Основні напрямки реалізації адмін. –прав. статусу обєднан громадян.



Обєднання громадян-це добровільна,самодіяльна,постійно діюча асоціація людей,яка не має на меті отримання прибутків.Законодавець не може втручатися в діяльність таких орагнізацій крім випадкі:при їх легалізації,при здійсненні фінансового контролю за їх діяльністю та оподаткуванні;при притягненні їх до адмі відповідальності. Одним із основних напрямів реалізації адміністративно-правового статусу громадян є його легалізація. Легалізація в ЗУ визначається як офіційне визнання обєднання громадян державою.Вона здійснюється шляхом реєстрації обєднання громадян або шляхом повідомлення про заснування.Обовязковій реєстрації в Мінюсті підлягають політичні партії та міжнародні організації.Для легалізації громадян шляхом реєстрації до реєструючього органу подається заява підписана не менш як 3 засновниками обєднання або їхніми уповноваженими представниками.До заяви додаються:статут в двох примірниках,протокол установчого зїзду(конференції) або загальних виборів як прийняли статут.;відомості про склад керівництва центральних статутних органів.;дані про наявність місцевих осередків,підтверджені протоколами зборів(конференцій);відомості про засновників обєднання або спілок обєднань громадян.;документ,який підтверджує місцезнаходження обєднання.Для реєстрації політ.партії крім тих документів подається ще програма партії,назва та адреса банківської установи,в якій вона відкриватиме рахунки,заява повинна бути підписана не менше як 1 тис. гром. України.Заява про реєстрацію місцевої гром. організації розглядається у 3-денний строк після надходження документів.Заява про реєстрацію всеукраїнської та міжнародної гром.організації розглядається протягом 1 місяця після надходження документів.Рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації повідомляється заявнику письмово у 10-денний строк після його прийняття.У разі реєстрації обєднання гром. засновникові видається свідоцтво про реєстрацію встановленого зразка.Зареєстрованому обєднанню присвоюється відповідний номер і воно вноситься до Реєстру громадян,що ведеться реєструючим органом. Для легалізації гром організації шляхом повідомлення про її заснування до легалізую чого органу подається заява,підписана не мнше як 3 засновниками,або уповноваженими представниками.Громадська організація вноситься до книги обліку громадських організацій.Другий напрям реалізації адміністративно-правового статусу громадян полягає у участі у контрольно-наглядових впровадженнях органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, які здійснюється з приводу статутної діяльності об’єднання громадян.

Такі контрольно-наглядові впровадження поділяються на 3 групи:

- Контроль з боку легалізуючих органів. Ці органи контролюють дотримання об’єднання громадян вимог своєї статутної діяльності. Представники легалізуючих органів мають бути присутні на всіх заходах, що проводиться об’єднанням громадян,а також вимагати у керівництва всі необхідні документи та одержувати будь-які пояснення.

- Фінансовий контроль. Здійснюють з боку Міністерства Фінансів та Державної Податкової Інспекції. Ці органи слідкують за джерелами та розмірами фінансових надходжень об’єднань громадян, а також слідкують за сплатою ними податків.

- Контроль за виконанням об’єднанням громадян чинних норм і стандартів. Здійснюється органами державного пожежного, санітарного, екологічного та іншого напрямку.

 

Особливості адмін. –правового статусу політичних партій.

 

Особливості адмін.-правового статусу молодіжних та дитячих громадських організацій.

 

Особливості адмін.-правовогостатусу релігійних організацій.

Оособливості адмін.-правового статусу громадських обєднань.

Система органів виконавчої влади за законодавством України.

Адміністративно-правовий статус органів виконавчої влади складає такі функції та повноваження цих органів, які визначають внутрішню структуру органів, стосуються організації та діяльності їх апаратів, визначають процедуру та межі нормотворчості органів виконавчої влади, проходження служби в органах виконавчої влади та ведення діловодства.

Реалізуючи саме такі повноваження, органи виконавчої влади виступають як суб’єкти саме адміністративних відносин.

Органи державної виконавчої влади являють собою певну систему,в якій прийнято виділяти структурні ланки наступних організаційно-правових рівнів:

- Вищій рівень. До яких належить Кабінет Міністрів України.

- Центральний рівень. Входять міністерства, служби, агентства, інспекції та спеціальні органи з спеціальним статусом.

- Місцевий (територіальний) рівень. Включає в себе місцеві державні адміністрації та територіальні управління деяких центральних органів виконавчої влади.Рада міністрів АРК,обл.,районні,Київська та Севастопольська міські держ.адміністрації.

В залежності від обсягу і характеру компетенції:

- Органи загальної компетенції (Кабінет Міністрів України,Рада міністрів АРК та місцеві держані адміністрації).

- Органи галузевої компетенції (всі центральні органи виконавчої влади, тому що їх виконавчі повноваження прив’язані лише до конкретної сфери виконавчої діяльності,Мінеконом,Мінфін.).

Від порядку вирішення питань:

- Єдиноначальні (всі правові акти приймаються від керівника органу). Наприклад: місцеві державні адміністрації,міністерства,агенства.

- Колегіальні (всі правові акти приймаються від імені всього органу). Наприклад: Кабінет Міністрів України.

Від обсягу повноважень по території:

- Центральні (повноваження на всю територіюУкраїни:КМУ,міністерства,служби,інспекції).

- Місцеві (повноваження на певну територію:держ.адміністрації).

Від предмету спрямованості компетенції (стосується лише галузевих органів):

- Органи управління економічною сферою.

- Органи управління соціально-культурною сферою.

- Органи управління адміністративно-політичною сферою.

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 294; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!