Особливості влаштування колії в кривих дільницях



Для того, щоб облегшити вписування рухомого скалду в криві і проходження по ним, рейкова колія в кривих має наступні особливості:

-                  Уширення колії при радіусах менше 350 м; (Уширення рейкової колії в кривих влаштовують для того, щоб рухомий склад міг проходити по кривим без заклинювання колісних пар. Вписування рухомого складу в криву може бути: повільним,заклиненим, примусовим.)

-                  Возвишення зовнішньої рейки над внутрішньою рейкою; ( При русі рухомого складу в кривих, окрім сили тяжіння, на колію діє центробіжна сила.

Якщо обидві рейкові нитки в кривій знаходяться на одному рівні, тоді:

Виникає перевантаження зовнішньої рейки і незначне завантаження внутрішньої рейки, як наслідок, рейкові нитки зношуються нерівномірно;

З'являється боковий тиск на зовнішню рейку, який може зрушити рейку по шпалі і визвати уширення колії;

Виникає центробіжне прискорення, яке визиває несприятливі відчуття у пасажирів.

Щоб нейтралізувати цю дію, в кривих підвищують зовнішню рейку над внутрішньою.)

-                  Перехідні криві в місцях сопряжіння прямих дільниць з кривими.       (При переході рухомого складу з прямих дільниць в криві раптово виникає центробіжна сила, яка створює боковий удар, тому щоб забезпечити плавний перехід без поштовхів і ударів від прямої до кривої, влаштовують перехідні криві)

-                  Особливості влаштування колії на двоколійних дільницях. Виконується суміщення середини екіпажу в середину кривої, а кінців на зовні від чого утворюється зменшення відстані між кузовами вагонів, щоб цього не сталося відстань між осями колій збільшують у порівнянні з нормальною міжколійю.

3.Сигналізація вихідних світлофорів, місце їх встановлення і вимоги ПТЕ до видимості їх сигнальних вогнів.

Дозвол. або заборон. поїзду прямувати зі стан. на перегон; встановлюються для кожної відправ.колії попереду місця, визначеного для стоянки лок-ва поїзда,що відправ. У виняткових випадках допускається встановлення групових вихiдних та маршрутних свiтлофорiв для групи колiй, крiм тих, по яких здiйснюється безупинний пропуск поїздiв.

Груповi вихiднi та маршрутнi свiтлофори, як правило, повиннi доповнюватися маршрутними покажчиками iз зазначенням номера колiї, з якої дозволяється вiдправлення поїзда.

СИГНАЛІЗАЦІЯ при АБ:

один зелений вогонь – "Дозволяється поїзду відправитися зі станції та прямувати із встановленою швидкістю; попереду вільні дві чи більше блок-ділянки";

один жовтий вогонь – "Дозволяється поїзду відправитися зі станції та прямувати з готовністю зупинитися; наступний світлофор закритий";

два жовтих вогні – "Дозволяється поїзду відправитися зі станції із зниженою швидкістю; поїзд прямує з відхиленням по стрілочному переводу; наступний світлофор закритий";

один червоний вогонь – "Стій! Забороняється проїжджати світлофор".

При НАБ:

один зелений вогонь – "Дозволяється поїзду відправитися зі станції та прямувати із встановленою швидкістю; перегін до наступної станції вільний";

один червоний вогонь – "Стій! Забороняється проїжджати світлофор".

Порядок руху поїздів при електрожезловій системі (ЕЖС).

При ЕЖС дозволом на заняття перегону служить жезл даного перегону. Тільки ДСП: ведуть переговори по телефону з питань руху поїздів, вкладати-вилучати жезли, видавати і одержувати жезли; якщо жезловий апарат на стр.посту, то – стар.черг.стр.поста (операції з жезлами) лише з дозволу ДСП.

ДСП може передати жезл, не вкладаючи в апарат, з поїзда, що прибув, на поїзд, який відправляється на той самий перегон. ! якщо в апараті є ключ-жезл, то передавати жезл, не вставляючи його в апарат, забороняється!

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

-                  Запитувати дозвіл на витяг жезлу раніше готовності до відправ., виняток – пропуск без стоянки за розкладом не більше 5 хв.;

-                  Зберігати діючи жезли не в апараті;

-                  Провозити жезл на сусідній перегон;

-                  Вилучати з апарата більше одного жезла.

•                  Форми для відправлення:

«Чи можу відпр. поїзд №…»; «Очікую поїзд №…» і дозволяє вийняти жезл.

Вийнявши жезл ДСП ст.відправ. записує № жезла у журналі руху поїздів (ДУ-2) і вручає його машиністу.

Жезлів у двох апаратах (один перегон) повинно бути в сумі парне число (15+7; 10+16). 

Якщо чергові по станціях попередньо погодили можливість відправлення зустрічного поїзда з жезлом від прибуваючого поїзда без пропуску жезла через апарат, то в журналах руху поїздів (обох станцій) проти номера цього поїзда повинна бути зроблена позначка:

„Узгоджено відправлення по жезлу від поїзда №______.

Черговий по станції ____________ (підпис)".

 

Білет №9

1.Маневри, їх класифікація. Привести приклад.

Маневрами називають всі переміщення локомотивів (з вагонами і без) і саморухомих одиниць на коліях станції, крім прийому і відправлення та пропуску організованих поїздів.

Маневрова робота виконується на всіх станціях, а для більшості з них є основною виробничою діяльністю. Всі маневрові операції класифікують по призначенню, складності виконання та характеру роботи.

По призначенню розрізняють маневри:

- розформування – розміщення вагонів складу прибулого поїзду по коліям станції в залежності від спеціалізації колій і значення вагонів;

- формування – розміщення вагонів в складі формуючого поїзда у відповідності з потребами ПТЕ і планом формування;

- причеплення і відчеплення вагонів – подача і прибирання вагонів з парків станції до фронту виконання операцій і назад;

- інші – перестановка складів з парку в парк, осаджування, зважування та ін.

По складності розрізняють маневри прості і складні: прості маневри виконуються коли довжина рейса і величина складу постійні, а складні – коли вони змінюються. 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 1136; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!