Значення системи зберігання і транспортування аграрної продукції для функціонування аграрного ринку



 

Розвиток АПК як одного з пріоритетних секторів економіки, формування конкурентоспроможних продовольчих ринків, підвищення експортного потенціалу є важливими напрямами реформування господарства України на сучасному етапі. Реалізація цих завдань значною мірою залежить від стану виробничої інфраструктури і насамперед транспорту як основної її складової.

Транспортна інфраструктура обслуговує агропромислове виробництво, забезпечує продовження технологічного циклу на стадіях отримання сільськогосподарської сировини, її промислової переробки і реалізації продукції. Особливо велика роль транспортної інфраструктури у забезпеченні сільськогосподарських і переробних підприємств допоміжними матеріалами й енергією, сировиною, доведенні готової продукції до споживача. У сучасних умовах роль транспортної інфраструктури зростає у зв’язку з розвитком агробізнесу, збільшенням товарообігу, формуванням системи маркетингу, урізноманітненням форм організації виробництва. Підвищуються вимоги до швидкості та якості транспортування, надання сервісних послуг, комплексного обслуговування споживачів.

Транспортна інфраструктура АПКце територіальне та функціональне поєднання шляхів сполучення, транспортних засобів, відповідного технічного обладнання, систем управління транспортними процесами, що взаємодіючи спільно, задовольняють потреби АПК у перевезеннях та інших послугах, необхідних для виробництва й реалізації агропромислової продукції.

Процес транспортування у сучасних умовах розглядається в дещо ширшому аспекті, ніж безпосередньо перевезення вантажів, оскільки сюди входять технічний сервіс, вантажно-розвантажувальні операції, експедиторські послуги, зберігання вантажів, логістичні операції, надання транспортних засобів на умовах оренди, управління транспортуванням. Транспортна інфраструктура доповнюється іншими складовими: серед них види діяльності, що забезпечують фінансову підтримку (кредитування, лізинг, страхування), здійснюють маркетингове, інформаційне та рекламне обслуговування. Важливого значення набувають транспортно-логістичні центри, складські й вантажні термінали.

У сучасних умовах роль транспортної інфраструктури істотно зростає. Від транспортного чинника значно залежать ефективність роботи підприємств АПК, інтенсивність обміну товарами і послугами, формування регіональних ринків. Зростання ролі транспортної інфраструктури у сфері АПК зумовлюється такими процесами, як розвиток агробізнесу, зміни у спеціалізації та формах виробничої діяльності, рівнях концентрації виробництва сільськогосподарської продукції. Розвиток системи маркетингу, посилення товарообігу, формування продовольчих ринків, реалізація експортного потенціалу АПК підвищують значення транспорту у системах дистрибуції. Урізноманітнення форм організації виробництва, збільшення кількості виробників, ускладнення та диверсифікація виробничих зв’язків, послаблення зв’язку між розміщенням виробництва та споживанням продовольчої продукції зумовлюють необхідність більш оперативної та злагодженої роботи транспорту. Підвищуються вимоги до якості транспортного обслуговування, зокрема щодо швидкості доставки, надійності; асортименту продукції, її якості та екологічності. Зменшення частки транспортної складової та поліпшення якості транспортного обслуговування є важливими напрямами підвищення конкурентоспроможності агропромислового сектору.

 

 


Роль і значення автомобільного транспорту в інфраструктурі аграрного ринку

 

 

 


ТЕМА 10. Інформаційне забезпечення і консультаційна діяльність в інфраструктурі аграрного ринку

1. Значення доступності інформації про аграрний ринок для сільськогосподарських виробників.

2. Ціновий моніторинг аграрного ринку.

3. Консультаційна діяльність (консалтинг) на аграрному ринку.

4. Сільськогосподарська дорадча діяльність в Україні.

 

 


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 284; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!