Порядок роботи ДСП при прийманні та відправленні поїздів



Приймання:

1.Переконатися,що колія вільна.

2.Припиняє маневри з виходом на цю колію

3.Переводить стрілки.

4.Знову переконується, що вільна колія.

5.Готує маршрут

6.Відкриває вхідний світлофор.

Відправлення:

1.Переконатися,що вільний перегін.

2.Переконатися, що не має маневрів на колії.

3.Превевести стрілки по маршруту.

4.Відкрити вихідний світлофор.

 

Білет №19

1.Елементи графіка руху поїздів: норма маси поїзда, швидкість руху

До графіка руху поїздів визначають наступні норми їх маси: перегонні – максимальні для кожного перегону в залежності від сили тяги локомотива, профілю колії і потужності гальмівних пристроїв; дільничні – для поїздів, що слідують по дільниці,що складається з декількох перегонів; уніфіковані – для прибуваючих і відправних маршрутів їз вагонів УЗ. Вони приймаються по нормам маси, встановленим на напрямках УЗ; паралельні – для різноманітних категорій поїздів на одних і тих самих перегонах.

Наряду з масою поїзда важливим показником, що визначає технічний рівень промислового залізничного транспорту, є швидкість руху. Розрізняють швидкості: ходову, технічну, дільничну. 

Ходовою називається середня швидкість руху по перегонам без урахування часу на розгін і уповільнення. Її величину визначають швидкості: конструкційна - максимальна швидкість, з якою може слідувати локомотив (залежить від його конструктивних особливостей); допустима – швидкість, обумовлена станом і потужністю пристроїв колії або гальмівних засобів; розрахункова – швидкість, встановлена на керівному підйомі, при повному використанні сили тяги локомотива.

Технічна – це середня швидкість руху з урахуванням часу на розгін і уповільнення поїздів.

Дільнична – середня швидкість руху поїздів з урахуванням стоянок на проміжних станціях.

Призначення, схеми і місце улаштування обгінних пунктів.

 На двоколійних лініях для обгону поїздів споруджують обгінні пункти, на цих пунктах передбачається також посадка і висадка пасажирів.

Застосовуються чотири основні схеми обгінних пунктів поперечного, повздовжнього і напівповздовжнього типів.

По кінцям обгінних пунктів укладаються по два диспетчерських з’їзду, які дозволяють переводити рух з однієї головної колії на іншу, у випадку закриття одного з них. Марки стрілочних переводів диспетчерських з’їздів укладаються не крутіше 1/11.

Рис а- Схема обгінного пункту поперечного типу

Схема поперечного типу найбільш розповсюджена (рис.а). Її перевага – коротка станційна площадка, а недолік – неподобство для пасажирів: при прийомі поїзда на 4 колію їм приходиться переходити через 4,11 і 1 колії.

Рис б. Схема обгінного пункту напівповздовжнього типу

Схема обгінного пункту напівповздовжнього типу більш зручна для пасажирів, тому її застосовують на дільницях зі значною кількістю місцевих пасажирських поїздів, наприклад приміських. При цієї схемі найліпші умови торкання з місця.

 Рис.в Схема обгінного пункту повздовжнього типу

Схема обгінного пункту повздовжнього типу має ті ж самі переваги, що і попередня, але потребує дуже довгого станційного майданчика, тому рідко застосовується.

Рис. г. Схема обгінного пункту повздовжнього типу

Схема обгінного пункту (г) застосовується при значних розмірах пасажирських перевезень


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 443; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!