Дайте визначення поняття «екскурсія», наведіть приклади класифікації екскурсій за різними ознаками.



Узагальнюючи різні підходи до визначення і розуміння екскурсії, можна виділити два основні:

1. Екскурсія – цілеспрямований і запрограмований наочний процес пізнання особистістю оточуючого світу, побудований на поєднанні зорових, слухових та інших вражень, який проходить під керівництвом кваліфікованого фахівця –екскурсовода.

2. Екскурсія – туристська послуга тривалістю до 24 годин у супроводі гіда-екскурсовода за заздалегідь затвердженим маршрутом для забезпечення задоволення духовних, естетичних, інформаційних потреб туристів.

Екскурсії класифікують за такими ознаками:

    • за змістом;
    • за складом й кількістю учасників;
    • за місцем проведення;
    • за способом пересування;
    • за тривалістю;
    • за формою проведення.

За змістом екскурсії поділяють на оглядові (багатопланові) і тематичні.

Оглядові екскурсії, як правило, багатотемні. Вони дають загальне уявлення про місто, край, область, державу в цілому. Відмінність оглядової екскурсії від тематичної простежується у змісті, глибині розкриття матеріалу тощо.

Тематична екскурсія присвячена розкриттю однієї теми. Вони поділяються на ряд груп: історичні, релігієзнавчі, мистецтвознавчі, літературні, архітектурні, природознавчі, виробничі тощо.

За складом учасників розрізняють:

- екскурсії для дорослої аудиторії і для дітей;

- для місцевого населення та для туристів;

-  для міського та сільського населення;

- для організованих груп та для поодиноких відвідувачів.

За місцем проведення розрізняють екскурсії міські, позаміські, виробничі, музейні, комплексні. Міські екскурсії передбачають показ усього міста або його частини. Місцем проведення виробничих екскурсій є підприємство. Дуже різними є екскурсії до музеїв: історичних, мистецтвознавчих, технічних, природничих, краєзнавчих, меморіальних тощо.

Особливо складними з точки зору змісту екскурсійного обслуговування є комплексні екскурсії, які поєднують міські та музейні.

За засобом пересування екскурсії бувають пішохідними та транспортними.

Транспортні — в основному автобусні екскурсії, але бувають і тролейбусні, теплохідні, залізничні тощо. Транспортні екскурсії мають свої особливості — аналіз екскурсійних об'єктів здійснюється на зупинках з виходом із транспортного засобу, а також під час його руху. Пішохідні екскурсії більш насичені, оскільки надають можливість глибше вивчити об'єкти, але вони охоплюють меншу територію. Протяжність таких екскурсій не перевищує 5-6 км в місті, 10-12 км за містом.

За формою проведення розрізняють: звичайні (традиційні), навчальні, екскурсії-масовки, екскурсії-прогулянки, екскурсії-бесіди, екскурсії-концерти, екскурсії-уроки тощо.

За циклічністю проведення екскурсії бувають одиничні (по одній темі) та цикли, які об'єднують кілька екскурсій однієї тематики - історії, літератури, архітектури тощо. Цикли екскурсій можна створювати в містах, які мають широкі екскурсійні можливості - Києві, Львові, Одесі, Севастополі.

Назвіть і коротко охарактеризуйте обов’язкові види страхування у туризмі.

Страхування –це вид цивільно-правових відносин щодо захисту майнових інтересів фізичних і юридичних осіб у разі настання певних подій (страхових випадків), визначених договором страхування або чинним законодавством, за рахунок грошових фондів, що формуються шляхом сплати громадянами та юридичними особами страхових платежів (страхових внесків, страхових премій)

Основними обов’язковими видами страхування в туризмі є

- страхування від нещасних випадків

- медичне страхування

- страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів

Страхування від нещасних випадків є підгалуззю особистого страхування і передбачає виплату страхового забезпечення (повністю або частково) у зв'язку з настанням несприятливих явищ – нещасних випадків (або їх наслідків), пов'язаних з життям і здоров'ям застрахованого. Під нещасним випадком розуміють раптову подію, що відбулась незалежно від волі застрахованого і призвела до розладу його здоров’я, травмування, інвалідності або смерті. Страховим випадком у цьому разі визнається: смерть застрахованого, інвалідність або часткова втрата працездатності, які відбулися внаслідок нещасного випадку у період дії договору страхування.

Страхове забезпечення підлягає виплаті, якщо внаслідок нещасного випадку у страховий період наступить втрата здоров'я або смерть застрахованого. При отриманні застрахованим травми розмір страхового забезпечення, що підлягає виплаті, визначається страховиком залежно від ступеня її важкості (до 100% у разі смерті).

Медичне страхування відноситься до видів особистого страхування, що надають страховий захист у випадках несприятливої дії страхових ризиків на стан здоров'я застрахованих.

При медичному страхуванні страховим випадком вважається раптове захворювання застрахованого, що становить загрозу його життю і потребує термінового втручання. Хворобою вважається погіршення стану здоров'я застрахованого, що гостро наступило і при якому відсутність термінового медичного втручання може привести до серйозного порушення функцій організму, в тому числі стійкої дисфункції якого-небудь органу або до загрози життя застрахованого.

При медичному страхуванні страховик покриває такі витрати: на амбулаторне лікування, на стаціонарне лікування, на транспортування спеціалізованим медичним транспортом в найближчу лікарню або до лікаря, на надання невідкладної стоматологічної та пологової допомоги, на медичну евакуацію застрахованого з-за кордону до місця його постійного мешкання, включаючи витрати на супроводжуючу особу; у разі смерті застрахованого - на проведення репатріації останків до місця поховання в країні постійного мешкання

Cтрахування цивільної відповідальності власників автотранспортних засобів/

Законодавства більшості країн світу передбачають обов’язкове страхування цивільної відповідальності водіїв і власників автотранспорту (автотуристів). Тому автотуристи, перетинаючи кордон, обов’язково повинен отримати страховий поліс.

Призначення і сутність даного виду страхування полягає в тому, що потерпілим забезпечено відшкодування збитку, заподіяного власниками транспортних засобів, а власникам – страхового захисту їх матеріальних інтересів, що стосуються цього збитку.

Страховим випадком при даному виді страхування є виникнення обов'язку страхувальника відшкодувати шкоду, заподіяну при експлуатації його транспортного засобу, потерпілому.

При цьому виді страхування покриваються витрати на: ремонт автотранспорту потерпілої особи, відновлення здоров’я водія, правовий захист застрахованого при розборі дорожньо-транспортної пригоди.


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 598; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!