Типи листів у ЕТ Excel. Основні операції над листами.



- Робочий (табличний) лист використовується для уведення (збереження) даних і виконання обчислень.

- Лист діаграмипризначений для представлення даних табличного листа у графічному вигляді. Діаграма, проте, може бути також впроваджена у табличний лист.

- Лист вікна діалогу призначений для створення користувачем власних вікон діалогу.

 

 

Призначення основних команд роботи з файлами книг

Вікна книг табличного процесора Excel.

Файл, створений в MS Excel називається книгою (Книга1, книга2, …). Кожна книга складається з листів кількох типів (Лист1, лист2,…). Робочі листи - це електронні таблиці, що складаються з колонок та рядків. Максимальне число колонок таблиці - 255, рядків - 16384. Колонки позначаються зліва направо літерами А,В,С, . . .,AA,AB, . . . , IU,IV. Рядки - зверху вниз цифрами 1 . . . 16384. На перетині колонки і рядка розміщується клітка. Позначення (адреса) клітинки складається з позначення колонки та рядка.

В Excel може існувати одночасно кілька вікон книг. Для маніпуляції з вікнами використовують меню Окно. Активне вікно виводиться на перший план і може перекривати інші вікна. Користувач може змінювати положення та розмір вікон.

Вікно має типові елементи. Заголовок вікна розміщується зверху і включає ім’я книги. Праворуч розміщено кнопки згортання, відновлення і закриття вікна.

Список листів розміщується ліворуч в нижньому рядку вікна. Список листів можна гортати за допомогою кнопок прокрутки, які знаходяться ліворуч від списку. Робочим листам присвоюється імена Лист1, Лист2, ... , а листам з діаграмами - Диаграмма1, Диаграмма2, ...

У вікні книги відображується вміст активного листа. У робочому листі відображується електронна таблиця, яка містить імена колонок, номера рядків, клітки, горизонтальну та вертикальну смуги прокрутки.

Одна з кліток таблиці виділена темною прямокутною рамкою - це табличний курсор. Адреса активної чарунки виводиться у лівій частині рядка формул. Переміщувати табличний курсор можна клавішами управління курсором або з допомогою миші. Для зміни активного листа слід клацнути мишою по ярлику листа у списку листів.

 

53.База даних (БД) − цесистематизованесховищеінформації. Телефоннийдовідник − прекрасний приклад базіданих.

Базиданихстворюються в тих випадках, коли необхідновідслідковувати, аналізувати і зберігатиінформацію за деякий час. Наприклад, базою данихможнавважатисукупністьінформації про кадровий стан підприємства, розклад занять у навчальномузакладі, родиннізв’язки, бібліотечний фонд тощо. Якщопоняттябазиданихнаблизити до інформаційних систем, якірозміщуються на комп’ютернихносіяхданих, то підвідповіднимтерміномможнарозумітинабірзаписів та файлів, якіорганізованіспеціальним чином. Спеціальнепрограмнезабезпечення, необхідне для використання та модифікації баз данихкористувачем, називаєтьсясистемою управління базами даних.

Основніфункції СУБД:

- забезпеченнякористувачаінструментарієм, щодозволяєоперуватиданими в абстрактнихтермінах, які не пов’язанііз способом збереженняданих в ЕОМ;

- забезпеченнясекретності і пріоритетності доступу до даних;

- захистцілісностіданих;

- синхронізація доступу до даних;

- захистданихвідаварій та відновленняданих.

Найпоширенішітипи БД – ієрархічні, мережні, реляційні.Так, якщоінформаційна структура данихпов’язанаізієрархієюїїчастин, то таку структуру називають ієрархічною. До ієрархічнихінформаційних областей можнавіднестидані, щопов’язані з родиннимизв¢язками, структур міністерствтощо. Графічнодані з ієрархічною структурою уявляють у вигляді так званого дерева абосукупності дерев - лісу. Якщоінформаційна структура данихпов¢язанаіздеякоюмережою, то відповіднуінформаційну область за своєю структурою називають мережною . Прикладом мережнихінформаційних областей є дані про стан електричних мереж, транспортнихшляхівтощо. Графічнодані з мережною структурою уявляють у вигляді так званого графа.

Запит призначений для вибіркинеобхіднихданих з таблиць. За допомогоюзапитівможнатакожмодифікуватиданіабостворюватиіншітаблиці.

Форми призначаються для перегляду, введення і редагуванняданихтаблиць а такожнадаютькористувачузасобикеруванняпрограмами, яківикористовують базу даних. Форми, як правило, використовуються для того, щобзабезпечитинеобхіднийзовнішнійвигляд документа, даніякоговводяться у таблицю.

Звіти призначаються для перегляду та друкурезультуючоїінформації. Звітиможутьбутивключені до документівіншихпрограм.

Макроси та модулі призначені для обробки подій. Терміном подія у MS Accessназиваютьзміну стану об¢єкта. Так, подія – цевідкриття того чиіншогооб¢екта, йогозакриття, зміна стану самого об¢єкта. Наприклад, для таблицьцевведеннязапису, видаленнязаписутощо. Для визначеннямакросів та модулівнеобхіднізнання з теоріїпрограмування та вмінняпрограмувати в системіпрограмуванняVisualBasicforApplications (VBA), яка вбудована у MS Access.

Реляційні моделі БДце БД, дані в яких подані у вигляді двомірних таблиць, за допомогою яких можна описати предметну область.

Ієрархічні моделі БД- це структури даних, які впорядковані за підляганням від загального до конкретного. Має параметри – рівень, вузол, зв'язок

І. За типом збережених даних

- Фактографічні системи – призначені для зберігання й опрацювання структурованих даних у вигляді чисел і текстів.

- Документальні БД- призначені для зберігання даних у вигляді документів.

ІІ. За технологією опрацювання даних

- Централізовані БД – всі данні зберігаються в пам'яті однієї обчислювальної системи.

- Розподілена БД – данні зберігаються у різних комп'ю-терах обчислювальної мережі.

ІІІ. За способом доступу до даних
- БД з локальним доступом;
- БД з мережним доступом.


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 916; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!