Особливості судового контролю в сфері державного управління.



Судовий контроль-це специфічний вид контролью в сфері державного управління.Його особливість полягає в тому,що він здійснюється не систематично ,не повсякденно,а одноразово при розгляді справ.Судовий контроль в управлінні можна класифікувати за двома основними напрямками:за видом суду,який здійснює контроль; за формою втручання в діяльність пілконтрольного органу.В останньому випадку виділяють пряму (безпосередню)та непряму(опосередковану)форму втручання.В Україні судовий контроль здійснюють Конституційний Суд України та суди загальної юрисдикції ,які поділяються на загальні та спеціалізовані.

 

Поняття,правові ознаки та види адмін. нагляду     

Адмін нагляд-це вид державної управлінської діяльності,яка здійснюється спеціальними органами держ. виконавчої влади щодо організаційно не підпорядкованих підприємств,установ,організацій,посадових осіб і громадян з приводу виконання ними вимог чинного законодавства,який передбачає використання заходів адмін. примусу.

Тбл.

 

Поняття та ознаки адмін. відповідальності.

Адмін відповідальність-це врегульовані нормами адмін. права суспільні відносини ,які виникають з приводу застосування уповноваженим органом або посадовою особою адмін. стягнення до особи правопорушника.

Ознаки адмін. відповідальності :1-Адмін відповідальність спирається на державний примус-це владний вплив уповноваженихдерж. Органів на свідомість і поведінку людей.,які вчинили правопорушення.2-Адмін відповідальність тягне за собою настання несприятливих наслідкві для особи правопорушника,які носять моральний та матеріальний характер.3-в заходах адмін. відповідальності міститься кінцева правова оцінка діяння та особи правопорушника від імені держави.4-Притягнення до адмін. відповідальності здійснюється уповноваженим органом у відповідності із нормами матеріального та процесуального права,які регулюють процедуру та міру покарання за вчинене правопорушення.Ознаки,які відрізняють алмін відповідальність від інших видів відповідальності:1-притягнення до адмін. відповідальності відбувається лише при вчиненні особою адмін. правопорушення,Важливо зазначити,що адмін. відповідальність тягне не будь-яке порушення правил,встановлених адмін.-прав. нормою ,а лише порушення тієї норми,що охороняється адмін. санкціями.2-Адмін відповідальність має державно-обовязковий характер -будь-який адмін. проступок є  порушенням правопорядку,охорона якого є ф-цією держави.Внаслідок цього притягнення ло адмін. відповідальності-це обов’язок держави,який практично  здійснюють відповідні органи держави,не залежно від волі зацікавлених у справі осіб.3-Норми,що встановлюють адмін. відповідальність ,не обмежуються Кодексом про адмін. правопорушення,а містяться в різних нормативних актах.4-Правом притягувати до адмін. відповідальності наділена велика кількість органів.це можуть бути ян орг. викон владґ.так і орг. місцевого самоврядування і суди.5-Адмін. відповід. Характеризує особливий процесуальний порядок її реалізації,а саме:простота,оперативність,економічність.6-Заходи адмін.. відповід. Застосовуються уповноваженими органами та посадовими особами по відношенню до непідлеглих їм по службі порушників.Якщо особа,що накладає  стягнення  та порушник знаходяться у відносинах службового підпорядкування

,то це уже ознака не адмін.,а дисциплінарної відповідальності.7-притягнення до адмін. відповідальності не тягнення для порушника судимості і не є підставою звільнення з роботи.

 

Нормативне регулювання адмін. відповідальності

Відносини адмін. відповідальності регулюються величезною кількістю нормативних актів,які в сукупності складають законодавство про адмін. відповідальність.Поліцентричність сучасного адмін.-деліктного законодавства має ряд суттєвих недоліків.Серед найважливіших серед них є:розпорошеність та несистемність адмін.-деліктного законодавства,застарілість основних інститутів адмін.-деліктного законодавства.як і в інших видах юридичної відповідальності ,законодавчу основу для прийняття актів,що регулюють питання адмін. відповідальності ,становить Конституція .Значна частина норм адмін.-деліктного права міститься у Кодексі про адмін..правопорушення ,який є основним документом адмін.-деліктного законодавства.Кодекс визначає основні завдання адміністративної відповідальності ,склад та ознаки адмін. правопорушення,основні склади адмін. правопорушень.Паралельно з Кодексом діють норми,що встановлюють адмін. відповідальність,але містяться у законодавчих актів міжгалузевого характеру(Митний,Повітряний Кодекси,ЗУ «Про охорону держ. кордону»,»Про боротьбу з корупцією»)Питання адмін. відповідальності регулюються також указами Президента,постановами КМУ,актами центральних органів виконавчої влади.В межах своєї компетенції вони мають право видавати акти,що затверджують комплекси правових норм,за порушення яких у Кодексі встановлена адмін. відповідальність ,або ж самостійно встановлювати склади адмін. правопорушень та міру відповідальності за них.Органи місцевого самоврядування мають право в межах встановлених законом ,приймати рішення з адмін. санкціями для боротьби зі стихійним лихом та епідеміями.Згідно кодексу вони мають право встановлювати правила благоустрою міст та інших населених пунктів .Кодексом регулюється дія нормативних актів про адмін. відповідальність в часі та просторі.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 239; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!