За змістом діяльності людини



Художня уява- переважають чуттєві (зорові, слухові тощо) образи,

> Технічна уявастворює образи просторових відношень у вигляді геометричних фігур з мисленим застосуванням їх у різних комбінаціях.

> Наукова уявавтілюється у плануванні й проведенні експериментальних досліджень, у вмінні будувати гіпотези, знаходженні неординарних шляхів розв'язання проблеми, в побудові експериментальної ситуації, вмінні узагальнювати емпіричний матеріал тощо.

5.Особливий вид уяви - мрія- це створення образів бажаного майбутнього.

Значення мрії в житгі людини надзвичайно велике. Мрія дає можливість обганяти події життя дає енергію наснагу6. Антиципуюча уява передбачати майбутні події

 

57.Дати аналіз основних процесів уяви

Аглютинація(склеювати) — створення нового образу шляхом сполучення елементів, взятих з різних уявлень. Наприклад, образ русалки в казках, яка має голову і тулуб - жінки, а хвіст - риби.Цей прийом не набув великого поширення, оскільки його важко втілювати в предметні речі. Але приклади матеріалізації таких образів у реальному житті маємо - це танк, акордеон, амфібія, тролейбус.

>Гіперболізація- характеризується збільшенням предмета (велетень Гуллівер); зміною кількості частин предмета (дракон, який має сім голів)', або їх зміщенням.

>  Літота- на відміну від гіперболізації   характеризується зменшенням предмета. Наприклад, хлопчик - мізинчик, Котигорошко.

>  Підкреслення- акцентування якоїсь частини образу або певної якості. За допомогою такого прийому створюються шаржі, карикатури.

>  Схематизація- образ уяви, в якому розбіжності зменшуються, а риси схожості виступають на перший план. Наприклад: орнамент.

>  Типізація- виділення істотного в однорідних фактах і втілення їх в конкретних образах.    Це найскладніший прийом. Він широко використовується в літературі.

 

 

58.Прокоментувати загальне поняття про емоції та почуття

Емоції і почуття виконують дві важливі для людини функції:

>  Сигнальна - сигналізують, повідомляють людину про значимість  об’єкта чи субєкта

>  Регулятивна - спонукають людину до знань, праці, вчинків або утримують її від негативних дій.Емоція- це загальна активна форма переживання організмом своєї життєдіяльності, яка мас вигляд тимчасового переживання важливості (значущості) діючих на індивіда инищ і ситуацій.Розрізняють прості  і люд і тварі складні емоції тільки люд.Емоції погано піддаються вольовій регуляції, їх важко викликати за своїм бажанням.

Емоційний процес включає в себе три обов’язкові складові.

>  Емоційне збудження - мобілізаційні зміни в організмі - підвищення збудливості, швидкості та інтенсивності протікання психічних, рухових та вегетативних процесів. Знак емоції - позитивний або негативний.

> Ступінь контролю емоцій.Існує два етапи емоційного збудження:етап сильного емоційного збудження (страх, гнів, радість) - на якому ще зберігається орієнтація та контроль; етап крайнього збудження (паніка, жах, екстаз, повний відчай) - коли орієнтація і контроль практично неможливі.Почуття - це специфічно людське, узагальнене, стійке ставлення людини до явищ дійсності, яке відображає значення цих явищ для її потреб і мотивів.Почуття виникають як результат узагальнення окремих емоцій, тому є утвореннями емоційної сфери особистості. Емоції виник на ранніх стадіях онтогенезу а почуття проявляються в онтогенезі пізнішеСпільний характер якість полярність активність інтенсивність. Вони збагач життя люд. Люд стає привблішою. Спонукають до нових звершень

59.Проаналізувати фізіологічні основи емоцій та почуттів

> Фізіологічним механізмом емоцій і почуттів є спільна діяльність кори головного мозку, підкіркових центрів і фізіологічних процесів, які відбуваються у вегетативній нервовій системі, при ньому провідна роль належить корі головного мозку, яка виконує регулятивну роль.

Емоції та почуття мають рефлекторну природу, тобто завжди виникають під впливом на нервову систему людинизовнішніх і внутрішніх подразнень. Емоції виникають за механізмом як безумовного, так і умовного рефлексів.

> У фізіологічний механізм емоцій та почуттів входить діяльність підкоркових нервових центрів (підкірки) - гіпоталамусу, таламусу, лімбічної системи, ретикулярної формації.

У виникненні та русі почуттів та емоцій велику роль відіграє друга сигнальна системав її взаємодії з першою. Слово змінює наші настрої, викликає захоплення, глибокі перевивання.

У протіканні емоцій збуджувального характеру важливе значення має діяльність ендокринної системи.У стані збудження у крові збільшується вміст адреналіну й цукру, що підвищує рівень життєдіяльності організму, забезпечує його готовність витрачати енергію.

Загальна фізіологічна картина емоцій та почуттів описується так: процес, що виникає в КГМ при сприйманні, поширюється на підкіркові центри, які включають у дію вегетативну нервову систему; це викликає зміни в життєдіяльності організму - змінюється ритм дихання


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 217; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!