Назвіть основні види подорожей з використанням автотранспорту, розкрийте їх особливості.



Автотранспорт при перевезеннях туристів виконує 2 основні функції:

- самостійний засіб пересування та екскурсій

- допоміжний (трансферний) транспорт.

Автопослуги, що використовуються у туристському обслуговуванні включають три напрями:

- організація автобусних подорожей;

- організація подорожей на особистому транспорті туристів;

- прокат автомобілів.

Автобусом вважається пасажирський автомобіль із кількістю місць для сидіння понад 9 (включне з місцем для водія). Іноді окремо виділяють мікроавтобуси (кількість місць – від 9 до 17). За призначенням автобуси поділяють на: міські, приміські, міжміські та туристичні. За ступенем комфорту та класом обслуговування автобуси класифікують від 1 до 5 зірок. Ключове значення мають кількість місць, відстань між сидіннями та облаштування салона.

Можливі 3 варіанти організації автобусних перевезень туристів:

- перевезення рейсовими автобусами

- Перевезення орендованими автобусами

- перевезення власними автобусами фірми

При організації міжнародних перевезень рейсовими автобусами туристичні компанії, як правило, укладають агентські угоди з компаніями-перевізниками. Для забезпечення перевезення туристів туристична компанія резервує квитки на відповідні рейси. Квитки бувають груповими та індивідуальними, прямого руху та з пересадкою.

Використання власних автобусів дозволяє зменшити витрати на туристські подорожі і як наслідок, знизити їх вартість. Найбільше застосування туристські перевезення власними автобусами знайшли в організації турів, орієнтованих на масового споживача. Однак слід відмітити, що використання власних туристських автобусів пов'язано з рядом додаткових витрат туристського підприємства на стоянку автобуса, технічний огляд і ремонт, заміну частин, паливні й мастильні матеріали, обслуговуючий персонал і кваліфікованих водіїв, страхування транспортного засобу і цивільної відповідальності власників автотранспорту.

Використання орендованого транспорту позбавлено недоліків, пов'язаних з придбанням і обслуговуванням власних туристських автобусів. Оренда найбільш ефективна для починаючих туристських компаній, які не досягли значного обігу коштів. Оренда туристських автобусів здійснюється на підставі договорів оренди, що укладаються між туристським і транспортним підприємствами. При цьому туристська фірма не нестиме прямих витрат на ремонт, обслуговування і підтримку технічного стану транспортного засобу. Розрахунок вартості оренди здійснюється в залежності від пробігу (за 1 км шляху) або терміну оренди (кількість днів).

Використання особистого автомобільного транспорту туриста є особливим видом туристських подорожей, що називаються автотурами. Автотуризм досить широко розвинутий у всьому світі. Найпоширеніші подорожі з використанням особистого транспорту туристів – поїздки вихідного дня. За видами туризму найпопулярнішим є оздоровчі (виїзд на природу або до місць відпочинку) і пізнавальні (поїздки до історичних або культурних пам'ятників). Для обслуговування автотуристів по маршруту необхідна відповідна інфраструктура, і в першу чергу, закладів розміщення (кемпінги, мотелі). У світовій практиці великою популярністю користується караванінг – подорож на автомобілі з використанням спеціально обладнаного під комфортабельне житло автопричепа для легкового автомобіля або автомобіля типу motorhome. В автопричепі обладнані спальні місця, салон, кухня, туалет, душ та ін.. Караван-причепи класифікуються за зірками від 2 до 5. Motorhome – легковий автомобіль абомікробус що обладнаний спальнею, телевізором, кухнею, холодильником, туалетом тощо. Один із різновидів караванінга – кемпер або бастай – навісний житловий вагончик, який може бути встановлений автономно в кемпінгу, тоді як на автомобілі можна здійснювати радіальні подорожі з поверненням у кемпінг.

Туристи, які виїжджають за кордон на власному транспорті, повинні мати права водіїв міжнародного зразка, транспортний засіб повинен бути застрахований, власник транспортного засобу повинен мати поліс страховки страхування цивільної відповідальності, а також належним чином оформлені документи на автомобіль. Туристське підприємство як організатор подібного роду турів повинне сприяти у правильному оформленні вказаних документів. Крім цього, туристу повинні бути надані карта з нанесеним маршрутом руху, місцями заправок, кемпінгами, мотелями, пунктами технічного обслуговування, а також документи, що підтверджують замовлення обслуговування в цих місцях, або міжнародні сервісні книжки, що дозволяють розміщуватися або одержувати обслуговування у вказаних пунктах за попередньою оплатою.

Специфічним видом послуг, що використовують у туристському обслуговуванні, є прокат автомобілів, індустрія якого розвивається практично з тих часів, коли був створений автомобіль. Існує 2 основні способи бронювання прокату автомобілів. Перший включає бронювання автомобіля одночасно з резервуванням авіаквитків. Усі головні компанії автопрокату підключені до комп’ютерних систем авіа резервування. Завдяки цій системі забезпечується прокат у більшості міжнародних аеропортів світу. Другий варіант бронювання являє собою безпосереднє звернення до компанії прокату автомобілів.

Оренда автомобіля буває в один кінець або в обидва кінці. В один кінець – коли клієнт бере автомобіль в одному пункту маршруту, а залишає в іншому. В обидва кінці – клієнт повертає автомобіль у те ж саме місце, де брав його напрокат. Фірма вимагає пред’явлення прав на водіння міжнародного зразка, уточнює вік. Більшість компаній вимагає, щоб вік був як мінімум 21 рік (а іноді 25), максимум 70. При бронюванні оренди автомобілів для туристів туристична компанія повинна уточнити:

- кількість подорожуючих;

- розмір багажу;

- марку та модель автомобіля;

- тривалість прокату;

- пункти посадки та висадки;

- форму оплати (кредитна картка, переоплата(ваучер))

- спеціальні вимоги (наприклад, зручності для інвалідів, послуги шофера і т.д.)

 


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 505; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!