Організація проводового зв’язку в артилерійському дивізіоні в наступі (схема).



Проводовий зв'язок в АДН широко використовується:

-в обороні;

- у вихідному положенні;

- при настанні з положення безпосереднього зіткнення із супротивником;

- у вихідному районі і на позиціях зайнятих для вогневої підтримки загальновійськових підрозділів при атаці ними переднього краю супротивника.

У ході наступального бою проводовий зв'язок у повному обсязі, у дивізіоні і батареї, як правило, не організується. Однак в окремих випадках, коли темпи настання сповільнюються і вогневі позиції переміщаються, рідше (при прориві глибокоешалонній оборони супротивника, на рубежах опору, при відображенні його контрударів і контратак, при форсуванні водяних перешкод і т.д.), проводовий зв'язок може організовуватися і в ході бою.Між пунктом управління вогнем дивізіону і вогневих позицій батарей проводовий зв'язок встановлюється в будь-яких умовах обстановки.

Рисунок 2.1 – Організація проводового зв'язку в обороні

Проводовий зв'язок командира АДН із:

Старшим командиром (штабом) організується відповідно до розпорядження по зв'язку старшого штабу силами і засобами старшого командира по напрямку, прокладеному від вузла зв'язку старшого штабу до вузла зв'язку КСП дивізіону.

У тих випадках, коли штаб (ПУВ) адн знаходиться на вогневих позиціях, при наявності часу і засобів може бути прокладений окремий напрямок від вузла зв'язку старшого штабу до вузла зв'язку ПКВ дивізіону.

Як обхідний напрямок проводовий зв'язку зі старшим командиром (штабом) використовується лінія старшого загальновійськового командира, прокладена до КНП мб.

Проводовий зв'язок із підрозділами дивізіону організується розпорядженням штабу дивізіону силами і засобами взводу управління по напрямках, прокладеним від вузла зв'язку КСП адн до підрозділів кабелем П-274М.

У випадках ушкодження лини, прокладеної до однієї з батарей, зв'язок командира дивізіону з командиром батареї може забезпечуватися по напрямку між КСП мб і КСП мр, що підтримує дана батарея.

З пункту управління вогнем (ПУВ)до вогневих позицій батарей лінії проводового зв'язку прокладаються силами і засобами взводу управлінняння. Це дає можливість начальнику штабу дивізіону мати проводовий зв'язок зі старшими офіцерами батарей, що знаходяться на вогневих позиціях.

Рисунок 2.2 – Організація проводового зв'язку в наступі

 

Крім того, начальник штабу може мати зв'язок з командирами батарей через вузол зв'язку КСП чи дивізіону вогневі позиції батарей (у МБУ старшого офіцера батареї мається в комплекті комутатор П-193М.)

При централізованому керуванні вогнем телефонний апарат командира адн з'єднується за допомогою комутатора П-193М з лініями зв'язку, прокладеними до КСП батарей, що, у свою чергу, з'єднуються з лініями, прокладеними до вогневих позицій.

Передача команд безпосередньо на вогневі позиції батарей може здійснюватися також по лінії, що з'єднує КСП і ПУВ дивізіону. Для цієї мети в МБУ начальника штабу на комутатора виробляється циркулярне з'єднання всіх абонентів (старших офіцерів батарей) з командиром дивізіону.

Як додатковий канал зв'язку між командиром і начальником штабу дивізіону може використовуватися проводова лінія зв'язку від КСП підручної батареї з вогневою позицією цієї батареї.

Проводовий зв'язок у батареї установлюється від КСП батареї з вогневими позиціями:

-передовим (бічним) спостережним пунктом по напрямку кабелем П-274М силами і засобами відділення управління взводу управління батареї.

-Зв'язок командира батареї з вогневою позицією забезпечується по лінії провідний зв'язку, що може бути прокладена через запасну вогневу позицію.

-З командиром загальновійськового підрозділу при роздільному розміщенні їх на КСП проводовий зв'язок установлюється по окремому напрямку силами і засобами артилеристів.

Система зв'язку мбр(оабр).

Для виконання основних завдань зв'язку в мбр(оабр) створюється система зв'язку.

Система зв'язку бригади - це частина системи управління підрозділами, яка являє собою сукупність взаємопов'язаних та узгоджених за завданнями вузлів зв'язку КП, ТПУ бригади та ліній прямого зв'язку, що розгортаються для вирішення завдань управління підрозділами.

До складу системи зв'язку входять:

- вузли зв'язку ПУ (КП,ТПУ);

- лінії прямого зв'язку між пунктами управління;

- мережа фельд’єгерсько-поштового зв’язку;

- система технічного забезпечення зв’язку;    

- резерв зв'язку.

- система управління зв’язком.

Система зв'язку повинна мати високу бойову готовність, стійкість, мобільність, перепускну здатність та задовольняти вимогам щодо її розвідзахисту. Вона повинна забезпечити потреби управління підрозділами бригади при знаходженні пунктів управління (командирів), як на місці, так і під час руху. Основу системи зв'язку складають вузли зв'язку КП, ТПУ і лінії прямого зв'язку, розгорнуті від них.

Вузол зв'язку КП являє собою органiзаційно-технічне об'єднання сил і засобів зв'язку, що розгорнуті на КП бригади для забезпечення управління.

Він призначений для забезпечення зв'язку командиру, начальнику штабу та начальникам родів військ і служб бригади з командиром і начальником штабу, начальниками родів військ і служб АК, командирами підлеглих і приданих підрозділів, а також внутрішнього зв'язку на командному пункті.

Вузол зв'язку є частиною командного пунктубригади. Він розгортається силами та засобами взводу зв'язку КП.

Склад вузла зв'язку, його можливості, розміщення на місцевості, організація охорони і оборони будуть розглянуті в наступній лекції.

Лінії прямого зв'язку призначені для обміну інформацією безпосередньо між командирами (пунктами управління). Для їх розгортання використовуються радіозасоби, що встановлені в бронеоб'єктах, переносні радіостанції ультракороткохвильового діапазону, а також проводові засоби (кабель П-274М, телефонні апарати ТА-57, комутатори П-193М).

Резерв зв'язку призначений для вирішення завдань, що виникають раптово. Він утворюється за рахунок штатних сил та засобів зв'язку взводу зв'язку і використовується в ході бою за рішенням начальника зв'язку мбр.

ВИСНОВОК: Таким чином, для виконання завдань, які стоять перед зв'язком в бригаді, утворюється система зв'язку. Склад її елементів, розгалуженість і можливості повинні задовольняти потреби управління підрозділами в будь-яких умовах бойової обстановки.

 

№1 Відстань між р/станціями (км)

Відстань між основними лініями на карті

(довжина, км/висота, м)

Н (м.) Зв’язок

8

20

8,5 12,5 17,5 17,9 19    

8

+

149 134 140 160 180    

 

12.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 862; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!