Технологічний розрахунок окремих дільниць



Призначення виробничих і спеціалізованих дільниць СТОА

 

На СТОА можуть створюватися такі виробничі підрозділи [32, с.44], [27, с.29-31]:

- дільниця приймання-видачі автомобілів;

- дільниця передпродажної підготовки автомобілів;

- дільниця прибирально-мийних робіт;

- дільниця діагностики;

- дільниця змащування;

- дільниця ремонту паливної апаратури;

- дільниця ремонту електрообладнання;

- агрегатно-механічна дільниця;

- оббивальна дільниця;

- шиномонтажна дільниця;

- кузовна дільниця;

- малярна дільниця;

- дільниця з антикорозійного покриття.

 

Дільниця приймання-видачі автомобілів призначена для виконання наступних робіт:

- при прийманні – зовнішній огляд автомобіля; перевірка його комплектності, агрегатів і вузлів, на несправність яких вказує власник автомобіля, а також тих, що впливають на безпеку руху; технічного стану автомобіля з метою виявлення дефектів, не заявлених власником; визначення орієнтовного обсягу, вартості, терміну виконання робіт і способу усунення дефектів; узгодження всіх питань з власником автомобіля; оформлення документів;

- при видачі – контроль виконаних робіт, вказаних у наряді-замовленні, зовнішній огляд, перевірка комплектності та здача автомобіля власнику.

Приймання клієнтів автосервісу (рисунок 2.3) включає до себе попередній запис, парковку автомобілів клієнтів, приймання клієнтів у столі замовлень, створення клієнтам умов для очікування, видачу автомобіля посля ремонту, транспортне, страхове, банківське, побутове обслуговування клієнтів. Робота з клієнтами включає до себе також видачу автомобілів, для чого необхідні робоче місце видачі автомобіля, каса, а також умови для перевірки автомобіля на ходу.

Приймання автомобілів може здійснюватися на спеціалізованому посту прямого (діалогового) приймання, на посту діагностики або безпосередньо на робочому місці ТО та ремонту. Для роботи з клієнтурою на СТОА створюється інфраструктура для клієнтів.

 

-52-

 

Рисунок 2.3 – Принципова схема обслуговування клієнта на СТОА

з повним циклом продажів [32, с.44]

 

Дільниця передпродажної підготовки автомобілів. У розробленних типових проектах СТОА на 25 і 50 робочих постів передбачені магазини з продажу автомобілів. На цих же СТОА проводиться і передпродажна підготовка автомобілів, яка включає: зняття тимчасового протикорозійного покриття та проведення прибирально-мийних операцій; перевірку відповідності супроводжувальних документів номерам двигуна та кузова автомобіля; перевірку наявності та встановлення комплектуючих виробів та приладдя; перевірку роботи агрегатів, систем, вузлів і автомобіля в цілому; усунення виявлених дефектів та несправностей.

На СТОА до 25 робочих постів передпродажна підготовка проводиться на постах зон ТО та ПР.

 

Дільниця обслуговування та ремонту автомобілівНа дільниці обслуговування та ремонту автомобіліввиконуються роботи з технічного обслуговування автомобіля, сняття та встановлення деталей, вузлів і агрегатів. Робочі місця дільниці ТО та ремонту називаються стандартними (див. підпункт 2.3.3.1). Пости ТО та ремонту легкових автомобілів можуть бути розташовані у приміщенні разом з постами миття (які мають бути відокремлені від зони ТО та ремонту), постами діагностики, електроробіт.

-53-

Дільниця прибирально-мийних робіт призначена для прибирання салону автомобіля, миття двигуна, миття, сушіння та полірування кузова. Дільниця забезпечена необхідним обладнанням і водоочисними спорудами. Організація технологічного процесу залежить від виробничої програми, площі та обладнання дільниці.

Мийка автомобілів може бути створена як комерційна, тобто призначена для виконання операцій миття для клієнтів, які не користуються іншими послугами СТОА, або як технологічна, основна задача якої полягає в митті автомобілів, що надходять на дільницю для ТО або ремонту. Вимоги щодо розташування та проектування комерційної та технологічної мийок суттєво різняться. Комерційна мийка повинна розташовуватися із врахуванням зручності для клієнтів і швидкості обслуговування, а технологічна має бути частиною технологічного процесу ТО та ремонту автомобілів. В обох випадках мийка розглядається з точки зору її рентабельності. Зі збільшенням кількості автомобілів, які обслуговуються замість ручної може застосовуватися портальна мийка, в залежності від структури попиту можуть створюватися пости миття та пости догляду за салоном.

Дільниця діагностики призначена для визначення технічного стану автомобіля, його агрегатів та механізмів без розбирання. Кількість постів на дільниці діагностики, оснащеність їх обладнанням, компонувальна схема, а також спеціалізація то кооперація їх між собою, між постами приймання-видачі та постами регулювальних робіт визначаються обсягом і характером виробництва, методом організації, а також задачами, які має вирішувати діагностування на підприємстві.

Діагностика може бути суміщена з прямим прийманням або виділена в окремий пост (дільницю). Найбільш повний перелік діагностичених робіт виконується на діагностичних лініях. У залежності від потужності СТОА та призначення діагностичні пости можуть розташовуватися у відповідності з послідовністю операцій технологічного процесу ремонту або незалежно від них. При розміщенні поста діагностики слід враховувати, що на СТОА може проводитися як вхідна, так і вихідна (після ремонту) діагностика автомобілів. Крім того, діагностика може проводитися як самостійний вид робіт без будь-яких наступних операцій.

Дільниця змащування(заміни оливи)

Заміна оливи може виконуватись або на стандартному, або на спеціалізованому робочому місці. У кожному випадку для її виконання необхідне спеціалізоване обладнання. Це обладнання можна поділити на пересувне та стаціонарне.

Дільниця ремонту паливної апаратури призначена для ремонту та перевірки працездатності приладів системи живлення: карбюраторів, паливних насосів високого тиску, форсунок, бензонасосів з усуненням виявлених дефектів. Прилади, які потребують ремонту, перед розбиранням миють у спеціальній ванні, а після ремонту випробовують на стендах або установках.

-54-

Дільниця ремонту електрообладнання призначена для перевірки ремонту приладів електрообладнання, несправність яких не може бути усунена на постах ПР автомобілів. Прилади, які підлягають ремонту, розбирають на вузли та деталі, промивають і просушують, дефектують і, в залежності від технічного стану, замінюють або ремонтують, а також перевіряють на відповідному контрольному стенді або установці.

Агрегатно-механічна дільницяпризначена для ремонту агрегатів і вузлів, знятих з автомобіля. Тут виконуються наступні роботи: мийно-очисні, розбірно-складальні, контрольні, комплектувальні, регулювальні, випробування та обкатка агрегатів. Виконуються й деякі ремонтні роботи: пресові, свердлильні, відновлення різьби, правильні. Роботи з ремонту двигуна можуть виконуватись у самостійному відділенні.

Оббивальна дільниця призначена для ремонту сидінь, заміни та ремонту оббивки стелі, а також для виготовлення утеплювальних чохлів і оббивки кузова. Для роботи використовують спеціальні швейні машини, верстаки для розбираня сидінь, столи та шаблони для розкроювання оббивальних матеріалів, шафи та стелажі.

Шиномонтажна дільниця призначена для демонтажу та монтажу шин, заміни або правки дисків, заміни камер і покришок. Шини очищують, демонтують на стендах і дефектують. Ободи коліс очищують від слідів корозії та фарбують. Після складання коліс здійснюють їх статичне та динамічне балансування на спеціальному стенді.

Вулканізаційне відділення призначене для місцевого ремонту покришок і камер або безкамерних шин методом вулканізації або іншими методами.

Кузовна дільниця призначена для ремонту та відновлення кузова. Відновний ремонт і фарбування кузова – це технологічно не пов’язані з обслуговуванням і ремонтом автомобіля роботи. Вони виконуються на окремих виробничих площах і потужностях, які виділені в окремі виробничі підрозділи, дільниці та робочі місця. При цьому обов’язково відокремлюються рихтувально-зварювальна та фарбувальна дільниці.

Рихтувально-зварювальна дільниця може містити:

- арматурну дільницю, де проводиться розбирання-складання автомобіля;

- рихтувально-зварювальну, де виконуються рихтувальні та зварювальні роботи, а також роботи з відновлення геометрії кузова.

Рихтувально-зварювальна дільниця повинна мати накритий склад для зберігання аварійних автомобілів, склад для зберігання знятих з автомобіля вузлів, деталей і агрегатів. Крупні рихтувальні дільниці або станції повинні мати склад комплектації замовлень.

 

-55-

Малярна дільниця призначена для фарбування кузовів та деталей. У відділенні підготовчих робіт здійснюють зняття старої фарби, шпатлювання та шліфування. Тут же зазвичай підфарбовують невеликі ділянки кузова та його деталей. На фарбувальній дільниці наносять ґрунт та просушують його, частково або повністю фарбують кузов, також наносять протишумну мастику. Всі роботи, пов’язані з розпилюванням лакофарбових матеріалів та їх сушінням, виконують в спеціальних герметичних камерах, обладнанних припливно-витяжною вентиляцією, яка унеможливлює утворення в камерах вибухонебезпечних концентрацій та проникнення з камер в приміщення дільниці парів розчинників і туману фарби. Підготовку сумішей, приготування лаків і фарб, розбавлення розчинниками, миття пістолетів і фарбонагнітальних баків та інші пов’язані з цими операціями процеси здійснюють в спеціальних вентильованих приміщеннях фарбоприготувального відділення.

Ця дільниця обладнується спеціальними пристроями для екологічного захисту довкілля.

Дільниця з антикорозійного покриття призначена для антикорозійної обробки кузова – нанесення на елементи кузова антикорозійних покрить з попередньою підготовкою поверхонь елементів кузова. Як правило, створюється як окрема дільниця зі спеціалізованим робочим місцем з нанесення покрить, обладнаним спеціальними пристроями для екологічного захисту довкілля.


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 1088; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!