Поняття методу державного управління.



Методи державного управління-це способи та прийоми безпосереднього та цілеспрямованого впливу органів виконавчої влади та місцевого самоврядування та їх посадових осіб на підпорядковані їм об’єкти та відносини.

У загальному вигляді методи державного управління-це способи здійснення владно-організуючого впливу суб’єктів владних повноважень на об’єкти,що входять до предмета їх відання.Для методів характерні такі ознаки:1-використовуються органами державної влади та місцевого самоврядування як засіб реалізації закріпленої за ними компетенції і безпосередньо виражають повноваження державно-владного характеру.2-завжди мабють своїм адресатом відповідні керовані об’єкти(індивідуальні або колективні)3-у методах держ.управіння виявляється публічний інтерес (державний або місцевої громади)4-реалізація методів завжди знаходить вияв у конкретних формах держ.управління.5-вибір методів залежить не тільки від особливостей та організаційно-правового статусу суб’єктів владних повноважень,а й від особливостей керованого об’єкта.Система методів держ.управл. класифікується за різними критеріями .Розмежовують такі методи,як:економічні,адміністративні,правові,соціальні,політико-виховні.найбільш поширене розмежування методу переконання і примусу.Методи переконання і примусу розрізняють залежно від ступення використання в процесі виконавчо-розпорядчої діяльності обов’язковості повноважень керуючого суб’єкта.

 

Переконання і примус в державному управлінні.

Переконання-ц система заходів ,які проводяться органами виконавчої влади та місцевого самоврядування і виявляються у здійсненні виховних,розяснювальних,заохочувальних дій,спрямованих на формування у осіб розуміння необхідності чіткого виконання законів та іншиш нпа.Метод переконання в адмін. праві ви користовується переважно в 2 напрямках:зовнішньому та внутрішньо організаційному. Звн напрямок спрямований на фізичних осіб-субєктів адмін. відносин(громадян) і пов'язаний з переконанням і заохоченням громадян у необхідності правової поведінки.Форми такого виду переконання:роз’яснення завдань та мети діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування;виховання (економічне,правове,моральне);нагородження громадян орденами та медалями .присвоєння почесних звань.Внутрішньоорганізаційний напрямок стосується сфери державної служби .Основними формами переконання,які застосовуються у держ. службі є:заохочення(моральне-подяка,присвоєння почесного звання,матеріальне-грошові премії,цінні подарунки);інструктаж службовців з питань найбільш ефективного виконання поставлених перед ним завдань;критика роботи і поведінки окремих осіб;організація заходів спрямованих на вирішення конкретних завдань.

Структура адмін.примусу

Адміністративний примус є одним із видів державного примусу.Це система засобів психологічного або фізичного впливу на свідомість і поведінку людей з метою чіткого виконання встановлених обов’язків ,розвитку суспільних відносин у межах закону ,забезпечення правопорядку і законності.В юридичній науці існує така класифікація заходів адмін. примусу:1-заходи адмін. запобігання (адмін-попереджувальні);2-заходи припинення правопорушення;3-адмін. стягнення.Заходи адмін. запобігання характерні тим,що їх застосування не пов’язане з вчиненням неправомірних дій,а слугує попередженню вчинення можливого правопорушення.Є такі заходи адмін. запобігання:вимога припинення окремих дій,перевіра документів.огляд речей та особистий огляд,тимчасове обмеження та заборона доступу громадян до окремих ділянок місцевості чи об’єктів з метою забезпечення громадського порядку,обмеження та заборона руху транспорту і пішоходів на окремих ділянках вулиць.,закриття ділянок держ. кордону,введення карантину при епідеміях та епізоотіях,огляд медичного стану осіб,контроль та наглядові перевірки. Заходи припинення правопорушення-це примусове зупинення протиправних діянь ,що носять ознаки адмін. проступку,спрямоване на недопущення шкідливих наслідків та забезпечення застосування до винної особи зоходів відповідальності.Розрізняють заходи припинення загального призначення:адмін. затримання,особистий огляд і огляд речей,примусове лікування,тимчасове відсторонення від роботи інфекційних хворих,тимчасове відсторонення від керування транспортним засобом,припинення робіт та заборона експлуатації механізмів;Та спеціального призначення:заходи фізичного впливу,спеціальні засоби,використання вогнепальної зброї. Адмін стягнення використовуються лише до осіб,що вчинили адмін. правопорушення,що було доведено у встановленому законом порядку.

                       

Адміністративний договір.

Адміністративний договір-це дво- або багатостороння угода ,зміст якої складають права та обов’язки сторін,що випливають із владних управлінських функцій суєта владних повноважень,який є однією із сторін угоди.Ознаки адмін. договору:необхідні(1-обовязковою стороною у ньому є суб’єкт владних повноважень.2-його змістом(предметом)є права та обов’язки сторін,пов’язані з реалізацією принаймні однією з них владних управлінських функцій суб’єкта владних повноважень) додаткові(3-суб’єкт владних повноважень,укладаючи відповідний договір,діє не для задоволення особистих потреб,а для задоволення публічних інтересів.4-субєкт владних повноважень,як правило,при укладенні такого договору зв’язаний вимогами(процедурами обмеження),визначеними законодавством.5-субєкт владних повноважень укладає договір на реалізацію своєї адмін. правосуб’єктності,а не цивільної.6-субєкт владних повноважень зазвичай укладає договір на підставі рішення прийнятого на виконання управлінського владного повноваження.7-договір може містити умови,які не властиві цивільним договорам,і спрямовані на краще забезпечення публічного інтересу).Ці договори можна згрупувати у такий спосіб:1-договори щодо компетенції та виконання інших державних та самоврядних функцій;2-договори у сфері оподаткування;3-договори щодо закупівлі(поставки) продукції,товарів та послуг для публічних потреб;4-договорищодо алучення інвестицій для задоволення публічних потреб;5-договори у сфері трудових(службови)правовідносин;6-договори ,у яких суб’єкт владних повноважень реалізує ф-ції розпорядника державним та комунальним майном.

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 292; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!