Міністерства в системі центральних органів викон. влади.



Див пит 19

Повноваження і форми діяльності місцевих держ. адміністрацій.

Стаття 118. Викон. владу в областях і районах, містах Києві та Севастополі здійснюють місцеві державні адміністрації.

Особливості здійснення викон. влади у містах Києві та Севастополі визначаються окремими законами України.

Склад місцевих держ. адміністрацій формують голови місцевих держ. адміністрацій.

Голови місцевих держ. адміністрацій призначаються на посаду і звільняються з посади Президентом України за поданням КМУ.

Голови місцевих держ. адміністрацій при здійсненні своїх повноважень відповідальні перед Президентом України і Кабінетом Міністрів України, підзвітні та підконтрольні органам викон. влади вищого рівня.

 Місцеві державні адміністрації підзвітні і підконтрольні радам у частині повноважень, делегованих їм відповідними районними чи обласними радами.

 Місцеві державні адміністрації підзвітні і підконтрольні органам викон. влади вищого рівня.

 Рішення голів місцевих держ. адміністрацій, що суперечать Конституції та законам України, іншим актам законодавства України, можуть бути відповідно до закону скасовані Президентом України або головою місцевої держ. адміністрації вищого рівня.

 Обласна чи районна рада може висловити недовіру голові відповідної місцевої держ. адміністрації, на підставі чого Президент України приймає рішення і дає обґрунтовану відповідь.

 Якщо недовіру голові районної чи обласної держ. адміністрації висловили дві третини депутатів від складу відповідної ради, Президент України приймає рішення про відставку голови місцевої держ. адміністрації.

Стаття 119. Місцеві державні адміністрації на відповідній території забезпечують:

 1) виконання КУ та ЗУ, актів Президента України, КМУ, інших органів викон. влади;

 2) законність і правопорядок; додержання прав і свобод гр-н;

 3) виконання держ. і регіональних програм соц-екон. та культурного розвитку, програм охорони довкілля, а в місцях компактного проживання корінних народів і національних меншин - також програм їх національно-культурного розвитку;

 4) підготовку та виконання відповідних обласних і районних бюджетів;

 5) звіт про виконання відповідних бюджетів та програм;

 6) взаємодію з ОМС;

 7) реалізацію інших наданих державою, а також делегованих відповідними радами повноважень.

Поняття, види та принципи держ. служби в Україні.

Щодо поняття держ. служби в Україні необхідно зазначити, що відповідно до ст.1 Закону України "Про державну службу" під нею необхідно розуміти професійну діяльність осіб, які обіймають посади в держ. органах та їх апараті щодо практичного виконання завдань і функцій держ. та одержують заробітну плату за рахунок держ. коштів.

Принципи:

- служіння народу України;

- гуманізму і соціальної справедливості;

- професіоналізму, компетентності, ініціативності, чесності, відданості справі;

- дотримання прав та законних інтересів органів місцевого і регіонального самоврядування;

- демократизму і законності;

- пріоритету прав людину і гр-нина;

- персональної відповідальності за виконання службових обов'язків і дисципліни;

- дотримання прав підприємств, установ і організацій та об'єднань гр-н;

- загальнодоступність держ. служби;

- рівність прав гр-н на державну службу;

- змінюваність держ. службовців.

Найчастіше державну службу класифікують на такі види, як:

- службу в органах законодавчої, викон. та судової влади;

- цивільну та мілітаризовану (воєнну) службу;

- цивільну (в органах законодавчої, викон. влади) та спеціалізовану (військову, дипломатичну, митну, в правоохоронних органах та ін.).

Для мілітаризованої служби притаманні такі ознаки: професійним обов'язком цієї категорії осіб є захист життя і здоров'я людей; забезпечення безпеки гр-н і встановленого порядку управ-ня, матеріальних цінностей; охорона громадського порядку і правопорядку;

Законодавчі засади держ. служби в Україні.

Щодо правового регулюв. держ. служби необхідно зазначити, що її джерелами є:

- Конституція України (визначає головні принципи держ. служби, статус Президента України, Голови Верховної Ради та його заступників, народних депутатів України, Прем' єр Міністра України, членів КМУ, Голови та членів Конституційного суду тощо. Крім того статус цих осіб визначається низкою законів);

- Закони України: "Про державну службу", "Про Президента України", "Про боротьбу з корупцією", "Про дипломатичні ранги України", "Про статус суддів", "Про міліцію", "Про прокуратуру", "Про державну податкову службу", "Про державну викон. службу", "Про загальний військовий обов' язок і військову службу", Статути Збройний Сил України, кодифікованими законодавчими актами тощо.

- Положення, затверджені постановами КМУ: "Про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України", "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей", "Про Головне управ-ня держ. служби при Кабінеті Міністрів України".

- Укази Президента України, які затверджують: "Положення про проходження військової служби особами офіцерського складу, прапорщиками (мічманами) Збройних Сил України" та ін.

- Накази керівників центральних органів викон. влади, які врегульовують деякі питання держ. служби в органах, їм підпорядкованим.

Одним з основних законодавчих актів у зазначеній сфері є ЗУ "Про державну службу", прийнятий у грудні 1993 р. Він спрямований на врегулюв. суспільних відносин, що охоплюють діяльність держ. щодо створення правових, організаційних, економічних та соц. умов реалізації гр-нами України права на державну службу. Він є першим законодавчим актом в історії України, спрямованим на врегулюв. однієї із найважливіших сторін діяльності держ.. У ньому вперше на офіційному рівні сформульовано поняття держ. служби, загальні засади її проходження в Україні, поняття посадової особи. Уперше у законодавстві України про державну службу закріплено етику поведінки держ. службовця, що має велике теоретичне та практичне значення.


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 234; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!