ПОПЕРЕДНЄ ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ДЖЕРЕЛАМИ,



ВИЗНАЧЕННЯ ПРЕДМЕТУ ТА ОБСЯГУ ДОСЛІДЖЕННЯ, СКЛАДАННЯ ПЛАНУ РОБОТИ

 

Ознайомлення включає опрацювання відповідних розділів підручників та навчальних посібників, роботу з бібліографічними довідниками, бібліотечними каталогами, статистичними збірниками тощо. При цьому слід звертати увагу і на роботи, написанні у суміжних галузях, це дозволить провести у подальшому порівняльний аналіз відповідних положень, а також використати додаткові методи дослідження.

Бажано під час такої попередньої роботи виписувати дані щодо авторів і назв тих наукових праць, що зацікавили, рік і місце їх опублікування, загальну кількість сторінок, їхні шифри. Це збереже Ваш час при написанні роботи та оформленні остаточного списку використаних джерел.

Інформаційною базою написання дипломної роботи є:

- нормативно-правова документація;

- наукові публікації у вітчизняних і зарубіжних виданнях;

- звіти про науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи;

- дисертації;

- офіційні матеріали;

- інтернет-видання тощо.

Літературні джерела мають вивчатися послідовно за етапами, до яких можна віднести:

- загальне ознайомлення з джерелом;

- детальне критичне опрацювання окремих частин чи в цілому публікацій, або інших джерел інформації;

- викладення власного ставлення і наукової позиції щодо опрацьованого джерела інформації з самостійною оцінкою його змісту.

Здобувач має класифікувати та групувати оброблені матеріали, формулювати власне бачення і висновки щодо вирішення відповідної наукової проблеми з метою використання своїх критичних обробок літературних джерел під час написання дипломної роботи.

Особливою формою фактичних джерел написання дипломної роботи є офіційні матеріали державних органів управління, Верховної Ради України, законодавчо-правові матеріали тощо.

Володіння методами економічного, статистичного, математичного аналізу та обробки матеріалів необхідне здобувачам при вивченні практики діяльності об'єкта дослідження, для обробки статистичних даних, даних звітів та будь-якої необхідної інформації.

Посилання на використання літературних джерел, фактичних і статистичних матеріалів у дипломній роботі обов'язкове.

Найбільш трудомісткий і відповідальний етап роботи над темою дипломної роботи — це дослідження практики діяльності підприємств, установ, організацій (тобто, об'єкта), аналіз, узагальнення досвіду, оскільки цей етап вимагає від здобувача самостійності володіння навичками і методами наукового дослідження, уміння робити професійні узагальнення і висновки, вносити конкретні пропозиції та рекомендації щодо удосконалення діяльності об'єкта дослідження.

На достатньому професійному рівні консультативно-наукову допомогу на цьому етапі дипломного дослідження має надавати науковий керівник роботи.

Результатом проведеної роботи має стати складання систематизованого списку бібліографії з теми дипломної роботи, який у подальшому повинен постійно уточнюватись та доповнюватись.

Визначення предмета та обсягу дослідження має на меті з’ясування та окреслення кола питань, які мають у ньому розглядатися. Зміст роботи не повинен виходити за межі теми, разом з тим, сукупність питань, що будуть досліджуватись, повинна повною мірою розкрити тему.

У процесі збирання теоретичних та практичних матеріалів здобувач накопичує досить великий власний архів з теми дипломної роботи, який доцільно зберігати у окремих файлах з метою його використання при завершальному етапі оформлення дипломної роботи та можливості використання у подальшій науковій діяльності.

Сучасні комп'ютеризовані інформаційні й комунікативні системи забезпечують можливість збирання, обробки та зберігання усіх необхідних матеріалів і даних для написання дипломної роботи.

Результатом цього етапу має бути складений за встановленою формою та погоджений з керівником план дипломної роботи, який містить певні розділи й підрозділи. План роботи має відображати її структуру, порядок компонування і взаємозв’язок окремих її частин.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 230; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!