Документи щодо особового складу. Характеристика



Характеристика— це документ, в якому дається оцінка ділових і моральних якостей працівника (учня).

Характеристика дається, як правило, з останнього місця роботи або навчання. Готує її керівник структурного підрозділу(у школі — класний керівник). Підписується керівником установи або ж керівником установи й керів­ником структурного підрозділу та засвідчується гербовою чи круглою (що прирівнюється до гербової) печаткою.

Характеристика подається при вступі до навчальних закладів,висуванні на виборні посади, переобранні, атестації, оформленні на роботу тощо. Залежно від призначення може бутивиробничою, атестаційною, рекомендаційною,нейтральною.

Характеристика складається, як правило, з таких реквізитів:

1. Назва документа.

2. Прізвище, ім’я, по батькові особи (повністю), на яку складається характеристика, у родовому відмінку.

3. Посада, науковий ступінь, учене звання (якщо є), місце роботи, навчання.

4. Рік народження (за необхідності — національність, домашня адреса, освіта).

5. Текст.

6.Дата укладання характеристики.

7. Підпис керівника установи (другим може бути під­пис керівника структурного підрозділу, інших по­садових осіб).

8. Печатка установи.

Текст характеристики містить, як правило, такі дані:

- короткі анкетні дані про особу, на яку складається характеристика;

- відомості про трудову (навчальну) діяльність особи (де, з якого часу працює, на яких посадах працює або дані про навчання);

- оцінка ділових і моральних якостей особи, став­лення до колег, риси характеру, відомості про стяг­нення, заохочення, нагороди;

- висновки про особу, на яку складається характе­ристика;

- місце, куди подається характеристика.

 

Критика, уміння критикувати, не ображаючи.

Критика — розгляд якогось явища, предмета, особи; його аналіз та оцінка згідно з існуючими нормами, масштабами, цінностями.

Це цінне вміння конструктивно критикувати формально можна визначити наступним чином:

· Правило 1. Критику починайте з похвали і щирого визнання достоїнств людини.

· Правило 2. Звертайте на помилки в непрямій формі.

· Правило 3. Перш ніж критикувати, говорите про власні помилки.

· Правило 4. Замість наказів задавайте питання: «Чи не здається тобі, що в даному випадку слід зробити те то, вчинити так то?» Пропонуйте свою допомогу. Будьте готові продемонструвати людині, що і як робити.

· Правило 5. виправдовувати людину самі, давайте йому врятувати своє обличчя. Виходите з припущення про те, що людина хоче добре виконати роботу, що він зробив щось не так помилково, а не навмисно.

· Правило 6. Потужний спосіб спонукати людей до успіху - хвалити за кожен навіть самий скромний успіх. Виробіть у них залежність від вашої похвали.

· Правило 7. Давайте людині заздалегідь хорошу оцінку, говорите, що він вже має якості, які ви хочете в ньому бачити ще до того, як ви будете що то знати про нього. Коли ви даєте людині добре ім'я, він буде всіма силами намагатися виправдати його.

· Правило 8. Зробіть так, щоб недолік, який ви хочете в людині виправити, виглядав легко виправним, а справа, якою ви хочете його захопити, легко здійсненним.

· Правило 9. Робіть так, щоб людям було приємно виконати те, що ви хочете.

· Правило 10. Концентруйтесь на майбутньому, а не на минулому. Не плачте про пролиту молоці. Поговоріть про те, що можна зробити тепер. Використовуйте слова типу «Чому б наступного разу ...»

Документи щодо особового призначення. Резюме

Резюме - це документ, що дає роботодавцю коротку, позитивну й достовірну інформацію про кандидата на вільне робоче місце та служить основою для запрошення на співбесіду. Мета резюме - зацікавити роботодавця в кандидатурі претендента на вакансію. Резюме складається для кожного конкретного випадку. Резюме завжди подається з супровідним листом, де висловлюється ваше бажання отримати те чи інше місце та пояснюється, чому саме Ви підходите на цю вакансію.

Резюме можна використати:

• як джерело інформації для заповнення форм та анкет;
• як лист-звернення з метою отримання роботи;
під час розмови по телефону з роботодавцем;
• як допоміжний засіб при підготовці до співбесіди;
• як перелік досягнень, який підвищує самооцінку.


Основні вимоги до написання резюме:

• викладайте інформацію лаконічно, конкретно, правдиво;
• описуйте в резюме тільки позитивні якості;
• вказуйте тільки ту інформацію, яку можете повністю підтвердити;
• виправте орфографічні, граматичні та друкарські помилки;
• уникайте використання будь-яких абревіатур, термінів;
• зробіть резюме привабливим за формою, легким для сприйняття.


Структура резюме:

Прізвище, ім'я, по-батькові.

Основні особисті дані: дата народження; домашня адреса; телефон.

Мета пошуку роботи: зазначте, на яку посаду Ви претендуєте, яку роботу шукаєте

Освіта та професійна підготовка: перелічіть всі навчальні заклади, курси, які Ви закінчили, отримані спеціальності. Випускникам та студентам через відсутність досвіду роботи необхідно приділити особливу увагу заповненню цього розділу.

Досвід роботи: подається у зворотно-хронологічній послідовності (спочатку вказують останнє місце роботи), наголос робиться на найважливішій інформації. Вкажіть дату початку і закінчення попередньої роботи, назву організації, посади. Уникайте прогалин у Вашій трудовій діяльності. Якщо на якомусь проміжку часу Ваша трудова діяльність була дуже насиченою, зробіть узагальнюючий звіт.

Додаткова інформація: містить такі відомості, як знання мов, уміння користуватись комп'ютером, ділові риси, наявність прав водія тощо. Хоббі варто згадувати лише у випадку, коли воно тісно пов'язане з бажаною роботою. Зазначте, що в разі потреби будуть надані рекомендаційні листи.

Дата складання резюме (поточна дата).

Не потрібно вміщувати в резюме: Вашу трудову біографію повністю, оскільки роботодавця цікавлять тільки останні 3-5 місць Вашої роботи протягом 5 останніх років; Ваші фізичні дані; дані Вашого приватного життя; причини звільнення з попередньої роботи; вимоги до заробітку; імена осіб, які дають Вам рекомендацію.


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 224; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!