ЗАХИСТ ТА ОЦІНЮВАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ



У визначений науковим керівником термін (не пізніше за три тижні до захисту) курсова робота з позначкою про дату реєстрації передається студентом науковому керівникові на рецензування. Рецензія надається за встановленою формою (додаток В). Науковий керівник у рецензії дає роботі стислу характеристику, оцінює її теоретичний рівень, зазначає переваги та недоліки, якість і відповідність оформлення до методичних вказівок та оцінює її.

У разі негативної оцінки курсова робота разом з рецензією повертається студенту, який повинен доопрацьовувати її з урахуванням зауважень, і лише після цього доопрацьований варіант разом із рецензією подати науковому керівникові для повторної перевірки.

Якщо ж попередня оцінка позитивна, студент допускається до захисту курсової роботи.

Захист курсової роботи проводиться публічно перед комісією у складі трьох викладачів кафедри за участю керівника курсової роботи згідно із затвердженим розкладом у зазначений час.

Процедура захисту передбачає:

1. Присутність голови і членів комісії, наукового керівника курсової роботи.

2. Підготовку студента до захисту (комп'ютерна презентація, встановлення на демонстраційних столах приладів, виробів, моделей, технічних засобів; закріплення плакатів, стендів тощо).

3. Представлення роботи головою комісії (оголошення прізвища студента та теми роботи; повідомлення про наявність завершеної роботи, рецензії).

4. Виступ студента (доповідь про зміст роботи, висновки).

5. Запитання голови та членів комісії (запитання можуть бути пов’язані з конкретною проблемою роботи, а можуть бути значно ширші, оскільки захист має метою виявити не лише знання з теми дослідження, але й рівень загальної підготовки студента за спеціальністю).

6. Відповіді студента на поставлені запитання.

7. Виступ керівника курсової роботи (за необхідності).

9. Відповіді студента на зауваження рецензента.

Критерії оцінювання курсової роботи:

- зміст і якість оформлення пояснювальної записки роботи;

- наявність методичної частини;

- оригінальність та якість практичної частини роботи;

- зміст і якість доповіді студента на захисті;

- відповіді на поставлені запитання;

- оцінка рецензента.

Критерії оцінювання Рівень Максимум Оцінка керівника

Загальна оцінка рівня складності й науковості виконаної роботи (виходячи з її структури, постановки мети і завдань, системності; повноти виконання мети і завдань роботи)

відмінний 27–30  
добрий 18–26  
задовільний 10–17  

Наявність усіх елементів «Вступу» (актуальність теми, мета завдання, об’єкт і предмет, перелік методів, практичне значення, відображення особистого внеску автора), правильність їх формулювання

10  

Наукова культура і грамотність написання тексту

5  

Відповідність висновків правилам їх оформлення

5  

Рівень використаної джерельної бази, повнота її використання

5  

Рівень засвоєння етичних норм використання джерел інформації із посиланням на них в основній частині роботи

5  

Оцінка якості й доцільності системи ілюстративних матеріалів, таблиць (ілюстрацій і таблиць у додатках зокрема)

5  

Правильність оформлення таблиць, рисунків, додатків

5  

Правильність оформлення списку джерел (див. Бюлетень ВАК України. – 2008. – №3. – С. 913.)

10  

Самостійність у плануванні роботи та виконання її завдань

5  

Дотримання графіка виконання роботи, встановленого науковим керівником

5  

Лаконічність (дотримання вимог до обсягу; доцільність у пропорціях окремих частин роботи; чи багато в роботі необов’язкового, другорядного матеріалу)

5  

Культура оформлення роботи (дотримання вимог до оформлення, акуратність)

5  

Інші критерії:

   

Додаткові бали

   

Оцінка за шкалою навчального закладу

100  

Для одержання позитивної оцінки за курсову роботу студенту необхідно набрати 60 балів і більше. Оцінка «відмінно» (А) виставляється за курсову роботу, якщо студент набрав 90 балів і більше; «добре» – від 75 до 89 балів (В = 82–89; С = 75–81); «задовільно» – від 60 до 74 балів (D = 68–74; Е = 60–73 бали).

До набраної суми додається 5 балів за тези чи матеріали, опубліковані у співавторстві в збірниках студентських наукових праць місцевого рівня; 10 балів – всеукраїнського рівня; 15 балів – міжнародного рівня. Ця сума подвоюється, якщо студент опублікував тези чи матеріали самостійно. За самостійні наукові статті в журналах і наукових збірниках студент може отримати додатково до 30 балів.

Оцінка вноситься у заліково-екзаменаційну відомість і залікову книжку за підписом керівника курсової роботи.

У випадку, коли захист курсової роботи оцінено на «незадовільно», студенту надається тижневий термін для переробки роботи. Повторний захист курсової роботи проводиться до початку екзаменаційної сесії.

Оцінювання курсових робіт проводиться за системою оцінювання, яка запроваджена в університеті, після чого переводиться в національну шкалу оцінювання та шкалу ЕСТS відповідно до таблиці 3.

Таблиця 3


Дата добавления: 2018-04-04; просмотров: 189; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!