Перше покоління (1950–1960 рр.).



Предмет, мета і завдання дисципліни. Її роль у формуванні світогляду сучасного фахівця – економіста в умовах соціально-орієнтованих ринкових відносин.

Дисципліна “Інформатика і комп’ютерна техніка” призначена для оволодіння студентами економічного напряму фундаментальних основ комп’ютерних технологій.

Предметом даної дисципліни є інформація та сучасні засоби її обробки, у тому числі:

- апаратне та програмне забезпечення засобів обчислювальної техніки;

- засоби взаємодії апаратного й програмного забезпечення;

- засоби взаємодії людини з апаратним і програмним забезпеченням.

Мета дисципліни “Інформатика та комп’ютерна техніка” – дати студентам знання:

- з теоретичних основ принципів побудови і функціонування сучасних та перспективних обчислювальних машин та комп’ютерних мереж;

- принципів організації обчислювальних процесів на персональних комп’ютерах і основ їх алгоритмізації;

- з основ сучасного програмного забезпечення персональних комп’ютерів;

- удосконалити вміння і навички роботи з сучасним апаратним та програмним забезпеченням комп’ютерів, які необхідні студентам для розв’язування фахових задач.

Головне завдання дисципліни полягає у тому, щоб навчити кожного студента системі прийомів і методів роботи з апаратними та програмними засобами, щоб кожен з вас отримав практичні вміння і навички роботи на сучасних персональних комп’ютерах.

 

 

Історичний огляд розвитку обчислювальної техніки. Класифікація та покоління ЕОМ.

Обчи́слювальна те́хніка є найважливішим компонентом процесу обчислень і обробки даних. Першими пристосуваннями для обчислень були, ймовірно, всім відомі лічильні палички, які й сьогодні використовуються в початкових класах багатьох шкіл для навчання лічбі. Розвиваючись, ці пристосування ставали складнішими, наприклад, такими як фінікійські глиняні фігурки, також призначені для наочного подання кількості, однак для зручності поміщаються при цьому в спеціальні контейнери. Такими пристосуваннями, схоже, користувалися торгівці і рахівники того часу.Калькулятори продовжували розвиватися, але комп'ютери додали найважливіший елемент — умовні команди та більше пам'яті, що дозволило автоматизацію як чисельних розрахунків так і взагалі, автоматизації багатьох завдань з обробки текстів. Комп'ютерна технологія зазнавала значні зміни кожні десять років починаючи з 1940 року.Обчислювальна техніка стала платформою для інших цілей, ніж лише обчислень, таких як автоматизація процесів, електронних засобів зв'язку, контроль обладнання, розваги, освіта та ін. Кожна галузь у свою чергу, запровадила власні вимоги на обладнання, яке і розвивається у відповідь до цих вимог.

Перші комп'ютери вимагали від операторів доволі великої ручної рутинної роботи із введення даних і супроводження обчислень.

Суперкомп'ютер «Колумбія» в дослідницькому центрі НАСА.Зазвичай вирізняють чотири покоління електронної обчислювальної техніки. Швидкий розвиток і розповсюдження комп'ютери одержали починаючи з третього покоління. Під терміном «П'яте покоління ЕОМ» відомий невдалий проект японської держави зі створення комп'ютерів нового типу і підвищеної продуктивності(завершився в 1992 році). Також часто під цим терміном маються на увазі квантові комп'ютери, днк-комп'ютери та інші перспективні, експериментальні обчислювальні технології. Покоління ЕОМ (computer generation) — один із класів в класифікації обчислювальних систем за ступенем розвитку аппаратних і програмних засобів.

Покоління визначається елементною базою, архітектурою та обчислювальними можливостями.

Покоління ЕОМ:

І — використання електровакуумних ламп (ENIAC, МЕСМ)

ІІ — використання транзисторів

ІІІ — використання інтегральних схем

IV — використання мікропроцесорів

V — поки що не існують, передбачається, що вони будуть побудовані з використанням надвеликих інтегрованих схем, базуватимуться на сучасних досягненнях біології (біотехнології), фізики, хімії та володітимуть штучним інтелектом.

Перше покоління (1950–1960 рр.).

ЕОМ цього покоління будувалося на дискретних елементах і вакуумних лампах, мали великі габарити, масу, потужність, володіючи при цьому малою надійністю.


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 280; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!