НАПИСАННЯ ТА ОФОРМЛЕННЯ ТЕКСТУ РУКОПИСУ



ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

Загальні вимоги до оформлення роботи

 

Після завершення етапу підготовки до написання дипломної роботи здобувач може приступати до безпосереднього написання рукопису роботи.

Роботу друкують за допомогою комп'ютера на одній стороні аркуша білого паперу формату А4 (210x297 мм), міжрядковий інтервал – 1.5, шрифт Times New Roman, кегль шрифту – 14.

Обсяг випускної роботи здобувача становить 5-5,5 друкованих аркушів (90-110 сторінок).

Текст роботи необхідно друкувати, залишаючи наступні поля: ліве – 30 мм, праве – не менше 10 мм, верхнє – 20 мм, нижнє – 20 мм.

Шрифт друку має бути чітким, рядок – чорного кольору, середньої жирності. Щільність тексту має бути однаковою.

Математичні формули вводяться у редакторі формул Microsoft Equation 3.0.

Графіки вводяться у редакторі Micrograft ABC; діаграми – «Діаграма Microsoft Excel» або «Діаграма Microsoft Graph»; схеми – MS Organization Charter 2.0 або Micrograft ADC Flor Charter.

Допускається вписування у текст роботи окремих іншомовних слів, формул, умовних знаків чорнилом, тушшю, пастою чорного кольору, при цьому щільність вписаного тексту має бути наближеною до щільності основного тексту.

Друкарські помилки, описки і графічні неточності, які виявилися у процесі написання роботи, можна виправляти підчищенням або зафарбуванням білою фарбою та нанесенням на тому ж місці або між рядками виправленого тесту (фрагмента рисунка) машинописним способом.

Текст основної частини роботи поділяють на розділи, підрозділи, пункти, підпункти.

Заголовки структурних частин роботи «ЗМІСТ», «ПЕРЕЛІК УМОВНИХ СКОРОЧЕНЬ», «ВСТУП», «РОЗДІЛ», «ВИСНОВКИ», «ДОДАТКИ», «СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ» друкують великими літерами, вирівнювання по центру. Заголовки підрозділів друкують маленькими літерами (окрім першої великої) з абзацного відступу. Крапку в кінці заголовка не ставлять. Якщо заголовок складається з двох або більше речень, їх розділяють крапкою.

Наприклад:

 

РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ТАКТИКИ ФІЗИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ

 

1.1. Механізми дії методів фізичної реабілітації

 

Відстань між заголовком (за винятком заголовку пункту) та текстом має бути 3-4 інтервали, тобто, пропускається один рядок.

Кожну структурну частину роботи слід починати з нової сторінки, підпункти пишуться на поточній сторінці, відділяючись від тексту одним рядком зверху і знизу.

Нумерація матеріалів рукопису

 

Нумерацію сторінок, розділів, підрозділів, пунктів, підпунктів, рисунків, таблиць, формул подають арабськими цифрами без знака №.

Першою сторінкою роботи є титульний аркуш, який включають до загальної кількості сторінок роботи. На титульному аркуші номер сторінки не ставлять, на наступних сторінках номер проставляють у правому верхньому куті сторінки без крапки в кінці.

Зміст, перелік умовних позначень, вступ, висновки та пропозиції, список використаних джерел не нумерують.

Підрозділи нумерують у межах кожного розділу. Номер підрозділу складається з номера розділу і порядкового номера, між якими ставлять крапку. У кінці номера підрозділу має стояти крапка, наприклад 2.1. (перший підрозділ другого розділу). Потім, у тому ж рядку, – заголовок підрозділу.

Пункти нумерують у межах кожного підрозділу. Номер пункту складається з порядкових номерів розділу, підрозділу між якими ставлять крапку. У кінці номера повинна стояти крапка, наприклад 1.2. (другий пункт першого розділу). Потім, у тому ж рядку, – заголовок підрозділу.

Ілюстрації (фотографії, креслення, схеми, графіки, карти) і таблиці необхідно подавати у роботі безпосередньо після тексту, де вони згадані вперше, або на наступній сторінці. Ілюстрації і таблиці, які розміщені на окремих сторінках роботи, включають до загальної нумерації сторінок. Таблицю, рисунок або схему, розміри яких більші А4, враховують як одну сторінку і розміщують у відповідних місцях після згадування в тексті або у додатках.

Ілюстрації позначають словом «Рис.», нумерують послідовно в межах розділу, за винятком ілюстрацій, поданих у додатках.

Номер ілюстрації повинен складатися з номера розділу і порядкового номера ілюстрації, між якими ставиться крапка, наприклад, Рис. 1.2. (другий рисунок першого розділу).

Номер ілюстрації, її назва і пояснювальні підписи розміщують під ілюстрацією. Якщо у роботі подано одну ілюстрацію, її нумерують за загальними правилами.

Таблиці нумерують послідовно (за винятком таблиць, поданих у додатках) у межах розділу. У правому верхньому куті над відповідним заголовком таблиці розміщують напис «Таблиця» із зазначенням її номера. Номер таблиці повинен складатися з номера розділу і порядкового номера таблиці, між якими ставиться крапка, наприклад:

«Таблиця 1.5» (п’ята таблиця першого розділу).

Якщо у роботі одна таблиця, її нумерують за загальними правилами.

При переносі частини таблиці на інший аркуш (сторінку), слово «Таблиця» і її номер вказують один раз справа, над першою частиною таблиці, над іншими частинами пишуть слова «Продовження табл.», і вказують номер таблиці, наприклад, «Продовження табл. 1.5».

Формули у роботі (якщо їх більше однієї) нумерують у межах розділу. Номер формули складається з номера розділу та порядкового номера формули у розділі, між якими ставлять крапку. Номери формул пишуть біля правого поля аркуша, на рівні відповідної формули, у круглих дужках, наприклад (3.4) (четверта формула третього розділу).

Примітки до тексту і таблиць, у яких вказують довідкові і пояснювальні дані, нумерують послідовно в межах однієї сторінки. Якщо приміток на одному аркуші декілька, після слова «Примітки» ставлять двокрапку, наприклад:

Примітки:

1. ...

2. ...

Якщо є одна примітка, її не нумерують, а після слова «Примітка» ставлять крапку.

 

Ілюстрації у тексті роботи

 

Якість ілюстрацій має забезпечувати їх чітке відтворення (електрографічне копіювання, мікрофільмування). Ілюстрації виконують чорнилом, тушшю або пастою чорного кольору на білому непрозорому папері.

У роботі необхідно застосовувати лише штрихові ілюстрації та оригінали фотознімків. Фотознімки розміром, меншим за формат А4, мають бути наклеєні на стандартні аркуші білого паперу формату А4.

Ілюстрації повинні мати назву, яку розміщують після номера ілюстрації. У разі потреби ілюстрації доповнюють пояснювальними даними (текст під рисунками).

Таблиці та їх оформлення

 

Цифровий матеріал, як правило, має оформлятися у вигляді таблиць.

Кожна таблиця повинна мати назву, яку розміщують над таблицею і друкують симетрично до тексту. Назву і слово «Таблиця» розпочинають з великих літер, підзаголовки – з маленьких, якщо вони складають одне речення із заголовком, і з великих, якщо вони є самостійними. Висота рядків має бути не меншою за 8 мм. Графу з порядковими номерами рядків до таблиці включати не треба, якщо таблиця розміщена на одній сторінці. Загальний приклад побудови таблиці:

Таблиця 2.1.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 243; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!