ВИБІР ТА ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕМИ РОБОТИ



Полтавський національний педагогічний університет

Імені В. Г. Короленка

Кафедра теорії та методики технологічної освіти

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

З ВИКОНАННЯ, ОФОРМЛЕННЯ ТА ЗАХИСТУ КУРСОВИХ РОБІТ З ТЕОРІЇ ТА МЕТОДИКИ ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ОСВІТИ

 

 

ПОЛТАВА 2013

 
 


Методичні вказівки укладено відповідно до програми навчальної дисципліни «Теорія та методика технологічної освіти» для підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр» напряму підготовки «Технологічна освіта».

У методичних вказівках представлено основні положення, пов’язані з організацією, підготовкою, написанням та захистом курсових робіт з теорії та методики технологічної освіти студентами освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр».

Методичні вказівки призначені для студентів та викладачів факультету технологій та дизайну.

Укладач:

Титаренко В.П. – доктор педагогічних наук, професор, декан факультету технологій та дизайну

     

Рецензенти:

Сидоренко Віктор Костянтинович – доктор педагогічних наук, професор, директор Центру підготовки та атестації наукових і науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації Національного університету біоресурсів та природокористування України

Савенко Ігор Васильович – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри основ виробництва та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка

Друкуєтьсяза ухвалою Вченої Ради Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка (протокол за № 1 від 29 серпня 2013 р.)

 

 

 
 

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 


Підготовка нових поколінь до участі в матеріальному виробництві потребує висококваліфікованих педагогічних кадрів з високим теоретичним і практичним рівнем, високою мобільністю та морально-вольовими якостями. Саме підготовці таких кадрів належить провідне місце при навчанні студентів за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Трудове навчання».

Згідно з навчальним планом курсова робота з методики трудового та професійного навчання виконується студентами 4 курсу протягом сьомого семестру, включаючи і період проходження ними навчально-педагогічної практики. Терміни виконання курсової роботи визначаються графіком навчального процесу.

Курсова робота з методики трудового та професійного навчання є дослідницькою за своїм характером і передбачає інтеграцію раніше отриманих знань з дисциплін «Педагогіка», «Психологія», «Професійна педагогіка», «Методика трудового і професійного навчання», спеціальних дисциплін, а також використання цих знань у галузі професійної діяльності вчителя технрлогій, що працюватиме у системі загальної середньої освіти.

Метою виконання курсової роботи є формування професійно-педагогічного мислення на основі інтеграції знань з психології, педагогіки, методики трудового та професійного навчання та спеціальних дисциплін.

Для найбільш повного здійснення вказаної мети завдання по курсовій роботі складено так, що при його виконанні необхідно звернутися до всіх основних розділів курсу «Теорія та методика технологічної освіти», до методичної літератури, до практичного досвіду роботи загальноосвітніх шкіл, кращих учителів трудового навчання.

У першій частині виконується методична розробка і проектно-технологічна документація для оснащення процесу трудового та професійного навчання того загальноосвітнього закладу, де проводиться педагогічна практика і вносяться пропозиції щодо найбільш доцільного його використання.

Перша (методична) частина курсової роботи може бути виконана в двох варіантах:

І варіант методичної частини ІІ варіант методичної частини
Розробити методику вивчення однієї з тем, що передбачені навчальними програмами трудового та професійного навчання Розробити методику реалізації мети і завдань трудового та професійного навчання (наприклад, формування окремих видів знань і вмінь, особистісних якостей, розвиток здібностей учнів)
З а в д а н н я: 1. Розробити систему занять з даної теми. 2. Скласти план-конспект одного з занять. 3. Розробити творчий учнівський проект з теми. З а в д а н н я: 1. Дати характеристику завдання, що вирішується в курсовій роботі і визначити його місце серед інших навчальних завдань трудового та професійного навчання. 2. Скласти систему заходів із виконання поставленого завдання і охарактеризувати кожен з них. 3. Скласти план-конспект одного заходу (заняття трудового чи професійного навчання або гурткового заняття та ін.).

 

Друга частина курсової роботи передбачає розробку автором творчого учнівського проекту на виготовлення учнівсього виробу.

Обидві частини курсової роботи апробуються під час педагогічної практики та рецензуються викладачем, учителем трудового навчання.

Курсова робота включає пояснювальну записку і додатки. Об’єм пояснювальної записки складає в середньому 35…45 сторінок. Зміст додатків визначається конкретним завданням.

Методика роботи над курсовою роботою включає такі завдання:

1) вибрати тему курсової роботи;

2) підібрати та вивчити літературні джерела з теми дослідження;

3) уточнити завдання, зміст, об’єм і методику виконання курсової роботи під час опрацювання літератури;

4) скласти розгорнутий план курсової роботи;

5) визначити апарат методичного дослідження (актуальність вибраної теми, об’єкт, предмет, мету, завдання дослідження);

6) вивчити педагогічний досвід роботи вчителів трудового навчання, відображеного в методичній літературі і журналі «Трудова підготовка в закладах освіти» та інших джерелах з наступним його аналізом;

7) спостереження за роботою учителів у період педагогічної практики, аналіз його результатів і використання в курсовій роботі;

8) написання основної частини курсової роботи;

9) розробку творчого учнівського проекту і виготовлення спроектованого виробу;

10) сформулювати загальні висновки до курсової роботи, детально описати отриманий результат;

11) захист курсової роботи.

У результаті виконання курсової роботи розв’язуються завдання з формування у майбутніх учителів технологій таких умінь:

– підбирати і аналізувати психолого-педагогічну літературу;

– проводити вивчення педагогічного досвіду та інтерпретувати його результати при розв’язанні педагогічних задач;

– розробляти методичні рекомендації, направленні на вивчення окремих тем навчальних програм або вирішення конкретної педагогічної проблеми.

 


 

ВИБІР ТА ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕМИ РОБОТИ

Орієнтована тематика курсових робіт пропонується кафедрою (див. розділ 6). Студент обирає тему, виходячи з власних інтересів і нахилів. Але тема може бути запропонована і самим студентом за узгодженням з викладачем. Обрана тема реєструється на кафедрі у спеціальному журналі, призначається керівник, який видає студенту письмове завдання.

При обранні теми студент повинен враховувати, що курсова робота з теорії та методики технологічної освіти в майбутньому може стати логічною частиною кваліфікаційної бакалаврської роботи.

 


Дата добавления: 2018-04-04; просмотров: 240; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!