Обдарованість - не загальна здатність людини свідомо орієнтувати своє мислення на нові вимоги; не загальна здатність психіки пристосовуватися до нових завдань і умов життя



Обдарованість - це ніби природний дар, який людина одержує у спадковість. Але обдарованість не тільки внутрішні психологічні умови успішної діяльності, до них обов’язково повинні додатися зовнішні вимоги, які ставить ця діяльність. Обдарованість - це своєрідне поєднання здібностей, від яких залежить можливість досягнення більшого або меншого успіху у виконанні тієї чи іншої діяльностіУ психологічній літературі є думки про існування двох видів обдарованості:

>  загальна обдарованість;

>  спеціальна обдарованість.

Талант - вищий рівень здібностей людини до певної діяльності.

Талант - це поєднання здібностей, які дають людині змогу успішно, самостійно й оригінально виконати певну складну трудову діяльність.Це таке поєднання здібностей, яке дає змогу одержати продукт діяльності, який вирізняється новизною, високим рівнем досконалості і суспільною значимістю. Поєднання здібностей, які є основою таланту, в кожному випадку буває особливим, властивим тільки певній особистості.

Талантом вважають високий рівень розвитку здібностей, насамперед спеціальних. Талан може проявитися у різні вікові періоди, залежно від виду діяльності. Формування і розвиток таланту значною мірою залежить від суспільно- історичних умов життя і діяльності людини. Талант може проявитися в усіх сферах людської праці: в організаторській і педагогічній, в науці, техніці, в найрізноманітніших видах виробництва. Для розвитку таланту важливе значення мають працьовитість і наполегливість.

Про наявність таланту слід робити висновок за результатами діяльності людини, які повинні вирізнятися принциповою новизною, оригінальністю підходу.

Геніальність - найвищий рівень творчих проявів особистості, втілюється у творчості, що має історичне значення для життя суспільства.

Геніальність відрізняється від талановитості величчю і суспільною значимістю тих завдань, які розв’язуються її носіями. Для генія характерні творча продуктивність, оволодівання культурною спадщиною минулого і водночас рішуче долання старих норм і традицій. Г еніальна особистість своєю творчою діяльністю сприяє прогресивному розвитку суспільства, тобто, геній, образно кажучи. Створює нову епоху у своїй царині знань.

 

 

76.Прокоментувати умови розвитку здібностей

Умови формування здібностей

>  Задатки як біологічний фактор.

>  Процес теоретичної та практичної діяльності.

>  Своєчасний початок формування здібностей.

>  Конкретні методи формування здібностей.

>  Соціальні фактори розвитку здібностей.

Умови виховання здібностей

 Знати у всіх відношеннях дитину - є умовою складання плану формування здібностей.

 Відповідність між рівнем можливостей учня і його розвитком. Необхідно звертати увагу на те, в якій мірі оволоділа дитина певним об’ємом знань, уміннями вчитися, враховувати, наскільки розвинулись у неї научуваність, яка хоч і не рівнозначна здібності, але включається в неї як один із внутрішніх компонентів.

 Процес навчання повинен носити творчий характер. Тут першочергове значення має постановка перед учнями проблемних питань, творчих робіт, задач, які розв’язуються з допомогою вчителя, а потім самими учнями.

 Поєднання навчання з практикою. Тільки при цій умові створюються універсальні зв’язки та вміння, які забезпечують успішне розв’язання як теоретичних, так і практичних завдань.

 Вести систематично профорієнтаційну роботу в школі. Щоб кожний учень міг правильно вибрати у відповідності зі своїми нахилами і здібностями спеціальність і розпочав готуватись до неї вже в шкільному періоді життя.

>  Формувати активні риси особистості. В першу чергу самостійність, працелюбство й організованість, без чого неможлива повна реалізація сил і здібностей людини та максимальний розвиток у діяльності.

>  Правильно поєднувати загальні вимоги з індивідуальними підходом до учнів.

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 240; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!