Стаття 39. Строк, після закінчення якого особа вважається такою, що не була піддана адміністративному стягненню



Якщо особа, піддана адміністративному стягненню, протягом року з дня закінчення виконання стягнення не вчинила нового адміністративного правопорушення, то ця особа вважається такою, що не була піддана адміністративному стягненню.

 

 

Поняття та ознаки адмін. процесу

Традиційно, під адміністративним процесу розуміли лише провадження у справах про адміністративні правопорушення, проте останні роки зміст терміну адміністративний процес значно розширився і стало включати в себе всі адміністративно-правові норми та адміністративно-правові провадження.

Адміністративний процес включає в себе всі процедури по реалізації норм адміністративного права.

Це дає можливість виділити наступні риси адміністративного процесу:

- Адміністративний процес має як юрисдикційний так і не юрисдикційний характер.

Юрисдикційний процес пов’язаний із неправомірною діяльністю або фактом вчинення правопорушення. Не юрисдикційний процес пов’язаний із правомірною діяльністю осіб пов’язаних з реалізацією прав та обов’язків особи. Більшість не юрисдикційних.

- Адміністративний процес є процедурою реалізації владних повноважень державними органами та їх посадовими особами, які є обов’язковою стороною адміністративного процесу.

- Адміністративний процес завжди регулюється нормами адміністративного права. Тоді як норми які реалізуються за допомогою адміністративних проваджень можуть належати до будь-якої іншої галузі права.

Найбільш типові риси адміністративного процесу можна виявити при порівнянні його з іншими видами процесу:

- Цивільний та кримінальний процес завжди є юрисдикційним. Тобто такі провадження завжди пов’язані з фактом злочину чи правопорушення. А більшість адміністративний проваджень є не юрисдикційними.

- Кримінальний та цивільний процес реалізується в сфері діяльності судів. Переважна більшість адміністративних проваджень здійснюється органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.

- Основна мета цивільного та кримінального процесу є правоохоронна. Мета адміністративного процесу право-реалізаційна

Найбільша відмінність між адміністративним кримінальним та цивільним процесом полягає в їх структурі:

Кримінальний та цивільний процес має інстанційну процедуру провадження, а адміністративний паралельну.

Інстанційна структура кримінального та цивільного процесу полягає в тому, що всі категорії справ розглядаються в межах однакової процедури, яка регулюється єдиним нормативним актом.

Кожна категорія справ в адміністративному проваджені розглядається в особливому порядку, регулюється своїм комплексом нормативних актів і часто ніяк не пов’язана з іншими видами провадження.

Адміністративний процес – це врегульована адміністративно-процесуальними нормами діяльність органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх посадових осіб, яка спрямована на реалізацію матеріальних норм адміністративного та інших галузей права в ході розгляду провадження щодо розгляду індивідуального в конкретно визначеному провадженні.

 

Принцини адмін. процесу.

 

Стаття 7. Принципи адміністративного судочинства

 

1. Принципами здійснення правосуддя в адміністративних судах
є:

1) верховенство права; 2) законність3) рівність усіх учасників адміністративного процесу перед
законом і судом 4) змагальність сторін, диспозитивність та офіційне
з'ясування всіх обставин у справ5) гласність і відкритість адміністративного процесу;
6) забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішень
адміністративного суду, крім випадків, установлених цим Кодексом;
{ Пункт 6 частини першої статті 7 із змінами, внесеними згідно із
Законом N 2453-VI ( 2453-17 ) від 07.07.2010 }
7) обов'язковість судових рішень.

Існує також принцип охорони інтересів особи та держави.,принцип офіційності чи публічності,принцип об’єктивної істини,принцип гласності,принип здійснення процесу державною мовою і забезпечення права користуватися рідною мовою.,принцип презумпції невинуватості,принцип швидкості та економічності процесу.

 

Структура адмін. процесу.

Адміністративний процес характеризується надзвичайно складною структурою, яка включає в себе цілий ряд взаємопов’язаних елементів.

Елементи адміністративного провадження:

- Провадження.

- Провадження поділяються на стадії.

- Стадії поділяються на етапи.

- Етапи поділяються на процесуальні дії.

Адміністративний процес поділяться на декілька десятків адміністративних проваджень.

Адміністративне провадження – це особлива процедура розгляду певної категорії адміністративних справ, яка регулюється спеціальними та нормативними актами.

Всі адміністративні провадження умовно можна поділити на такі групи:

- Установчі – це специфічна діяльність суб’єктів влади з приводу створення, реорганізації та ліквідації органів влади та комплектування їх персоналу.

В адміністративному законодавстві прописана чітка процедура щодо створення, реорганізації та ліквідації органів влади, зокрема з зазначенням строків, етапів та документів, що при цьому додаються.

Включає всі процедури по прийняттю, проходженню та припиненню державної служби.

- Нормотворчі – це діяльність владних суб’єктів щодо підготовки, розгляду, затвердження та оприлюднення нормативний та індивідуальних актів управління.

- Правозастосовчі – включають всі провадження по застосуванню заходу примусу, провадження заохочення, провадження з приводу реалізації своїх прав та обов’язків.

- Контрольно-наглядові – вся процедура про проведення заходів контролю та нагляду в державному управлінні.

Провадження складається з процесуальних стадій.

Не дивлячись на велику кількість проваджень в адміністративному процесі, майже всі вони складаються з однакової кількості стадій.

Розрізняються стадії за змістом процесуальної дії та документом, які оформлюються стадії.

Можна виділити 4 основних стадії:

- Стадія аналізу ситуації. Становить собою порушення адміністративної справи, в ході якої збирається та фіксується інформація про фактичний стан справи та оцінюється перспектива подальшого руху справи.

- Стадія розгляду адміністративної справи. На цій стадії дається оцінка зібраної на попередній стадії інформації та всебічно досліджуються матеріали справи з метою встановлення об’єктивної істини та винесення рішення.

- Стадія оскарження або опротестування рішення по справі. На цій стадії учасникам процесу, які не погоджуються з рішенням дається можливість оскаржити це рішення до суду.

- Процесуальна стадія – це відносно відокремлена, відділена часом та логічно пов’язана сукупність процесуальних дій спрямована на досягнення певної мети та вирішення відповідних завдань конкретного адміністративного провадження.

Кожна стадія поділяється на процесуальні етапи.

Етапи – це пов’язані між собою групи процесуальних дій, які мають власні цілі та завдання у провадженні.

В більшості провадженнях процесуальні етапи окремо не виділяються в стадіях але в окремих провадженнях, таких як провадження у справах адміністративного правопорушення, етапи не тільки виділяються але й потребують окремого процесуального закріплення.

Процесуальні етапи поділяються на адміністративно-процесуальні дії.

Вони становлять основу всього адміністративного процесу і поділяються на попередні, проміжні та завершальні в межах кожного етапу.

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 252; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!