Тема: Створення й показ комп’ютерних презентацій



План

1. Програма МS PowerPoint. Режими роботи.

2. Створення презентації на основі порожньої.

Програма МS PowerPoint. Режими роботи.

Популярною для розробки комп'ютерних презентацій є програма Microsoft PowerPoint, яка є компонентою інтегрованого пакета MS Office. За допомогою цього додатка розроблюють презентації, що складаються з наборів слайдів, у яких текст поєднується з графічними об'єктами, звуком, відео- та мультиплікаційними ефектами. Для оформлення слайдів використовують шаблони, створені професійними дизайнерами. Шаблони можна створити і самому.

Слайди можуть містити текст, таблиці, діаграми, рисунки, відео кліпи, звуковий супровід (музику або голос) гіперпосилання на інші слайди та документи (презентації, таблиці, діаграми тощо, які містяться на даному комп'ютері або в Інтернеті). Окремі об'єкти слайдів можуть мати ефекти анімації.

Готуючи презентацію, можна використовувати фрагменти документів Word, електронних таблиць і діаграм Ехсеl, даних Access. Створені в PowerPoint слайди можна відразу переглянути і, за потреби, змінити.

Презентації PowerPoint демонструють:

o на моніторі для невеликого кола осіб (у тому числі в Інтернеті); на екрані за допомогою мультимедійного проектора;

o на екрані за допомогою епідіаскопів, використовуючи прозорі плівки;

o на екрані за допомогою діапроекторів, використовуючи 35-міліметрові слайд-фільми;

o як роздруки на папері.

PowerPoint має риси, спільні з іншими додатками Office. Наприклад, запустити PowerPoint можна так само, як і будь-який інший додаток - або через меню Пуск, або за допомогою панелі Office, або подвійним клацанням на його ярлику чи підготовленій раніше презентації.

PowerPoint використовується для створення презентації та її показу. У режимах підготовки презентації (звичайному, структури, слайдів і сортувальника) вікно PowerPoint за структурою нагадує вікна інших додатків, тобто має смугу заголовка, рядок меню, панелі інструментів, робочу ділянку і рядок стану. Особливістю вікна PowerPoint у цих режимах є те, що ліворуч від горизонтальної смуги прокручування є кнопки режимів перегляду слайдів. Ці кнопки дублюють відповідні команди меню Вид і схожі на аналогічні кнопки Word. У режимі показу слайдів вікно займає весь екран, і в ньому можна переглянути тільки один слайд.

PowerPoint має кількарежимів роботи.

Звичайний режим. У цьому режимі робоча ділянка вікна PowerPoint складається з ділянок слайда, структури та нотаток. Розміри кожної з них можна змінювати. На ділянці структури відображаються номер, назва слайда і текст, що міститься в ньому. Натиснувши на кнопку ліворуч від номера, можна відразу ж перейти до роботи з відповідним слайдом, який з'являється на ділянці слайда. Сюди можна вставляти також рисунки, фільми, звуки, ефекти анімації й гіперпосилання. Текст вводиться і до ділянки стрyктyри, і до ділянки слайда.

Режим структури. У цьому режимі перевага надається ділянці структури. Інші ділянки подаються у зменшеному вигляді. Тому його використовують для ознайомлення зі структурою всієї презентації і, за потреби, її зміни (шляхом переміщення розділів, їх вилучення, редагування тексту тощо).

Режим слайдів займає всю робочу ділянку. Використовується для створення і зміни поточного слайда.

Режим сортувальника. У цьому режимі на робочій ділянці PowerPoint відображається вся презентація, причому кожний слайд виводиться у зменшеному вигляді. Ось чому його використовують для перегляду послідовності, у якій розташовано слайди в презентації, а також щоб перейти до роботи з певним слайдом. Для цього достатньо двічі клацнути на ньому. У режимі сортувальника зручно переміщати окремий слайд на інше місце презентації, перетягуючи його мишею. Тут також є можливість додавати нові слайди перед виділеним або видаляти слайд. На етапі підготовки демонстрації цей режим використовується, щоб задати інтервали часу для показу кожного слайда й встановити анімаційні ефекти у процесі переходу від одного слайда до іншого.

Режим показу слайдів призначений для демонстрації презентації. У ньому кожний слайд виводиться на весь екран.

Використовуючи кнопки у нижньому лівому куті PowerPoint, можна перейти з одного режиму в інший під час підготовки і демонстрації слайдів, а також під час внесення і зміни нотаток. Оскільки в режимі показу слайдів поточним слайдом зайнято весь екран, то вийти з нього можна, натиснувши клавішу Esc або обравши відповідну команду з контекстного меню, що викликається клацанням правою клавішею миші па будь-якому місці слайда. Завершують роботу в powerpoint, закриваючи його вікно.

Після того як визначено тему презентації, намічено її основні питання, а також підібрано матеріал для їх розкриття (текст, рисунки, діаграми тощо), можна переходити до етапу створення презентації. Після запуску PowerPoint з'являється діалогове вікно, у якому для цього пропонується вибрати один із таких способів:

o Використовуючи Майстер автозмісту;

o На основі шаблону презентації;

o На основі порожньої презентації.

Майстер автозмісту автоматизує перехід від одного етапу створення презентації до наступного з такого списку:

1)вид презентації («Службові», «Проекти», «Ділові», «Особисті» тощо);

2)спосіб подання (доповідь, нарада, видання, Інтернет);

3)формат подання (презентація на екрані, плівки, слайди 35-міліметрові);

4)доповнення (додаткові дані для титульного слайда).

Далі стандартний шаблон корегують, замінюючи подані дані.

Якщо презентацію створюють на основі певного шаблону, то у вкладці «Презентації» вибирають потрібний його вид, наприклад, «Фінансовий звіт», який потім заповнюють необхідними даними. Під час вибору слід звернути увагу на те, що багато шаблонів мають дві версії -- стандартну й інтерактивну. Перша прийнятна для доповіді, наради тощо; друга - для WЕВ-сторінки в Інтернеті.

Отже, під час створення презентації на основі шаблону автоматизованими є тільки перший і другий кроки Майстра. Усі інші виконуються у вільному режимі.

Найбільший творчий розмах користувач може проявити, віддавши перевагу третьому способу - на основі порожньої презентації. Для кожного слайда тут потрібно спочатку вибрати авторозмітку слайда (тобто вирішити, з яких місцезаповнювачів він складатиметься), потім наповнити його демонстраційним матеріалом і, нарешті, дібрати потрібне оформлення (фон, колірну гаму, вид шрифту тощо). Як правило, спочатку створюють кілька слайдів, заповнюють їх даними, добирають відповідне оформлення, а потім на його тлі продовжують створення презентації. Такий підхід вимагає найбільшого професіоналізму в роботі.


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 366; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!