Вимоги до правових актів управління.



Вимоги до змісту правового акту управл.:1-законність правового акту управління.Правовий акт управління не повинен обмежувати,або порушувати гарантовані чинним законодавством права і свободи людини і гром. ,інтереси гром.організацій,установ,підприємств.2-правовий акт управління повинен відповідати закону,бути прийнятим на підставі закону,або іншого правового акту вищої юридичної сили.3-правовий акт упр. повинен бути прийнятий із дотриманням встановленої законодавством процедури його розробки.4-повинен юридично обґрунтованим. Вимоги до форми:1-дотримання розумної структури акту і його розбивка на конкретні частини,розділи,глави,пункти…2-відповідний стиль викладення,ясність,чіткість,лаконічність тексту.3-відсутність орфографічних помилок.4-наявність всіх необхідних реквізитів(підписів,печаток,дати прийняття…)5-публікація на спеціальних бланках,які мають усі передбачені атрибути.6-проходження процедури держ. реєстрації.

 

Оприлюднення та набрання чинності прав.актів управл.

ЗУ,інші акти ВРУ,акти Президента,Кабміну не пізніше як у 15-денний строк після їх прийняття у встановленому порядку і підписання підлягають оприлюдненню державною мовою в офіційних друкованих виданнях(«Офіційний вісник України»,»Урядовий кур’єр»)Офіційним друк.виданням,в якому оприлюднюються закони та інші акти ВРУ є газети «Голос України»,»Відомості ВРУ».Офційним друк.виданням,в якому оприлюднюються закони та інші акти Презилента є «Офіційний вісник Президента» Акти ВРУ,президента Укр.,КАБМІНУ можуть бути в окремих випадках офіційно оприлюднені через телебачення і радіо.Нормативно-правові акти ВРУ і Президента набирають чинності через 10 днів з дня їх офіційного оприлюднення,якщо інше не передбачено самими актами ,але не раніше з дня їх опублікування в офіційному виданні.

 

56.Система способів забезпечення законності та дисципліни в державному управлінні.Законність-це неухильне виконання законів і прйнятих у відповідності з ними інших правових актів державними органами та їх посадовими особами,громадянами.Дисципліна-це точне,своєчасне і неухильне додержання певних правил поведінки у держ. і сусп.. житті,встановлених правовими та іншими соціальними нормами.Забезпечення законності та дисципліни в держ. управлінні досягається впроцесі повсякденної діяльності держ. органів і знаходить своє вираження в:припиненні порушенб законів та дисципліни;здійсненні заходів щодо ліквідації причин і умов,які їх породжують;відновлення порушених прав ізаконних інтересів;притягненні до вілповідалності і покаранні осіб,винних у порушені законності та дисципліни.Сукупність завдань,ф-цій,повноважень,форм,методів і порядку діяльності відповідних держ. орг.. і посадових осіб прийнято вважати системою засобів забезпечення законності та дисципліни.До даної системи входять такі основні групи засобів:1-Контрольна діяльність у сфері державного управління з боку держ. орг. ,орг. Місцевого самоврядування.2-Здійснення наглядової діяльності,суть якої полягає у постійному ,систематичному спостереженні спец. держ. орг. за діяльністю не підлеглих їм орг. або з метою виявлення порушення законності.3-Реагування держ. орг. ,зокрема орг. викон. вл. на звернення громадян.4-Здійснення спеціалізованого судового захисту порушених прав і свобод громадян у порядку адмін. судочинства.5-Притягнення до різних видів юридичної відповідальності посадових осіб за протиправні дії у сфері держ. управління.6-Застосування заходів адмін. відповідальності громадян,які своїми протиправними діями порушили встановлений порядок управління.

 

Державний контроль:поняття і роль у держ. управлінні

Правова природа державного контролю проявляється в тому,що він проводиться органами держави та їх посадовими особами у межах і у відповідності до визначених правових норм.Це свідчить про те ,що в основі його виникнення і впроцесі здійснення ле жать певні правові засади. Вони характеризуються наступними ознаками:1-контроль здійснюється уповноваженими державними органами;2-між контролюючим органом і підконтрольним об’єктом в більшості випадків існують відносини підлеглості чи підпорядкованості.3-контролюючий орган має право втручатися в діяльність підконтрольного об’єкта у випадках його відхилення від встановленої моделі поведінки.4-результати держ. контролю знаходять своє оформлення в офіційних матеріалах,що містять відомості про характер контролюючих дій,стан справ по тих чи інших фактах і юридичні наслідки.5-контроль завжди характеризується детальною процедурною регламентацією його здійснення:від визначення контролюючого органуЮйого завдань,сфери діяльності,місця в структурі держ. органів.

Формами контролю є:заслуховування звітів,інформації та повідомлень;превірка виконання виданих актів,вказівок та розпоряджень;спостереження за діями контрольованого;проведення експертизи підготовлених документів або виданих актів;перевірка правильності розгляду звернень громадян .Система держ. контролю в сфері управління не вичерпується і не зводиться до системи органів. Вона набагато ширша,оскільки включає і органи  та осіб,для яких контроль не є основною діяльністю,а також різноманітні форми його проведення.

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 261; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!