Аналіз результатів соціально-педагогічної діяльності з соціалізації дошкільників з використанням гри



Під час написання курсової роботи була сформована гіпотеза, що процес соціалізації дошкільників з використанням гри набуває ефективності. Для аналізу результатів дослідження було проведено повторне діагностування за допомогою попередньої опрацьованої і впровадженої діагностичної ігрової методики, що використовувалася на констатувальному етапі експерименту. В кінці було порівняно результати, котрі були отримані на початку та в кінці експерименту, визначено динаміку.

На контрольному етапі експерименту було проведено повторне діагностування, що дозволило нам оцінити ефективність запропонованої та впровадженої технології соціально-педагогічної діяльності з соціалізації дошкільників з використанням гри. В кінці експерименту стало очевидним, що дана система ігор дає хороші позитивні результати, проте за умови їх систематичного безперервного використання. Результат повторного діагностування ігровими методиками показує, що підвищився рівень сформованості соціалізації дошкільників через технологію соціально-педагогічної діяльності з використанням гри.

Значне підвищення рівня соціалізації дошкільників у Е-експериментальній групі зумовлюється насамперед завдяки ігровій діяльності, яка була з ними проведена.

Дані підтверджують те, що впроваджений соціально-педагогічний експеримент являється ефективним для соціалізації дошкільників засобами гри.

Результатом соціально-педагогічного експерименту являється, правильно підібрані методики та організована діяльність під час проведення експерименту, з використанням гри як засобу соціалізації дошкільників. Насиченість гри та її емоційна повнота зробили процес соціалізації дошкільників непомітним, легким та безболісним. Як наслідок, використання ігор являється обов’язковим у процесі соціалізації дошкільників.

Таким чином, проведена та впроваджена комплексна програма соціально-педагогічної діяльності підтвердила гіпотезу та показала, що результати отриманих показників в експериментальній групі вищі ніж у контрольній, тобто. організована і проведена соціально-педагогічна діяльність у експериментальній групі засобами гри була значно ефективнішою, а ніж у контрольній. Ми своєю розробленою та впровадженою комплексною програмою соціально-педагогічної діяльності змогли підвищити соціалізацію дошкільників через гру.

 

 

 

ВИСНОВКИ ДО РОЗДІЛУ 2

Експериментальне впровадження розробленої комплексної програми соціально-педагогічної діяльності з соціалізації дошкільників з використанням гри, дозволили зробити такі висновки:

1. Експериментальна перевірка комплексної програми реалізовувалася за етапами: констатувальний (діагностування задля виявлення рівнів соціалізації дошкільників, розподіл на експериментальну та контрольну групи); формувальний (впровадження комплексної програми соціально-педагогічної діяльності з соціалізації дошкільників з використанням гри); контрольний (діагностування задля виявлення позитивного впливу запропонованої комплексної програми).

2. У ході констатувлаьного етапу експерименту було обґ

1. рунтовано рівні соціалізації дошкільників. Представлені характеристики результатів дозволили говорити про рівність дітей групи Е переважно на початковому рівні соціалізації.

3. Формувальний етап передбачав впровадження розробленої комплексної програми соціально-педагогічної діяльності з соціалізації дошкільників з використанням гри, яка мала на меті перевірити ефективність впливу ігор та проведення з батьками бесід, а також з виховательським колективом методичної розробки, щодо ефективного використання гри з соціалізації дошкільників.

4. На контрольному етапі експерименту було проведено повторне діагностування, що дозволило оцінити ефективність запропонованої та впровадженої комплексної програми, було очевидним, що використання ігор дає хороші позитивні результати, проте за умови їх систематичного безперервного використання.

Отже, розроблена та впроваджена комплексна програма соціально-педагогічної діяльності є ефективною і дала можливість підвищити рівень соціалізації дошкільників з використанням гри.

ВИСНОВКИ

 

У курсовій роботі здійснено теоретичний аналіз та експериментальна перевірка комплексної програми соціально-педагогічної діяльності з соціалізації дошкільників з використанням гри, що дали підстави для таких висновків:

1. З дітьми експериментальної групи під час формувального етапу експерименту було втілено комплексну програму соціально-педагогічної діяльності, яка складалася з комплексу ігор; з батьками були проведені бесіди; з вихователями розроблені методичні рекомендації щодо використання та керівництва іграми з  дітьми дошкільного віку.

2. У ході контрольного етапу експерименту було ще раз перевірено рівень соціалізації дошкільників, після втілення комплексної програми соціально-педагогічної діяльності у виховний процес дитячого садка.

3. Аналіз отриманих результатів проведення дослідження свідчать про певну динаміку зростання рівня соціалізації  дошкільників.

4. Експериментально перевірено впровадження розробленої комплексної програми соціально-педагогічної діяльності з соціалізації дошкільників з використанням гри.

5. Аналіз нормативно-правової бази, щодо соціалізації дошкільників показав, що зараз цьому питанню надаються певні ваги для повноцінного розвитку особистості. 

Отже, розроблена та впроваджена комплексна програма соціально-педагогічної діяльності є ефективною і дала можливість підвищити рівень соціалізації дошкільників через використання гри.

Дослідження не претендує на остаточне розв’язання окресленої проблеми. Подальшого розвитку потребують питання вирішення проблем організації та впровадження ігор в дошкільних навчальних закладах задля оптимізації процесу соціалізації дошкільників.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 209; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!