Можливості табличного процесора Місrosoft Еxcel. Елементи вікна. Інтерфейс користувача в Еxcel.



Електронна таблиця – це інтерактивна система обробки даних, яка має вигляд таблиці, ячейки якої можуть містити числа, символи, дати, формули.

Користувач може змінювати зміст ячеек (клітинок, комірок, чарунок) виконувати розрахунки, упорядкування, пошук, побудова діаграми.Основний робочий простір у табличному процесорі – це робоча книга, яка складається з робочих листів. Лише один лист поточний і його ярлик буде виділено. Взагалі екранна сторінка нагадує сторінку редактора Word. Також є заголовок, меню, піктографічне меню (панель інструментів), робочий простір, лінійки прокрутки.

Робочий лист нагадує бухгалтерську книгу, де інформація розташовується по рядках і стовпчиках.Документ створений в Excel називається книгою (книга 1, книга 2 і т.д.), розширення .xls.Рядки у робочому листі нумеруються (1, 2, 3....), а стовпчики мають назву (А, В, С, D...) (літери латинського алфавіту).Перетин рядка і стовпчика утворює комірку, яка теж має назву (адресу). Н-д: А1, В10, Е5.Пересування по робочому листу можна виконувати мишкою або клавішами управління курсором (клацнути по необхідній комірці).Адреса поточної комірки відображається у рядку формул, у вікні адреси. У вікні Excel видно завжди лише частину таблиці. Весь робочий лист складається з стовпчиків 255 і 16384 рядків.

Стандартні назви листів – лист 1, лист 2, лист 3. За допомогою п.м. “Сервіс” можна змінити вигляд листа, убрати сітку, збільшити кількість листів, зняти назви рядків і стовпчиків і т.ін.

Меню складається із слідуючи пунктів.

Файл – для роботи з файлами

Правка – для редагування даних

Вид – перегляд документа

Вставка – робота із вставками

Формат – форматування даних і таблиць

Сервіс – сервісні функції, адаптація робочої книги

Данные – робота з базами даних

Окно – робота з вікнами книг

“?” – виклик довідника

Створити таблицю за шаблоном п.м. Файл – создать – ярлик решения. Серед шаблонів є такі документи Авансовый отчёт, Финансовый отчёт, Заказ. Можна створити свій шаблон документа (аналогічно як у Word) і зберегти його Файл – Сохранить как – тип файла (шаблон). Шаблони вже містять необхідні формули і формати, вже оформлені належним чином.


46. Типи діаграм та їх призначення.

У програмі Excel термін діаграма використовується для позначення всіх видів графічного представлення числових даних. В основі побудови графічного зображення лежить ряд даних.

Ряд даних – це група комірок з даними в межах окремого рядочка чи стовпчика. На одній діаграмі можна відображати декілька рядів даних.

Excel володіє широкими можливостями для побудови діаграм різних типів. Наприклад, таких: Гістограма Лінійна Графік Кругова Точкова З областями Кільцева Пелюсткова Поверхнева Бульбашкова Біржова Циліндрична Конічна Пірамідальна.

Це стандартні типи. А є ще цілий ряд нестандартних. Крім того, більшість з цих діаграм можна будувати у об’ємному виконанні. Який тип краще вибрати залежить від поставленої задачі.

 

47. Вкладка Главная містить команди, необхідні для роботи з буфером обміну, вибору й зміни шрифтів, керування вирівнюванням вмісту клітин, вибору числових форматів, а також виправлення, сортування й пошуку.

· Вкладка Вставка містить команди для додавання в робочі аркуші об’єктів, наприклад, таблиць, діаграм, ілюстрацій, посилань і різних текстових елементів, наприклад, назв стовпців або рядків.

· Вкладка Разметка страницы містить все необхідне для настроювання робочого аркуша, включаючи вибір тим, параметрів структури сторінки, управлінням розмірами окремих об’єктів, вибір параметрів робочого аркуша й опції упорядкування елементів аркуша.

· Вкладка Формулы містить майстра функцій, бібліотеку функцій, команди, необхідні для створення й обробки іменованих клітин, команди аудиту формул і параметри обчислення.

· Вкладка Данные містить команди для одержання зовнішніх даних, керування зовнішніми з’єднаннями, сортування й фільтрації даних, усунення дублікатів, перевірки й консолідації даних, а також групування й розгруповування клітин.

· Вкладка Рецензирование містить все необхідне для рецензування, коментування, поширення й захисту аркуша.

· Вкладка Вид містить команди для вибору різних представлень робочої книги, приховування й відображення елементів робочого аркуша (сітки, лінійки, рядка формул і т.д.), збільшення або зменшення зображення, а також роботи з вікном робочого аркуша.

Нижче розташований рядок формул, де розміщені такі елементи:

· Поле імені (вікно імен блоків).

· Кнопка підтвердження дії.

· Кнопка відміни дії.

· Кнопка вставки функції.

Вільне місце рядка формул використовується для введення і редагування формул, тексту, цифр.

Робоче поле Excel це пуста таблиця, яка складається з 16384 стовпчиків і 1048576 стрічок. Новому файлу Excel автоматично присвоюється ім’я Книга 1 з розширенням .xlsх. Книга складається з листів, яких може бути до 255.

Внизу робочого поля ми бачимо стрічку закладок або ярличків (Лист 1, Лист 2 …) За допомогою ярличків, можна переміщуватися по листам книги. Ці операції можна виконувати за допомогою миші або комбінацій клавіш Ctrl+PgUp, Ctrl+PgDown.

Стрічки таблиці нумеруються цифрами, а стовпчики позначаються літерами латинського алфавіту. Кожна клітина Excel має ім’я, яке складається з імені стовбчика і номера стрічки, наприклад перша клітина має ім’я А1. Якщо потрібно звернутися до клітини А1 на листі 2, то записують Лист 2!А1. Одна з множини клітин є активною, вона виділяється рамкою – табличним курсором.

В кожній клітині таблиці може знаходитись число, текст, формула.

Числа – це цифрові дані. Число може бути ціле чи дробове будь-якого формату.

Текст – дані відмінні від числових, об’ємом до 32 Кбайт.

Логічні константи – типу ИСТИНА, ЛОЖЬ.

Формули – починаються символом = і являють собою сукупність операндів, що є координатами клітинок, з’єднаних знаками математичних операцій і круглих дужок.

Дата/Час – в повному чи короткому форматі.

Друкування робочих аркушів потребує узгодження полів сторінок і включення всіх необхідних елементів; це може представляти деяку складність (і віднімати чимало часу) як для новачків, так і для досвідчених користувачів Office Excel. В Office Excel 2007 є нове подання Разметка страницы, що дозволяє бачити, як виглядає робочий аркуш, у будь-який момент роботи над ним. Щоб відобразити робочий аркуш у цьому поданні потрібно скористатись командою Разметка страницы командної вкладки Вид.

Подання Разметка страницы дозволяє уникнути роботи «навмання». Лінійки угорі й ліворуч від робочої області дозволяють розподіляти області вмісту на сторінці, також є всі можливості редагування, можна вносити зміни в дані, вибирати нові опції форматування, а також зберігати й виводити документ на друк.

Подання Разметка страницы також можна ввімкнути за допомогою ярлика режиму перегляду стрічки стану Office Excel 2007. Ліворуч повзунка масштабу розташовані ярлики трьох подань – Обычный, Разметка страницы, Страничный.


 

48. Класифікація та характеристика стандартних функцій.

Функція має ім’я і список аргументів у круглих дужках, розділених знаком ;.

Аргументами можуть бути числові та текстові константи, адреси комірок, діапазони комірок.

Для виклику майстра функцій можна скористатись:

рядком головного меню Вставка/Функции;

натиснути кнопку fх (Мастер функцій) панелі інструментів Стандартная.

При цьому відкривається перше діалогове вікно майстра функцій.

Тут вибираємо категорію і вид функції потім – кнопку „ОК”.

У другому вікні діалогу вказуємо аргументи через знак ; – потім кнопку „ОК”.

Всі функції умовно поділені на категорії:фінансові; дата і час; математичні; статистичні; посилання і масиви; робота з базою даних; текстові; логічні; перевірка властивостей і значень.

Тепер розглянемо деякі стандартні функції. Статистичні:

МАКС (число 1; число 2;...) – повертає максимальне значення із списку аргументів до 30 чисел.

Є аналогічна функція МИН.

МИН (число 1; число 2;...) – повертає мінімальне значення із списку аргументів до 30 чисел.

МИН (3; G5; MAKС(B4:B10))

Дана функція має вибрати мінімальне значення серед таких:

З – числова константа:

G5 – значення комірки G5

МАКС (В4:В10) – максимальне значення з представленого діапазону.

Функція МАКС в даному випадку є вкладеною, а МИН – зовнішньою. Розглянемо ще деякі статистичні функції.

СРЗНАЧ (число 1; число 2; ……..) – рахує середнє арифметичне аргументів.

СЧЕТ (значення 1; значення 2; ....) – рахує кількість чисел у списку аргументів.

З багатьма математичних, у т.ч. тригонометричних функцій ви знайомі. Хотілося б звернути увагу на функцію

СУММ (число 1; число 2; ...) – рахує суму всіх чисел, що входять у список аргументів. Ця функція настільки часто вживається, що винесена у вигляді значка Σ на стандартну панель інструментів.

Хотілося б зазначити що є ще цілий ряд функцій для роботи з матрицями. І ще познайомимось з представниками логічних функцій. Їх всього 6.

ЕСЛИ, И, ИЛИ, ИСТИНА, ЛОЖЬ, НЕ.

З представниками даних функцій ви уже знайомились у минулому. Наприклад, вивчаючи мову програмування Basic, ви розглядали логічні оператори: логічне заперечення (інверсія) NOT – це наша функція НЕ, логічне множення (кон’юнкція) AND – це наша функція И, логічне додавання (диз’юнкція) OR – це наша функція ИЛИ. Крім того, у Basic ви вчили оператор умовного переходу IF – це наша функція ЕСЛИ, а гілочки розгалужень “ТАК”, “НІ” – це наші функції відповідно ИСТИНА, ЛОЖЬ.

Розглянемо функцію ЕСЛИ. Має такий синтаксис:

ЕСЛИ (лог. _выражение; значение_ если_истина; значение_если_ложь)

 


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 233; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!