Організація і порядок проведення РІНР на об'єкті



Заходи щодо організації і проведення РІНР визначаються і плануються заздалегідь і відображаються в “ Плані дій при НС “

При загрозі або в разі виникнення НС, формування ЦО приводяться в готовність (збір особового складу, отримання і перевірка працездатності приладів, інструменту, техніки і т. ін.). Відповідальність за стан готовності несе командир формування    

Основою для дії командира формування по організації і проведенню РІНР є наказ начальника ЦО об'єкта.

Після одержання наказу командир формування діє в такій послідовності:

усвідомлює завдання, оцінює обстановку, приймає рішення, віддає наказ формуванню.

Зміст кожного етапу дій командира наведений в додатку 1.

Висування формування із району збору в осередок ураження здійснюється самостійно, або в складі сил ЦО об'єкта загальною колоною.

Похідну колону формування (місця підрозділів в колоні) визначає її командир, виходячи з того, що в голові колони повинні бути підрозділи розвідки і підрозділи , які в змозі усунути перешкоди на шляху висування в осередок ураження. Командир формування знаходиться в голові колони і особисто керує рухом колони формування за допомогою радіозасобів, або сигнальних засобів: прапорців, ліхтарів. Зв'язок з начальником ЦО підтримується безперервно по радіо. Швидкість руху колони: вдень 30-40 км/год., вночі 25-30 км/год. Дистанції між машинами - до 50 м, між формуваннями - 100 м.

Початок руху колони визначається часом проходження головою колони вихідного пункту руху. Вихідним пунктом може бути обрана окраїна населеного пункту, розвилки доріг тощо.

Після прибуття на об'єкт , командир формування може уточнити завдання підрозділам і негайно направляє їх на виконання завдань.

В першу чергу виконуються роботи по створенню проїздів у завалах до місць робіт, гасіння пожеж і локалізація аварії на комунально-енергетичних мережах (КЕМ). Ведеться пошук уражених людей і надання їм медичної допомоги, розкриваються завалені захисні споруди і рятуються люди.

Окремі підрозділи формування виконують такі роботи:

Ланка зв'язку і розвідкиведе розвідку маршруту висування в осередок ураження і ділянки робіт, встановлює і підтримує зв’язок з начальником ЦО об'єкта.

При виявленні радіоактивного зараження місцевості, встановлюють огороджувальний знак на узбіччі правої сторони дороги в напрямку руху. На знаку огорожі вказують: рівень радіації, дату і час заміру .

       При виявленні отруйних речовин межу зараженої дільниці (передня та тилова), а також направлення проходу (обходу) позначають знаками огорожі. На знаку огорожі вказують тип отруйної речовини, дату і час виявлення.

На території об'єкта, в першу чергу, розвідники визначають рівні радіації, наявність отруйних речовин, знаходять сховища і укриття, оглядають їх. Якщо входи в сховища завалені, знаходять оголовок повітрозабірника, визначають його стан і намагаються встановити зв'язок з людьми в сховищі.

Розвідники оглядають територію об'єкта для визначення характеру руйнування виробничих будинків і інших будівель, пожеж і їхніх джерел, виявляють пошкодження і аварії на комунально-енергетичних мережах; визначають місця, небезпечні для роботи формувань (обвал пошкоджених стін і конструкцій виробничих будинків, оголення проводу, пожежі і т .ін.).

       Для огорождення ділянок місцевості, заражених радіоактивними і отруйними речовинами, а також для позначки рівнів радіації та типу отруйних речовин застосовуються комплекти носимих знаків огорожі: КЗО-1 і комплекти знаків, що возять, КЗО-2. Знаки на місцевості повинні бути видимі: вдень на відстані 70-200 м, вночі з електричним підсвічуванням - до 100 м.

Рятувальні групиз ланками сандружин і ланкою механізації здійснюють розшук і рятування людей в районі робіт; відшукують завалені входи до укриттів, встановлюють стан людей в укритті; приступають до розкриття завалених захисних споруд і рятування людей, що знаходяться там. При необхідності перед розкриттям захисних споруд до них подається повітря.

Група механізаціїпроробляє проїзди до зруйнованих будівель і завалених захисних споруд, локалізує і ліквідує аварії на КЕТМ, надає допомогу рятувальним групам при подачі повітря і розкритті завалених захисних споруд.

Санітарна дружинаорганізовує пункт збору уражених, здійснює евакуацію уражених до медичних установ, надає першу медичну допомогу постраждалим на місцях їх виявлення рятувальними групами.

Під час проведення РІНР командир формування керує діями підлеглих підрозділів, здійснює контроль за виконанням поставлених задач, періодично доповідає начальнику ЦО об'єкта про хід виконання робіт. В ході виконання окремих видів робіт він здійснює маневр силами і засобами, спрямовуючи їх зусилля для своєчасного рятування постраждалих людей.

Після завершення РІНР командир встановлює місце збору формування, перевіряє наявність особового складу, техніки, майна і інструментів, виводить особовий склад і техніку з осередку ураження.

При проведенні РІНР в умовах зараження, командир формування: організовує дозиметричний і хімічний контроль, санітарну обробку особового складу і знезараження техніки.

Керівництво рятувальними і невідкладними аварійно-відновлювальними роботами на об'єкті здійснює начальник ЦО об'єкта з пункту управління (ПУ), який обладнується в приміщенні сховища (стаціонарний) або в автобусі (пересувний). Начальник ЦО об’єкта контролює своєчасність заміни формування

Зміна формувань і підрозділівпроводиться після закінчення встановленого часу робіт в осередку ураження або при отриманні особовим складом допустимих доз опромінення. Зміна організується з таким розрахунком, щоб при цьому не припинялося ведення рятувальних робіт.

Командир формування, що змінюється уточнює прибулому командиру місця проведення рятувальних робіт, порядок використання техніки, радіаційну обстановку, об'єм робіт і умови її виконання, маршрути евакуації уражених, місце пункту управління начальника ЦО об'єкта і порядок зв'язку з ним.

Формування, що змінилися, залишають на робочих місцях машини, механізми і інструменти.

Під час передачі об'єктів рятувальних робіт старшим є командир формування, що змінюється.

Формування, що змінилося, якщо треба, проходить повну санітарну обробку, а потім виводиться в район відпочинку для підготовки до подальших дій.

Особовий склад, що отримав в ході робіт гранично допустимі дози опромінення, надалі може використовуватися для робіт на незараженій території.


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 282; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!