Кредитно-модульна система організації навчального процесу (КМСОНП)



Умовою вступу України до Болонського процесу є впровадження Європейської системи перезарахування кредитів (залікових одиниць трудомісткості), або Європейської кредитно-трансферної та акумулюючої системи (ЄКТАС). Головними компонентами ЄКТАС є: прозорість і достовірність інформації про результати роботи студента; угода між університетами-партнерами і студентом; використання залікових одиниць – кредитів.

Кредитно-модульна система організації навчального процесу (КМСОНП) – це модель організації навчального процесу, заснована на поєднанні модульних технологій навчання та залікових освітніх одиниць (залікових кредитів). Кредит – трудомісткість навчальної роботи студента у певній дисципліні. Це частка конкретної дисципліни у загальному річному навантаженні студента. При використанні ЄКТАС навчальний рік еквівалентний 60 кредитам. Якщо дисципліна має, наприклад, 12 кредитів, то це означає, що студент повинен присвятити її вивченню п’яту частину річного ресурсу часу (60 кредитів). Кредити враховують усі види навчальної роботи, зокрема самостійну роботу, і забезпечують уніфікований підхід до визначення трудомісткості освітньої діяльності студента. Згодом у країнах Булонської конвенції планується введення єдиного загальноєвропейського стандарту – додатку до диплома випускника, в якому записи фіксуватимуться в залікових одиницях ЄКТАС, які матимуть однакову «ціну» по всій Європі.

Заліковий кредит – це одиниця виміру навчального навантаження, необхідного для засвоєння змістових модулів або блоку змістових модулів. Модуль – задокументована завершена частина освітньо-кваліфікаційної програми, яка реалізується у відповідних формах навчального процесу. Змістовий модуль – система навчальних елементів, яка поєднана за ознакою відповідності до певного навчального об’єкта.

Мета впровадження КМСОНП – підвищення якості національної вищої освіти і забезпечення конкурентоспроможності фахівців-випускників та престижу української вищої освіти у світовому освітньому просторі. Контроль успішності студента згідно ЄКТАС здійснюється за допомогою використання засобів і методів, які визначає вищий навчальний заклад. Академічні успіхи студента визначаються системою оцінювання, яка використовується у ВНЗ, реєструється прийнятим у ньому чином з обов’язковим переведенням оцінок за національною шкалою та шкалою ЄКТАС.

 

Принцип системності і послідовності.

Дидактичні принципи – це вихідні положення, які визначають зміст, організаційні форми і методи навчального процесу відповідно до загальних цілей і закономірностей. Саме принципи є орієнтиром для побудови певного виду навчання.

Принцип системності і послідовності, вимагає, щоб знання, уміння і навички формувалися системно, в певному порядку, щоб кожний елемент навчального матеріалу логічно пов’язувався з іншими, а нові знання спиралися на засвоєні раніше і створювали фундамент для засвоєння наступних знань. Згідно з ним навчально-виховний процес має здійснюватись таким чином, щоб кожна дисципліна, виховний захід був логічним продовженням попереднього.

Реалізації цього принципу сприяють сучасні програми з загальноосвітніх дисциплін, у яких передбачено розкриття внутрішньо- та між предметних зв’язків і формування системних знань про реальний світ.

Даний принцип передбачає системність роботи вчителя, врахування пройденого матеріалу при вивченні нового, розкриття нового матеріалу частинами, продумування системи уроків, фіксування уваги студентів на вузлових питаннях. Не менш важлива системність у роботі учнів, студентів – систематичне відвідування занять, послідовність виконання домашніх завдань, постійне повторення навчального матеріалу.

Хаотичність у навчанні і вихованні формують людей, які можуть дивувати привабливою інформацією про певні феномени в галузі тієї чи іншої науки, але вони цілком безпорадні при поясненні, яким чином і на основі чого з’явилися і розвивалися дані феномени. Тільки системність і послідовність є гарантом усвідомлення загальної картини в тій чи іншій царині знань.

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 315; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!