Поняття та ознаки правового акту управління.



Правовий акт управління-це офіційно оформлений результат волевиявлення органів викон.вл та місц. самоврядув. ,здійснюваний в односторонньому порядку з дотриманням встановленої процедури і спрямований на виникнення певних юридичних наслідків.Харктерними ознаками правового акту управління є:1-підзаконність,це означає,що акт управління видається на підставі та на виконання закону і відповідно до актів вищестоящих органів.2-обовязковість-акт зобов’язані виконувати всі фізичні та юридичні особи,яким він адресований,не виконання або ігнорування тягне за собою юридичну відповідальність.3-правомочність-акти видаються уповноваженими органами відповідно до їх компетенції.4-офіційність,що полягає у виданні акту від імені держави(територіальної громади).5-односторонність,тобто акт є результатом юридичного волевиявлення відповідного суб’єкта,що його видав.6-належна оформленість,яка означає,що акт ,як правило,є письмовим документом певного виду підготовленим за правилами юридичної техніки та виданий з дотриманням встановлених процедур.

 

Відмінність актів управління від інших юридичних актів.

Акт держ. управління відрізняється від закону тим ,що:

1-в системі правових актів закон має вищу юридичну силу;2-Будь-який акт управління повинен бути виданий на основі закону.3-Акт держ. управління не може ні скасувати ні змінити закон,тоді як закон може скасувати або ж припинити дію акту управління. Акт управління за змістом,юридичними властивостями,порядком прийняття,скасування відрізняється від судових актів(рішень,вироків,ухвал). Судові акти-це правова форма вияву правосуддя. Судові акти завжди є індивідуальними,та не містять у собі норм права. Акти ж управління вміщують не тільки конкретні приписи а й правові норми. Судові акти приймаються на підставі закону,а акти управління приймаються як на підставі закону такі з вказівок вищестоящих органів. Від цивільно-правових актів,акти управління відрізняються тим,що перші завжди є результатом взаємного волевиявлення учасників правовідносин,акти управління-односторонні владні волевиявлення. Акт держ. управління відрізняється також від акту прокурорського нагляду.Акти прокурорського нагляду –це форма реагування прокурора на порушення законності.Вони не мають ні вказівок виконавчо-розпорядчого характеру,ні норм права.Акт управління відрізняється від актів громадських організацій та від документів,що мають юридичне значення.

 

Види правових актів управління

В залежності від юридичного змісту:нормативні,індивідуальні та змішані правові акти управління.Нормативні-це акти управління,які:виступають як джерела адмін. права,розраховані на багаторазове використання,оскільки передбачають правила поведінки за певних обставин;пош. На необмежене коло осіб;виступають правовим засадами виникнення,зміни та припинення правовідносин;передбачають права та обовязки суб’єктів у сфері держ. управління.І індивідуальні акти є:персоніфікованими,направленими на певного адресата;розраховані на одноразове застосування;виступають юридичними фактами виникнення,зміни та припинення адмін.. правовідносин.Змішаними є такі,які вкл. Як нормативні приписи так ііндивідуальні. В залежності від дії правового акту: загального і локального характеру.В залежності від дії правового акту у часі:безстрокові(покине відмінені),строкові(певний термін),тимчасові(відміненні іншими актами управління).В залежності від форми вираження:письмові,усні,конклюдентні(доржні знаки,жести,певні сигнали).В залежності від органів,які видають акти управління:постанови і розпорядження Кабміну,укази і розпорядження Президента,накази міністерств,держ.комітетів,інших центр.орг. з спец.статусом.,рішення місцевих держ адмінітраційЄ.нормативні накази керівників держ.підприємств,установ,організацій.В залежності від способу прийняття:колегіальні(постанова кабміну)та одноособові(указ Президента).

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 252; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!