Схарактеризуйте зміст та форми роботи соціального педагога з сім’ями дітей, що знаходяться в інтернатному закладі



Налагодити тісний зв'язок інтернату з батьками

2. Активізувати роботу батьківського сектора щодо роз'яснення законодавства України з питань освіти.

3. Добиватись впливу органів місцевого самоврядування на батьків, діти яких порушують Статут інтернату.

4. Аналізувати стан навчальнмх досягнень учнів і виявити причини байдужого ставлення

батьків до навчання і виховання власних дітей.

5. Пропагувати педагогічні знання, що зумовлять підвищення педагогічної грамотності.

6. Допомагати батькам в оволодінні системою умінь, необхідних для організації діяльності дитини вдома.

Впровадження форм роботи з сім'єю, що сприяє гуманізації взаємовідносин “педагоги-батьки”. Батьки і вчителі повинні стати партнерами, активними співучастниками творчого процесу виховання учнів.

Розкрийте зміст, методи та форми роботи з дітьми з особливими потребами в загальноосвітньому навчально-виховному закладі.

Основним засобом збору інформації є порт­фоліо. Зміст портфоліо і його форма можуть бути довільними і визначаються самим учителем. Ана­лізуючи досвід використання портфоліо в роботі з дітьми з особливими потребами, рекомендовано

заносити до нього такі матеріали: • висновок лікаря про стан здоров'я дитини; • анкету для батьків; • інформацію спеціалістів та попередніх вихователів; • записи про ставлення оточуючих до дитини; • спогади батьків; • сімейні фотографії; • зразки сімейних робіт; • результати тестування власних можливостей дитини тощо.Ця інформація допоможе провести об'єктивне оцінювання розвитку дитини, сприятиме самоана­лізові, взаємодії з батьками, складанню індивідуальних програм для успішного розвитку дитини. Основне джерело інформації - спостере­ження. Цей процес має відбуватися вдома, у шко­лі, в суспільстві,з огляду на можливості та потре­би дитини. Найперше, необхідно з'ясувати історію хвороби дитини, але не можна забувати про те, що суто медичний підхід зосереджується на розладах дитини і нехтує її сильні сторони. Дуже важливо спостерігати дитину у грі, у спілкуванні з дорослими та з іншими дітьми. Це допоможе зрозуміти її інтереси, мрії, отримати відомості про її спосіб життя, навички.

 

Розкрийте зміст, методи та форми роботи з дітьми з особливими потребами в інтернатному закладі.

Відомо, що в будинках-інтернатах знаходяться найбільш важкі в соматчному відношенні інваліди. У залежності від характеру патології дорослі інваліди утримуються в будинках-інтернатах загального типу, у психоневрологічних інтернатах, діти - у будинках-ітернатах для розумово відсталих і з фізичними недоліками .

Діяльність соціального працівника також визначається характером патології в інваліда і співвідноситься з його реабілітаційним потенціалом. Для здійснення адекватної діяльності соціального працівника в будинках-інтернатах, необхідне знання особливостей структури і функцій цих установ .

Доми-інтернати загального типу призначені для медико-соціального обслуговування інвалідів. У них приймаються громадяни (жінки з 55 років, чоловіка з 60 років) і інваліди 1 і 2 груп старші 18 років, що не мають працездатних дітей або батьків, зобов'язаних за законом їх утримувати .

Завданнями цього будинку-інтернату є :

- створення сприятливих умов життя , наближених до домашнього;

- організація догляду за проживаючими, надання їм медичної допомоги й організація змістовного дозвілля;

- організація трудової зайнятості інвалідів.

Відповідно до основних завдань будинок-інтернат здійснює:

- активне сприяння в адаптації інвалідів до нових умов;

- побутовий комфорт , забезпечуючи поступивших упорядкованим житлом, інвентарем і меблями, постільними засобами, одягом і взуттям;

- організацію харчування з урахуванням віку і стану здоров'я;

- диспансеризацію і лікування інвалідів, організацію консультативної медичної допомоги, а також госпіталізацію, тих кому треба, у лікувальні установи ;

- забезпечення слуховим апаратами, окулярами, протезно-ортопедичними виробами і кріслами-колясками;

- відповідно до медичних рекомендацій організацію трудової зайнятості, що сприяє підтримці активного способу життя.

Роль соціального працівника полягає в тому, щоб створити особливе середовище в будинку-інтернаті й особливо в тих відділеннях, де проживають молоді інваліди. Терапія середовищем займає ведуче місце в організації способу життя інвалідів молодого віку. Основним напрямком є створення активного, діючого середовища перебування, що спонукувала би молодих інвалідів на "самодіяльність", самозабезпечення, відхід від утриманських настроїв і гіперопіки.

діяльність, спортивні заходи, організацію змістовно-розважального дозвілля, навчання професіям. Такий перелік заходів поза домом повинний здійснюватися лише соціальним працівником. Важливо, щоб весь персонал був орієнтований на зміну стилю роботи установи , у якому знаходяться молоді інваліди. У зв'язку з цим, соціальному працівникові необхідне володіння методами і прийомами роботи з особами , що обслуговують інвалідів у будинках-інтернатах. З урахуванням таких задач , соціальний працівник повинний знати функціональні обов'язки медичного і допоміжного персоналу. Він повинний уміти виявити загальне , подібне в їхній діяльності і використовувати це для створення терапевтичного середовища .

Для створення позитивного терапевтичного середовища соціальному працівникові необхідні знання не тільки психолого-педагогічного плану. Нерідко приходиться вирішувати питання і юридичні ( цивільного права, трудового регулювання, майнові й ін.). Рішення або сприяння в рішенні цих питань буде сприяти соціальнії адаптації, нормалізації взаємин молодих інвалідів, а, можливо, і їхньої соціальної інтеграції.


Дата добавления: 2018-04-04; просмотров: 206; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!