ОБГРУНТУВАННЯ НАПРЯМУ ДОСЛІДЖЕННЯ ТА



ЗАТВЕРДЖЕННЯ ТЕМИ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

 

Дипломні роботи виконуються на матеріалах підприємств і організацій, діяльність яких спрямована на надання реабілітаційних послуг.

Здобувачам надається право вибору напряму дослідження, яке потрібно здійснити у дипломному проектуванні. Під час формулювання теми дипломної роботи здобувачі можуть керуватися наведеною у цих методичних вказівках тематикою, яка має рекомендаційний характер і періодично коригується та уточнюється профілюючою кафедрою з урахуванням змін, що відбуваються.

Тема дипломної роботи обов'язково узгоджується з науковим керівником і затверджуються наказом директора Вінницького інституту Університету «Україна».

Змінити тему дозволяється лише з поважних причин, за згодою керівника і погодженням завідувача кафедри до початку дипломного проектування.

З метою своєчасної і якісної підготовки дипломної роботи наказом директора за кожним здобувачем, згідно з поданням кафедри, закріплюються наукові керівники. Науковими керівниками можуть бути доктори та кандидати наук, найбільш досвідчені викладачі. Крім того, за необхідності, можуть призначатися консультанти суміжних галузей.

Науковий керівник роботи регулює процес виконання здобувачем усіх розділів роботи, контролює терміни виконання окремих етапів, визначає доцільність і обсяги проектних рішень, обґрунтувань, розробок тощо. Хід виконання дипломної роботи відображається у календарному плані.

Тематика дипломних робіт повинна відповідати сучасному стану та перспективним напрямкам розвитку науки і охорони здоров’я. Теми дипломних робіт тісно пов'язуються з вирішенням наукових і практичних проблем оздоровлення людини.

Тематику дипломних робіт формують з урахуванням наступних вимог:

- кваліфікаційної характеристики фахівців, яких готує кафедра;

- замовлень організацій, які надають лікувальні та реабілітаційні послуги;

- перспективних наукових напрямків;

- наукових інтересів кафедри та її викладачів.

ВИБІР ТЕМИ І РОЗРОБКА СТРУКТУРИ (ПЛАНУ)

ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

 

Вибір теми дипломної роботи – це надзвичайно важливий етап підготовки до написання роботи, оскільки він спрямовує дослідження здобувача, конкретизує предмет і об'єкт дослідження, формулює алгоритм дослідження, засвідчує рівень наукової і професійної підготовки.

Вибір теми роботи здобувачем потрібно здійснювати з урахуванням не лише особистих напрацювань, а і потреб підприємств (установ), на базі яких виконується аналітична і прикладна частина роботи. Доцільно, щоб підприємство (установа) була замовником розробки, що значно підвищить рівень дипломної роботи та її практичне значення.

Тематика випускних робіт здобувачів розробляється і щорічно оновлюється кафедрою реабілітаційних технологій відповідно до вимог освітньо-кваліфікаційної характеристики здобувача та стандарту освіти із спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія». Загальний перелік рекомендованих тем дипломних робіт здобувачі отримують на кафедрі. Здобувач має право самостійно обирати тему роботи згідно із затвердженою кафедрою реабілітаційних технологій тематикою відповідно до обраного об’єкта дослідження.

Дублювання здобувачами обраних тем випускних робіт магістрів не дозволяється, аналогічно і виконання дипломної роботи декількома здобувачами на базі одного підприємства.

Кафедрою медицини та реабілітації Вінницького соціально-економічного інституту Університету «Україна» запропоновано перелік основних наукових проблем, за якими здобувач обирає і обґрунтовує актуальність обраної теми дипломної роботи.

За академічний період освіти у вищій школі здобувач виконує певну кількість індивідуальних робіт, рефератів і набуває відповідних навичок вибору і розкриття теми, і добре, коли вибір теми дипломної роботи дає можливість використати свій досвід і продовжити дослідження за темою, яка є поглибленням і конкретизацією раніше проведених академічних видів робіт.

Згідно з існуючим положенням у структурі вищої школи в Україні, випускник має уявлення щодо своєї подальшої діяльності, тому при виборі дипломної роботи доцільно враховувати своє науково-дослідницьке, науково-педагогічне чи управлінське майбутнє.

Закріплення за здобувачами тем дипломних робіт проводиться на підставі особистої заяви (додаток А) кожного випускника, яка розглядається на засіданні кафедри, затверджується завідувачем кафедри і наказом директора Вінницького інституту Університету «Україна».

Редакційно формулювання теми може редагуватися у процесі написання дипломної роботи, але в межах обраної проблеми наукового дослідження.

Здобувач зобов’язаний:

- проводити дослідження обраної теми дипломної роботи;

- визначити мету і завдання дипломної роботи;

- підготувати текст випускної дипломної роботи, який за змістом і формою відповідає вимогам щодо аналогічних робіт вищої школи в Україні;

- захистити результати досліджень за обраною темою випускної дипломної роботи перед атестаційною комісією на предмет підсумкової атестації.

З метою надання наукової професійної допомоги при підготовці дипломної роботи призначається науковий керівник, як правило, досвідчений кандидат наук або доктор наук.

Науковий керівник надає науково-методичну допомогу здобувачеві з питань написання дипломної роботи за наступними напрямками:

- остаточне редакційне формулювання теми випускної дипломної роботи;

- розробка концепції та визначення методики дослідження обраної теми випускної дипломної роботи;

- розробка структури (плану) дипломної роботи, визначення предмета і об'єкта дослідження;

- розробка індивідуального календарного плану-графіка написання випускної дипломної роботи.

Науковий керівник зобов’язаний:

- проводити наукове консультування здобувача у процесі дослідження обраної теми;

- проводити аналіз і контроль організації самостійної роботи здобувача з дослідження обраної теми і написання випускної дипломної роботи;

- проводити оцінку та наукову атестацію результатів дослідження здобувачем теми випускної дипломної роботи;

- написати відгук на підготовлену випускну роботу і зробити висновок щодо рекомендації випускної роботи до захисту;

- надавати консультативну допомогу здобувачеві у його підготовці до захисту випускної дипломної роботи.

Після завершення вибору та узгодження теми випускної дипломної роботи здобувач отримує завдання (додаток Б) та розробляє структуру роботи (складає план).

До написання і захисту дипломної роботи допускаються здобувачі, які успішно склали заліково-екзаменаційну сесію, пройшли практичну підготовку і захистили звіт з практики, склали підсумковий атестаційний екзамен.

 

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 186; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!