Схарактеризуйте зміст і організацію реабілітації дітей з обмеженою дієздатністю



Висвітліть сутність і особливості соціально-педагогічної роботи з людьми, що мають психофізіологічні відхилення.

Головним міжнародним документом, що забезпечує концептуальний підхід до роботи з людьми, що мають психофізичні вади є прийняті Генеральною Асамблеєю ООН у грудні 1993 р. "Стандартні правила забезпечення рівних можливостей для інвалідів". Особливу увагу цей документ пропонує звернути на такі групи населення, як діти, жінкі, люди похилого віку, бідні прошарки населення, особи з двома, або кількома видами інвалідності, біженці-інваліди.

Інвалідність - наявність різнобічних функціональних обмежень. Люди можуть стати інвалідами внаслідок фізичних, розумових і сенсорних дефектів, стану здоров'я чи психічних захворювань. За своїм характером інвалідність може бути постійною чи тимчасовою. Непрацездатність - втрата чи обмеження можливості участі у житті суспільства нарівні з іншими (Інвалід і суспільство: проблеми інтеграції.Зб. теоретич. і метод. матеріалів.-К., 1995.)

Підвалинами допомоги дитині-інваліду в Україні є холістичний (багаторівневий, цілісний, системний) підхід, згідно з яким необхідно вирішувати: а) проблеми дитини: підтримка фізичного здоров'я, формування особистості, забезпечення емоційної підтримки, навчання, задоволення соціальних потреб; б) проблеми сім'ї: забезпечення фінансової підтримки, житлові умови, навички догляду та навчання дитини, вирішення емоційних проблем, подолання соціальної ізоляції; в) проблеми професіоналів: медики (профілактика та підтримка здоров'я), педагоги, психологи (розробка та впровадження спеціальних методів освіти та виховання дітей та батьків), соціальні працівники (забезпечення допомоги, інформування про ресурси, сімейна та групова робота, захист інтересів дітей та сім'ї, інтеграція зусиль професіоналів), інженери та виробники ( розробка та виготовлення спеціальних засобів для підтримки ефективної життєдіяльності та навчання дітей, створення спеціальних робочих місць), юристи, представники законодавчої та виконавчої влади (створення та впровадження відповідної системи захисту прав та обов'язків інвалідів та їх сімей); г) проблема суспільства - зміна ставлення до інвалідів та сімей з дітьми-інвалідами; д) проблеми фізичного середовища: зменшення впливів, що зашкоджують здоров'ю та життєдіяльності людини, створення дружнього для інвалідів простору (І.В.Полтавець).

Особливість роботи соціального педагога з інвалідами полягає у створенні таких соціально-педагогічних умов, які сприятимуть внутрішньому управлінню індивіда, досягненню ним своїх цілей, реалізації різних типів поведінки, гнучкої адаптації. Треба створити атмосферу безпеки, ситуації, в якій відсутнє зовнішнє оцінювання. Але соціальний педагог не може вирішувати за інваліда його проблеми, він повинен допомогти особистості визначити особисту позицію, сформувати незалежність від зовнішнього впливу, навчити спиратися на себе, т.б. допомогти са-моактуалізуватись у подоланні перешкод. Інвалід, що примирюється зі своїм становищем і усвідомлює свою самоактуалізацію, досягає душевного і психічного здоров'я, стає соціальне повноцінною особистістю.

 

52. Висвітліть особливості соціалізації дитини в різних типах сімей.

Якщо аналізувати різні типи , види, форми сімей і шлюбів, то різні дослідники виділяють їх більше 40 за відповідними ознаками. Наведемо окремі загальні підходи: за к-стю дітей, за складом, за структурою влади, за розподілом ролей, за сімейним стажем, за якістю відносин, за географічною ознакою, за рівнем виховного потенціалу, за особливими умовами сімейного життя, благополучні і неблагополучні сімї,.

 

 

Дайте порівняльну характеристику сегрегаційного та інтеграційного підходів до вирішення проблем дітей з обмеженими можливостями.

Проблема соціально-педагогічної підтримки дітей з різними вадами фізичного і психічного розвитку в нашій країні є актуальною.

1.          Велике значення в розв¢язанні проблеми має соціальна політика.

Соціальна політика – це дії держави, спрямовані на вирішення проблем, що існують у суспільстві та встановлення рівноваги між становищем різних соціальних груп.

       Мета соціальної політики полягає у захисті населення від негативних соціальних явищ, сприяння встановленню соціальної справедливості у суспільстві.

       Інтеграція - це створення рівних можливостей для життєдіяльності та розвитку людей з особливими потребами у суспільстві. Підхід інтеграції передбачає створення умов для навчання та працевлаштування, ставлення до людей з особливими потребами на рівних.

       Сегрегація– це відокремлення людей з особливими потребами від життя у суспільстві, створення для них закритих спеціалізованих установ.

 


Дата добавления: 2018-04-04; просмотров: 163; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!