Коса пахова грижа у чоловіків - симптоми



Захворювання проявляється у вигляді пухлиноподібного випинання в паховій області і болю різної інтенсивності Випинання і болі посилюються при фізичній напрузі, що дозволяє поставити правильний діагноз.

Якщо грижовоговипинання в стані спокою відсутній (це можливо на ранніх стадіях захворювання), огляд хворого проводиться після фізичного навантаження. Крім того, на пахову грижу може вказувати чітко прощупується потовщення сім'яного канатика.

Невелика коса пахова грижа у чоловіків може не викликати болів, але при цьому вони все ж створюється ризик утиску, пов'язаний з фізичними навантаженнями (наприклад, з підйомом тягарів)

Великі тривало існуючі грижі майже завжди супроводжуються неприємними відчуттями, запорами Запор - стежте за якістю їжі і болями, що локалізуються в паховій області і нижніх відділах живота, віддають в попереково-крижовий область. Великі грижовоговипинання створюють перешкоди при ходьбі і фізичній роботі, порушують працездатність хворого.

Коса пахова грижа у жінок - симптоми

Заращение очеревинної-пахової щілини у жінок проходить правильніше, ніж у чоловіків, тому і коса пахова грижа у них зустрічається набагато рідше. Тим не менш, таке захворювання буває і у жінок.

Коса пахова грижа спочатку проявляється у вигляді невеликого випинання. При цьому під час сильного фізичного напруження можна промацати овальне утворення. При розслабленні черевного преса воно зникає.

Жінку можуть турбувати періодичні болі в паховій області, пов'язані з фізичними навантаженнями (тривалої ходьбою, підняттям тяжкості і так далі). Болі можуть також посилюватись під час менструації.

При тривало існуючій косою пахової грижі у жінок можливо прирощення грижового вмісту до грижового мішка. У такому випадку грижа стає невправляемих і підвищується ризик її утиску.

Лікування косою пахової грижі

Лікування косих пахових гриж може бути тільки хірургічним. Консервативне лікування бандажами може проводитися тільки при невеликих, вправімих пахових грижах.

При цьому з віком хворого збільшується ризик утиску, бо грижовий отвір буде збільшуватися.

Всі операції при косих пахових грижах можуть бути розділені на два типи. Особливості операції пов'язані з методом закриття отвору, через яке грижове вміст потрапляє в грижової мішок.

При одних методиках закриття отвору відбувається шляхом натягу навколишніх тканин, при інших - за допомогою «латок» - імплантатів. Останні методики є більш сучасними і ефективними.

В якості імплантатів можуть бути використані, як власні тканини хворого (наприклад, м'язи, взяті з стегна) так і синтетичні матеріали. Сьогодні з цією метою найчастіше застосовуються поліпропіленові сітчасті імплантати, виготовлені зі спеціальних ниток і стійкі до розвитку інфекцій.

Коса пахова грижа майже завжди вимагає хірургічного лікування.

Паховий канал собою якусь щілину, розташовану в нижньому відділі черевної стінки, а саме над пахової зв'язкою. У чоловіків він містить в собі насіннєвий канатик, а у жінок має круглу зв'язку в матці. Напрямок каналу неодмінно косе. Над лобкової кісткою, а саме над її відділом верхньої гілки розташоване поверхневе кільце паху. Трохи нижче - пахові кільця глибоке. А між ними паховий канал розташовується косо латерально.

Паховий канал, анатомія якого досить складна, має такі стінки: передню (апоневроз косою зовнішнього м'яза живота) і задню (поперечну фасцію живота), а також нижню (жолоб пахової зв'язки) і верхню (нижній край косою внутрішньої м'язи і нижній край поперечної м'язи живота).

Операції відновлення пахового каналу до його нормального стану.

. Спосіб Жирара.Після видалення грижового мішка край внутрішнього косого і поперечного м'язів пришивають до пахової зв'язки спереді сім'яного канатика. Після цього окремо край верхнього клаптя апоневрозу зовнішнього косого м'яза живота пришивають до пахової зв'язки. (рис.34) Нижній клапоть фіксують поверх верхнього декількома швами, утворюючи дублікатуру. (рис.35) (рис.36)
Нижній край внутрішнього косого і поперечного м'язів зшиті з паховою зв'язкою спереді сім'яного канатика, окремо зшивається верхній клапоть апоневрозу зовнішнього косого м'яза з паховою зв'язкою.

Спосіб Спасокукоцького.Все виконують так, як при способі Жирара, але нижній край м'язів і верхнього клаптя апоневрозу зовнішнього косого м'язу пришивають разом, щоб не розволокнювати і не травмувати пахову зв'язку двойним рядом швів

Спосіб Мартинова. Після видалення грижового мішка накладають 4-5 швів між краєм верхнього клаптя апоневроза зовнішнього косого м'яза і паховою зв'язкою. Нижній клапоть апоневроза зовнішнього косого м'яза накладають поверх верхнього і фіксують швами без особливого натягу. (рис.33)

Операції укріплення задньої стінки пахового каналу.

Спосіб Кукуджанова
. Використовується в основному для трудних форм пахових гриж: прямих, великих косих з прямим каналом, рецидивних. Після видалення грижового мішка і виділення та відведення допереду сім'яного канатика видаляють жирову клітковину з поперечної фасції оголюючи її. Поздовжньо розсікають поперечну фасцію, відділяють задню її поверхню від підсерозної оболонки і внизу цього проміжку виділяють зв'язку купера (верхньо-лобкову). Над куксою грижового мішка зшивають кисетним швом чи 2-3 вузликовими швами підсерозну оболонку. Надлишки поперечної фасції висікають. В медіальному відділі високого пахового проміжку захвачують 3-4 швами край виділеного глибокого листка піхви прямого м'яза живота. Знизу прошивають верхню лобкову і частково жімбернатову зв'язки. В латеральному відділі пахового проміжку зверху 3-5 швами прошивають апоневроз поперечного м'яза разом з краєм поперечної фасції, а знизу потовщену частину поперечної фасції (здухвинно-лобковий тяж) чи, якщо він недостатньо розвинутий, задній верхній відділ пахової зв'язки. Всі накладені шви зав'язують позаду сім'яного канатика. (рис.44)
В випадках явного натягу до зав'язування швів в медіальному відділі глибокого листка піхви прямого м'яза спереду прямого м'яза роблять чуть косий послаблюючий розріз піхви довжиною 2-2,5 см. (рис.45)
Вкладають сім'яний канатик і поверх нього зшивають дублікатурою апоневроз зовнішнього косого м'яза

Операції створення нового ложе для сім'яного канатика і ліквідації пахового каналу.
Спосіб Постемпського.
Розсікають апоневроз зовнішнього косого м'яза ближче до пахової зв'язки. Виділяють сім'яний канатик. Потім розсікають внутрішній косий і поперечний м'язи в латеральну сторону від глибокого отвору пахового каналу для того, щоб сім'яний канатик перемістити в верхній латеральний кут цього розрізу. Після цього м'язи зашивають. Зверху захвачують в шов 4 шари: верхній клапоть апоневрозу зовнішнього косого м'яза, край внутрішнього косого і поперечного м'язів живота і поперечну фасцію; в перші два медіальних шви захвачують край прямого м'яза і пришивають під сім'яним канатиком до пахової зв'язки разом з нижнім клаптем апоневроза зовнішнього косого м'яза. Поверхневу фасцію зашивають поверх сім'яного канатика.
№3Диференційна діагностика шлунково-кишкових кровотеч.

.Кровоточива виразка шлунка та ДПК. Діагностика виразкової кровотечі при наявності в анамнезі виразки шлунку чи ДПК зазвичай не викликає великих труднощів. Однак слід пам'ятати, що не всі гастродуоденальні та кишкові кровотечі мають виразкову природу..

Діагностика. При підозрі на шлунково-кишкову кровотечу діагностичні і лікувальні заходи прово-дять паралельно. В приймальному відділенні пацієнту встановлюють назогастральний зонд, через який промивають шлунок льодяним ізотонічним розчином натрію хлориду чи 5 % розчином ε-амінокапронової кислоти. Оцінюють характер промивних вод. Проводять пальцеве ректальне дослі-дження. Призначають загальний аналіз крові (Ht, Hb, кількість еритроцитів, в’язкість), визначення групи крові і Rh-фактора.


Дата добавления: 2018-04-04; просмотров: 1852; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!