Способи і засоби виконання невідкладних робіт



 

Прокладка колонних шляхів (об’їздів) і влаштування проїздів у завалах здійснюється за відсутності дороги або неможливості використання наявних доріг, або завалу вулиць у місті. Для влаштування колонного шляху усуваються всі перешкоди, вирівнюється полотно дороги і зводяться дорожні споруди (невеликого розміру), використовуючи бульдозери, шляхопрокладачі.

Безпосередньо в осередку ураження по вулицям міста робляться проїзди і проходи в завалах.

В районах, де висота завалу не перевищує 1.0 м, шляхи прокладають розчисткою завалів бульдозером до поверхні проїзної частини вулиці, а в зонах суцільних завалів, де висота їх перевищує 1 м, шляхи прокладають по завалу: усувають крупнорозмірні елементи (брили дробляться, а металеві балки розрізаються ), завал після цього розрівнюється бульдозерами.

Ширина шляху для одностороннього руху повинна бути не менше 3-3.5м. Для роз’їзду зустрічних машин облаштовують через кожні 150-200 м спеціальні майданчики. Для двостороннього руху обладнуються проїзди шириною 6-7 м.

Укріплення або обвалення нестійких конструкцій будинків, що загрожують обвалом, здійснюють такими способами:

– конструкції і стіни невеликих будинків висотою до 6 м зміцнюють простими дерев’яними або металевими підкосами;

– будинків висотою 12 м і більше зміцнюють подвійними дерев'яними підкосами або підкосами з металевих балок.

Нестійкі будинки можуть зміцнюватися також розтяжками (з тросів), односторонніми і двосторонніми.

Нестійкі конструкції, що загрожують обвалом, руйнують в тому випадку, коли зміцнення неможливо. Обвалення може проводитися з допомогою тросу і лебідки або тросу і трактора. Трос закріплюють в верхній частині стіни, натягують його, поступово посилюючи натяг до руйнування муру.

Усунення аварій на мережах комунального господарства здійснюють підготовлені і оснащені спеціальним інструментом аварійно-технічні формування.

Щоб усунути аварію на водопровідних мережах, необхідно знайти місце руйнування (пошкодження) водопроводу і відімкнути цю дільницю від магістралі.

Отвори в трубах стояків водопровідної мережі забивають дерев'яними пробками або перекривають засувками.

При загрозі затоплення вулиць і розмиву дорожнього полотна воду відводять в безпечне місце за допомогою лотків, відвідних канав і труб.

Тріщини в діючих трубах ліквідують, обгортаючи пошкоджене місце ізоляційною смугою в декілька рядів. Поверх смуги трубу обгортають листовим залізом і стягують хомутами.

Перед тим як розпочати ліквідацію аварій на газових мережах, необхідно вивести людей з зони, зараженої газом, оточити заражену дільницю, перекрити газопровід. Зруйновані ділянки труб слід закрити дерев'яними заглушками і замазати глиною. Якщо газ запалився, то поступово завертаючи запірний замок, припинити доступ газу до місця пошкодження. Коли полум'я досягне незначних розмірів його можна загасити, замазавши місце виходу глиною або сирою землею.

При ліквідації аварій на мережах електропостачання в першу чергу необхідно знеструмити лінії, відмикаючи пошкоджені дільниці і райони мереж. На підстанціях або розподільчих пунктах вимикають пошкоджені лінії. Після відключення відновлюють найменш постраждалі джерела (силові установки та обладнання) і лінії електропередач, з'єднують електричні кабелі.

При руйнуванні мереж каналізації і затопленні сховищ стічними водами перекривають труби, роблять пропуск стічних вод по тимчасовим пропускам, а після цього організують відкачку стічних вод з підвалів і сховищ. Зруйновані труби відкопують, в них забивають дерев'яні пробки або закривають мішками з піском.

При неможливості влаштування пропуску стічні води відводять в понижені місця по лоткам і канавам і оточують земляним валом.

 

Заходи безпеки при проведенні рятувальних робіт

Перед початком робіт необхідно оглянути місце руйнування, встановити найбільш небезпечні місця .Підходити до пошкоджених будинків і споруд слід з найменш небезпечної сторони, небезпечні місця огороджують.

При спусканні в підземні споруди необхідно користуватися індивідуальними засобами захисту, а також обв'язуватися мотузкою, яку повинен тримати страхувач, що залишився на поверхні.

В загазованих місцях для освітлення застосовувати вибухобезпечні ліхтарі. Роботи проводити інструментом, що не створює іскри.

При ремонті електричних ліній роботи проводити в гумових чоботах і рукавицях.

 


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 357; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!