елементів керування.. Технологія створення форм у Конструкторі форм. Редагування елементів управління, зміна властивостей форми та її елементів. Створення розрахункових полів. Розрахунок підсумкових значень.Створення та використання підпорядкованої форми. Технологія створення набору вкладок і багатосторінкових форм.Головна кнопкова форма, її призначення й технологія побудови. Конструктор форм (призначений для створення форми будь-якої складності)


 

60. Звіт — відображає і друкує дані з таблиць або запитів згідно з описаним користувачем форматом. У звіті дані редагувати не можна. Для створення звітів в MS Access 2010 треба перейти до вкладки «Создание» → «Отчеты». Створення звітів : створення простого звіту, створення звіту за допомогою майстра звітів та створення звіту в конструкторі. 1.ворити простий звіт «Замовлення товарів по клієнтах» на основі перехресного запиту.Серед об’єктів вибрати перехресний запит та виконати «Создание» → «Отчеты — Отчет». На екрані з’явиться звіт. Закриємо його та дамо назву «Замовлення товарів по клієнтах». Потім можна буде повернутися до цього звіту та відредагувати його у конструкторі (в контекстному меню обрати «Конструктор»).2 й За допомогою майстра звітів створити звіт «Замовлення клієнтів по місяцях» на основі запиту «Замовлення». У звіті потрібно виконати угрупування даних по місяцях, а потім по клієнтах. Підсумкові значення по клієнтах, місяцях та звіту в цілому повинні видавати загальну суму замовлень.Натиснемо «Мастер отчетов», в діалоговому вікні виберемо запит «Замовлення», всі поля та натиснемо «Далее >».


 

61. Експертні системи ( ЕС) - вид (клас) систем штучного інтелекту, які здатні отримувати, накопичувати, корегувати знання з деякої предметної галузі (що надаються в основному експертами), виводити нові знання, вирішувати на основі цих знань практичні завдання та пояснювати хід їх рішення. сучасним ЕС.Експертні системи на цей час використовуються для вирішення у багатьох галузях людської діяльності (медицина, геологія, математика, військова справа, управління, кібернетика, електроніка, юриспруденція, сільське господарство і т. ін.) таких завдань: - інтерпретація (аналіз даних, за якими ведеться спостереження, з метою визначення їх змісту. Наприклад, визначення хімічних структур при проведенні масспектрометричних досліджень);- прогноз - прогнозування перебігу подій у майбутньому на основі моделі минулого та сучасного або визначення ймовірних наслідків з визначеної ситуації діагностика - процес пошуку несправностей у системі, визначення стадії захворювання живого організму, що заснований на інтерпретації даних (наприклад, зняття ЕКГ при медичному обстеженні);- моніторинг - порівняння спостережень з критичними точками плану та повідомленням при відхиленні від плану;- планування - побудова конфігурацій об'єктів відповідно до заданих вимог та обмежень (наприклад, проектування схем ЕОМ

 


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 196; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!