Засоби автоматизації введення даних



Копіювання чисел, текстів і формул та автоматичні переобчислення у таблиці – це основні засоби автоматизації обчислень у електронних таблицях.

Для копіювання та авто введення даних в Ехсеl призначений маркер заповнення.

 Якщо декілька клітинок у рядку чи стовпці мають містити однакове дане, то його треба ввести один раз у першу клітинку і скопіювати вміст клітинки у потрібному напрямку за допомогою маркера заповнення.

Щоб ввести у клітинки послідовність даних (чисел, номерів, дат, днів тижня, місяці тощо), вводять перше значення та перетягують маркер натиснутою лівою кнопкою миші у потрібному напрямку. Значення числа збільшуватиметься на одиницю. Таким способом можна отримати числові дані в рядках чи стовпцях: день 1, день 2, день 3, ... або кв. 22, кв. 23, кв. 24, ... тощо.

Якщо крок зміни даних інший, ніж одиниця, то спочатку треба ввести два значення, виокремити дві клітинки і авто заповнити потрібний діапазон шляхом перетягування маркера.

Списки даних. В Ехсеl є вбудовані списки з назв місяців, днів тижня кількома мовами та їхні скорочення. Щоб створювати власні списки фірм, прізвищ людей, слід виконати команду Сервіс→Параметри→Списки→ Новий список, у полі ввести елементи списку через кому, виконати команду Додати і Ок. Списки дають змогу швидко ввести у таблицю назви місяців, послідовність дат, прізвища співробітників фірми чи учнів класу тощо.

Упорядкування даних. Використання фільтрів. Захист даних

Засобами електронної таблиці можна розв'язувати задачі, характерні для задач опрацювання баз даних: упорядкувати дані, шукати потрібні. Стовпець з даними називають полем, а рядок – записом.

Упорядкування. Спочатку виділяють частину таблиці з даними і назвами полів або всю таблицю та виконують команду Дані→Сортувати. Отримують список назв полів та задають тип сортування – за зростанням чи спаданням. Дані можуть сортуватись за алфавітом, за числовими значеннями або за датою.

Фільтрація даних – це виділення визначених записів, що задовольняють заданим критеріям.

Результатом фільтрації є створення списку відфільтрованих записів. В Ехсеl є 2 режими фільтрації: Автофільтр, Розширений Фільтр.

 Спочатку вибирають рядок, що містить назви стовпців, і виконують команду Дані→Фільтр→Автофільтр. Клітинки з назвами стовпців стають списками з кнопками розгортання. Пункт Умова відкриває вікно Користувацький автофільтр, де можна задати точні критерії для фільтрації. Щоб відновити на екрані всю таблицю виконують команду Дані→Фільтр→Показати все.

Захист даних. Усі дані в таблиці можна захистити від внесення змін командою Сервіс→Захист→Захистити лист. Можна зняти захист з деяких клітинок, щоб у них можна було робити зміни.

Панелі інструментів.

Внизу командного рядка знаходяться піктографічні панелі. Ці панелі є динамічними і користувач може за власним бажанням задавати кількість панелей та їх розташування. Якщо зображення на піктограмі не зрозуміле, тоді навівши курсор на будь-яку з кнопок за мить біля курсору з'явиться надпис підказки. Найважливіші дві панелі: Стандартна та Форматування івстановлені по замовчуванню.

Стандартнапіктографічна панель дає змогу швидко виконати команди під час створення будь-якого документу. До цієї панелі входять такі команди:

 - створення нової книги;

 - відкриття існуючої книги;

 - збереження книги;

 - друкування листа;

 − попередній перегляд перед друком;

 − увімкнення режиму перевірки граматичної та орфографічної правильності;

 − вирізання об’єкта в буфер обміну;

 − копіювання об’єкта в буфер обміну;

  вставляння виділених об'єктів;

 − відміна або повернення останньої операції;

 вставляння функції суми та інших функцій;

 − сортування по зростанню та по спаданню;

 − побудова діаграми;

 

Піктографічна панель Форматуваннядає змогу застосувати команди форматування символів та інші команди. До цієї панелі входять такі команди:

 − об'єднати комірки і розташувати вмістиме по центру;

встановити грошовий формат;

 встановити відсотковий формат;

 встановити формат з розділювачами;

 зменшити чи збільшити кількість відображуваних дробових знаків;

 обирається тип оздоблення границь таблиці, комірки або групи комірок;

  змінює колір фону таблиці, комірки або групи комірок;

 − змінює колір символів виокремленого фрагмента

Робота з листами книг.

Кожна книга Ехсеl містить три листа по стандарту, але користувач може створювати нові листи в залежності від потреби. Над листами книги можна виконувати наступні дії:

1. Добавити новий лист;

2. Видалити даний лист;

3. Перейменувати даний лист;

4. Перемістити або скопіювати даний лист;

5. Виділити всі листи;

6. Змінити колір ярлика даного листа.


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 889; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!