Способи і послідовність виконання рятувальних та інших робіт



 

Рятувальні роботи в осередку хімічного ураження

 

В осередку хімічного ураження не буде руйнування і пожеж, тому рятувальні роботи зводяться передусім до надання допомоги ураженим, їхньої евакуації в медичні установи, позначенню і оточенню осередків зараження, знезараженню місцевості, транспорту, споруд, а також санітарній обробці людей. Рятувальні роботи ведуть підготовлені формування, забезпечені спеціальними засобами захисту.

Перш за все організується і проводиться хімічна розвідка, що визначає вид отруйної речовини, характер, щільність і границі зараження, і позначають її спеціальними знаками.

Рятувальні роботи проводяться швидко і включають надання першої медичної допомоги ураженим в осередку хімічного зараження, використання антидота (протиотрута, спеціальна для даної НХР), надівання протигазів на уражених, сортування і швидку евакуацію уражених в загони першої медичної допомоги (ЗПМ).

Для забезпечення дій медичних і інших формувань команди знезараження дегазують проїзди і проходи, а після цього проводять повну дегазацію території, споруд і техніки.

Ліквідація осередку інфекційних захворювань. Протиепідемічний захист населення

 

Для визначення типу збудника і межі осередку зараження проводиться біологічна розвідка. Вона ведеться всією мережею спостережних постів, розвідувальними формуваннями, а також спеціальними формуваннями і установами медичної служби ЦО.

Якщо дані розвідки підтверджують наявність підозрілих на особливо небезпечні захворювання, встановлюється карантин або режим обсервації.

Карантин - це система протиепідемічних і режимних заходів, спрямованих на повну ізоляцію осередку зараження від навколишнього населення і ліквідацію інфекційної захворюваності в ньому. При виявленні особливих небезпечних інфекцій: чуми, холери, натуральної віспи та ін.

В осередок карантину можуть отримати доступ тільки медичні і інші формування цивільної оборони, що залучаються для безпосередньої участі в ліквідації епідемічного осередку. Особовому складу формувань заздалегідь роблять профілактичні щеплення проти особливо небезпечних інфекцій, а безпосередньо перед входом в осередок їм проводять екстрену профілактику .

Вихід з осередку зараження, як правило, не дозволяється. Промислова продукція, що випускається підприємствами, розташованими в епідемічному осередку, вивозиться через спеціальні перевантажувальні (приймально-передавальні) пункти тільки після досконалої дезінфекції і наступного контролю.

Аналогічним шляхом, в осередок завозиться промислова сировина, продукти харчування і інші життєво необхідні предмети.

Для попередження розповсюдження інфекційних захворювань в осередку зараження організується активне виявлення інфекційних хворих. Не рідше двох раз на добу здійснюються подвірні обходи і опитується населення, проводиться в цей же час екстрена профілактика (видавання антибіотиків). Виявлених хворих негайно ізолюють в інфекційні госпіталі, де їм надають спеціалізовану медичну допомогу, а контактуючих, що занедужали, направляють на медичне спостереження і лабораторне обстеження.

При режимі обсервації для попередження розповсюдження інфекційних захворювань проводиться постійне медичне спостереження зі вчасним виявленням осіб, що занедужали, що підозрюються на захворювання, їхньою ізоляцією і госпіталізацією. Крім того, проводиться екстрена профілактика антибіотиками всього населення в зоні зараження, а при необхідності – після встановлення характеру захворювання і його збудника - специфічна профілактика.

Тривалість режимів карантину або обсервації залежить від характеру інфекційного захворювання, інкубаційного періоду хвороби і конкретної медичної обстановки в осередку ураження. Звичайно карантин (обсервація) знімається тоді, коли з моменту госпіталізації останнього хворого вийшов термін, рівний тривалості інкубаційного періоду, властивого даному захворюванню.


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 311; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!