Рецензування дипломної роботи



 

Кожна дипломна робота, до моменту офіційного захисту перед атестаційною комісією, має пройти внутрішнє і зовнішнє наукове рецензування.

Внутрішнє рецензування оформляється у вигляді відгуку наукового керівника з обґрунтуванням актуальності, самостійності, завершеності, наукового рівня, теоретичного і практичного значення одержаних здобувачем результатів дослідження обраної теми і рекомендації наукового керівника дипломної роботи до її офіційного захисту.

Відгук готується і підписується особисто науковим керівником дипломної роботи і оцінюється висновком: «Допускається до захисту при позитивній оцінці» (додаток К).

Зовнішнє рецензування здійснює:

1) рецензент з досліджуваної організації (додаток Л), де є відповідні фахівці наукового напряму дослідження відповідно до теми дипломної роботи;

2) рецензент, а саме викладач, який має науковий ступінь, з інших кафедр (додаток М).

Рецензент дає попередню оцінку, оскільки остаточно дипломна робота оцінюється атестаційною комісією у процесі захисту її на засіданні атестаційної комісії.

Рецензія готується у довільній формі, але у ній рецензент має зазначити:

- актуальність для теорії і практики теми дипломної роботи, коректність редакційного формулювання теми;

- чітке структурування та логічне викладення матеріалу роботи;

- наукову новизну досліджень теми дипломної роботи;

- самостійність, творчий підхід здобувача до опрацювання і дослідження теоретичного і фактичного матеріалу;

- завершеність дослідження обраної теми;

- уміння критично аналізувати наукові праці учених відповідної галузі;

- мову і стилістичний рівень рукопису роботи;

- рівень оформлення дипломної роботи в цілому.

Рецензент виявляє і формулює наявні у роботі недоліки, невикористані здобувачем можливості, висловлює власні рекомендації стосовно підвищення теоретичного і практичного рівня дослідження теми дипломної роботи.

 

 

Процедура прилюдного захисту дипломної роботи на засіданні атестаційної комісії

 

Офіційний захист дипломної роботи відбувається прилюдно на відкритому засіданні атестаційної комісії відповідно до затвердженого керівництвом закладу вищої освіти графіка (дати) засідань атестаційної комісії.

Механізм підготовки здобувача до захисту дипломної роботи орієнтовно зводиться до наступного:

- готується письмовий текст виступу, який має висвітлити актуальність і значення дослідження теми для сучасної теорії і практики, мету дослідження, предмет і об'єкт дослідження, рівень викладення результатів дослідження у тексті дипломної роботи, авторські пропозиції щодо наукових і практичних шляхів вирішення проблем;

- готуються у письмовій формі відповіді здобувача на зауваження рецензента і наукового керівника до тексту дипломної роботи;

- презентація роботи в редакторі Microsoft Office PowerPoint;

- готуються ілюстративні (роздаткові) матеріали до ключових моментів виступу здобувача, на які він має посилатись під час захисту своєї дипломної роботи.

На цьому важливому етапі підготовки здобувача до захисту дипломної роботи вкрай необхідне наукове консультування та допомога наукового керівника.

Процедура захисту передбачає:

а) коротку (до 10-15 хвилин) доповідь автора, у якій стисло викладаються актуальність, мета, зміст, предмет, об'єкт проведеного дослідження та питання, що виносяться на захист, конкретні висновки і пропозиції, викладені у роботі, даються відповіді на зауваження наукового керівника, рецензента;

б) обговорення роботи, під час якого даються відповіді на питання членів атестаційної комісії.

Після закінчення захисту проводиться підсумкове засідання атестаційної комісії, яка оцінює дипломну роботу кожного здобувача відповідно до критеріїв оцінки захисту дипломних робіт (додаток Н).

Представник навчального закладу (секретар атестаційної комісії) веде протоколи захисту, реєструє оцінки у відомостях, які зберігаються у вищому закладі освіти. Відомість підписується головою та членами атестаційної комісії. Секретар атестаційної комісії після захисту дипломної роботи здає відомість у навчальну частину, де вона реєструється у фонді дипломних робіт.

Дипломні роботи, що містять особливо цінні рішення та пропозиції, можуть бути рекомендовані атестаційною комісією для опублікування у вигляді доповідей і повідомлень на науково-теоретичних чи науково-практичних конференціях, семінарах, симпозіумах. Окремі дипломні роботи можуть бути рекомендовані для використання як навчальні посібники.

Здобувачі, які не захистили дипломну роботу, не мають права на отримання диплома. Таким здобувачам видається довідка установленого зразка про проходження навчання у вищому навчальному закладі за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістр.


 

ВИСНОВКИ

 

Методичні рекомендації до написання дипломних робіт дають можливість упевнитись, що підготовка до захисту дипломної роботи – це складний науково-творчий процес.

Захисту дипломної роботи передує багаторічне навчання від молодшого спеціаліста до бакалавра, і далі – до отримання освітньо-кваліфікаційного рівня магістр.

Позитивний офіційний захист випускної дипломної роботи засвідчує, що особа завершила курс навчання і отримала повну вищу освіту.

Здобувачам, які визначилися щодо зв'язку свого майбутнього з науковою, педагогічною чи управлінською діяльністю, раціональніше використовувати час навчання, надається право і можливість скласти іспити кандидатського мінімуму, опублікувати власні наукові результати дослідження у наукових виданнях, доповісти їх на наукових конференціях, симпозіумах, круглих столах тощо.

Саме акцентування уваги читачів і, особливо, здобувачів на науковому, творчому характері навчання, написанні і захисті дипломної роботи і було одним із бажань автора у викладених методичних рекомендаціях на важкому, але надзвичайно перспективному творчому шляху майбутніх фахівців.


 

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

 

1. Закон України «Про вищу освіту» від 01 липня 2014 р. № 1556-VII.

2. Закон України «Про реабілітацію інвалідів в Україні» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2006, N 2-3, ст.36 ).

3. Положення «Про освітньо-кваліфікаційні рівні (ступеневу освіту)», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20 січня 1998 р. № 65

4. Положення про Вінницький соціально-економічний інститут вищого навчального закладу «Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». – Київ, 2014.

5. ДК 003-95. Державний класифікатор професій.

6. ДК 003-95. Державний класифікатор професій (зміни та доповнення № 4).

7. ДСТУ 8302 : 2015 Інформація та документація . Бібліографічні посилання. Загальні положення та правила складання. – К., 2016.

8. ДСТУ 3008-95. Документація. Звіти у сфері науки і техніки. Структура і правила оформлення.

9. ГСВО МОНУ Державний стандарт вищої освіти України. Галузева компонента державного стандарту вищої освіти України. Освітньо-кваліфікаційна характеристика магістра спеціальності «Фізична реабілітація».

10. Методичні рекомендації по написанню та захисту дипломних робіт, затверджено Методичною радою КНЕУ, протокол № 1 від 29.10.2002 р.


 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 223; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!