Умови одночасного приймання і відправлення поїздів в одному напрямку (попутних)



13.3.8. При попутному прямуванні декількох поїздів через станцію по одному й тому ж маршруту черговий по станції при одержанні доповіді про готовність маршруту проходження для першого поїзда дає вказівку про заборону переведення та збереження замкнутими стрілок, що входять у цей маршрут.

У цьому випадку черговим стрілочних постів після проходження першого поїзда забороняється переводити стрілки, що входять у маршрут прямування. Про відкриття вхідного та вихідного світлофорів кожному наступному поїзду черговий по станції повинен повідомити старших чергових стрілочних постів, а останні зобов'язані зустрічати та перевіряти поїзди у встановленому порядку.

У вільність колії приймання черговий по станції переконується особисто або за доповідями старших чергових стрілочних постів (вхідного та вихідного), які повідомляють його про прибуття та відправлення поїзда в повному складі.

 

Білет №17

Значення графіку руху поїздів. Графічне зображення лінії ходу поїзда

Графік руху на промисловому транспорті є основою організації перевезень, що об’єднує діяльність усіх підрозділів залізничного цеху у взаємодії з роботою магістральних станцій примикання.

Графік руху поїздів повинен забезпечувати:

-                  виконання плану перевезення пасажирів і вантажу;

-                  безпеку руху поїздів ;

-                  найбільш ефективне використання пропускної та провізної спроможності ділянок, перевізної спроможності станції;

-                  високовиробниче використання рухомого складу;

-                  домовленість роботи станції та прилеглих ділянок;

-                  дотримання встановленої тривалості безперервної роботи локомотивних і поїзних бригад;

-                  можливість виробництва робіт поточного змісту колії, споруд, пристроїв СЦБ, зв’язку та енергопостачання.

Для графіка руху використовується спеціальна масштабна сітка. Горизонтальними лініями позначаються осі роздільних пунктів, а вертикальними –час. Жирні суцільні лінії – годинні, тонкі суцільні лінії – десятихвилинні, тонкі штрихові – півгодинні. Моменти відправлення і прибуття поїздів відмічаються крапкою на осях роздільних пунктв. Ці крапки з’єднуються прямою лінією, яка називається лінією ходу поїзда.

Повна та корисна довжина колій.

Розрізнюють повну та корисну довжину станційних колій.

Повна довжина наскрізної колії вимірюється між гостряками стрілочних переводів, які ведуть на неї. Повна довжина тупикових колій вимірюється від гостряків стрілочного переводу, який веде на цю колію до упору.

Корисна довжина колії – частина повної довжини, на якій встановлюється рухомий склад, не порушуючи безпеки руху по сусіднім коліям. Корисна довжина обмежується вихідними або маневровими світлофорами, граничними стовпчиками, упорами. Для колій з відправленням в парному і непарному напрямках, корисна довжина визначається окремо по кожному напрямку.

Для вантажного руху встановлені стандартні корисні довжини приймально-відправних колій 850м,1050м,1250 м.

Несправності стрілочних переводів.

1.Злам, тріщини рамної рейки

2.Злам, відставання вістряка від рамної рейки на 4мм і більше

3.Пониження вістряка проти рамної рейки на 2мм та більше

4.Викришування вістряка головної колії 200мм, приймально-відправної-300мм,інші-400мм

5.Роз'єднання стрілочних вістряків з тягами;

6.Відсутність запорної закладки

7.відстань між робочими гранями осердя хрестовини і головки контррейки менше 1477 мм або відстань між робочими гранями вусовика і контр. рельса більше 1435 мм;

8.злам вістряка або рамної рейки;

9.злам хрестовини (осердя, вусовика);

9.злам контррейки;

10.розрив контррейкового болта в одноболтовому або обох болтів у двоболтовому вкладиші;

Порядок руху поїздів на одноколійних ділянках при АБ.

Рух поїздів на одноколійних перегонах, обладнаних АБ для двостороннього руху, здійснюється в обох напрямках (на одному перегоні: поки не прибуде один поїзд, другий не можна відправити).

При автоматичному блокуванні дозволом на зайняття поїздом блок-ділянки є дозволяючи показання вихідного або прохідного світлофора.

Перед прийманням або відправленням поїзда ДСП у встановленому порядку готує маршрут приймання або відправлення і відкриває вхідний (вихідний) світлофор.

На одноколійних перегонах, а також у разі необхідності відправлення поїзда по неправильній колії на двоколійних перегонах з двостороннім АБ ДСП, крім того, зобов'язаний попередньо узгодити з черговим сусідньої станції право заняття перегону.

При проходженні поїзда вхідний (вихідний) світлофор автоматично закривається.

Відправлення поїзда при наявності групових вихідних (маршрутних) світлофорів проводиться по дозволяючому показанню вихідного світлофора і маршрутного покажчика, який цифрою зеленого кольору вказує номер тієї колії, з якої дозволяється відправлення поїзда.

При несправності маршрутного покажчика відправлення поїздів зі станції проводиться при відкритому вихідному груповому світлофорі з врученням машиністу письмового дозволу з заповненням пункту III.

Відправлення і прямування поїзда з штовхачем або госп.поїзд, що повертаються на станцію – по ключу-жезлу (коли його вийняли, то світлофор не відкр.), на весь перегон – за сигналами АБ (коли перегон не закривається); ключ-жезл вручається машиністу штовхача або керівнику робіт для передачі машиністу госп.поїзда перед поверненням його з перегону.

Якщо апарат управління не обладнаний ключем-жезлом, або прийого несправності, відправлення поїзда з штовхачем або госп. поїзда, які повертаються з перегону назад, проводиться тільки після переходу на телефонні засоби зв'язку.

Машиністам ведучого, підштовхуючого локомотивів і госп.поїзда в цих випадках видаються на одноколійних ( і двоколійних) перегонах письмові дозволи з заповненням пункту II.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 573; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!