ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ



Курсова робота містить: титульний лист (Додаток А), зміст, вступ, основну частину, висновки, список використаної літератури, додатки.

Структура роботи позначаєтьсясловом «ЗМІСТ» (див. додаток Ж). У ЗМІСТіподаються назви структурних елементів роботи та номери сторінок, на яких вони містяться. Усі сторінки роботи, від титульної до останньої, нумеруються арабськими цифрами без пропусків або літерних додатків. Першою сторінкою вважається титульний аркуш, який включають до загальної нумерації сторінок роботи. На титульному аркуші номер сторінки не ставлять, на наступних сторінках номер проставляють у правому верхньому куті без крапки в кінці.

ВСТУП розкривaє основні засади роботи: актуальність, короткий аналіз стану розробки проблеми, мету, завдання, об'єкт, предмет, методи дослідження, опис загальної структури роботи.

Основна частина складається з двох-трьох розділів теоретичного і практичного характеру. Розділи включають підрозділи, пункти, підпункти. Зміст розділів повинен відповідати темі роботи та повністю розкривати її.

ВИСНОВКИ.У висновках, згідно з поставленими завданнями, стисло і систематизовано висвітлюються основні результати курсового дослідження. Обов’язковою є нумерація окремих положень висновків, відповідність окремих пунктів висновків дослідницьким завданням.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛукладається відповідно до чинних стандартів з бібліотечної та видавничої справи, вимоги та приклади наведено у Бюлетені ВАК України – 2008. – №3. – С. 9–13 (нова назва ВАК: Атестаційна колегія Міністерства освіти і науки України. У тексті курсової роботи (проекту) повинні бути посилання на наукові джерела, представлені в бібліографічному описі.

ДОДАТКИ містять допоміжний матеріал, який конкретизує, доповнює та ілюструє основний зміст. Додатки позначаються послідовно великими літерами української абетки за винятком літер Ґ, Є, І, Й, О, Ч, Ь. Кожен додаток повинен починатися з нової сторінки. Додаток повинен мати заголовок, надрукований угорі малими літерами після першої великої букви симетрично щодо тексту сторінки. Посередині рядка над заголовком малими літерами друкується слово «Додаток___».

Об’єм курсової роботи складає 25–30 сторінок комп’ютерного тексту без урахування списку літературних джерел і додатків.

Оформлення курсової роботи здійснюється відповідно з ДСТУ 2.105–95 «Загальні вимоги до текстових документів», введеним в дію як державний стандарт України наказом Держстандарту України № 259 від 27.06.1996 р. з 01.07.1997 р., а також відповідно з ДСТУ 3008–95 «Документація. Звіти в галузі науки і техніки. Структура і правила оформлення», введеним в дію наказом Держстандарту України № 58 від 23.02.1995 р. з 01.01.1996 р.

Курсова робота виконується українською мовою (за окремими винятками, обумовленими специфікою фахової підготовки студента) і оформлюється згідно вимог цього Положення. Обсяг курсової роботи – 25–30 сторінок основного тексту в комп’ютерному наборі (розмір шрифту – 14; інтервал – 1,5, шрифт – Times New Roman), або 40–45 сторінок рукописного тексту. Відступи на сторінці: зверху та знизу – 20 мм, зліва – 30 мм, справа – 10 мм).

Структурні елементи курсової роботи «ЗМІСТ», «ВСТУП», «ВИСНОВКИ», «СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ», «ДОДАТКИ» не нумеруються.

Розділи і підрозділироботи повинні мати заголовкивідповідно до змісту курсової роботи. Пункти і підпункти можуть мати заголовки.

Заголовкиструктурних елементів курсової роботи і заголовки розділів необхідно розташовувати посередині рядка і друкувати більшими літерами без крапки в кінці, не підкреслюючи.

Заголовки підрозділів, пунктів і підпунктів курсової роботи необхідно починати з абзацного відступу і друкувати маленькими літерами, крім першої великої, не підкреслюючи і без крапки в кінці.

Абзацний відступ повинен бути однаковим у всьому тексті роботи і складати п’ять знаків.

Якщо заголовок складається з двох і більше речень, їх розділяють крапкою. Перенос слів в заголовках розділів не допускається.

Відступміж заголовком наступним або попереднім текстом повинен бути не менше двох рядків.

Відступ між рядками заголовка, а також між двома заголовками приймають такою ж, як і в тексті.

Не допускається розташовувати назви розділу, підрозділу, а також пункту і підпункту в нижній частині сторінки, якщо після нього розміщається лише один рядок тексту.

Сторінки курсової роботи потрібно нумерувати арабськими цифрами,дотримуючись наскрізної нумерації всього тексту. Номер сторінки проставляють в правому верхньому кутку сторінки без крапки в кінці. Титульний лист включають у загальну нумерацію сторінок курсової роботи. Номер сторінки на титульному листі не проставляється.

Ілюстрації і таблиці, розміщені на окремих сторінках, включають в загальну нумерацію сторінок курсової роботи.

Розділи, підрозділи, пункти, підпункти курсової роботи потрібно нумерувати арабськими цифрами. Розділи курсової роботи повинні мати порядкову нумерацію в границях викладу суті роботи і позначатися арабськими цифрами без крапки, наприклад: 1, 2, 3 тощо.

Підрозділи повинні мати порядкову нумерацію в межах кожного розділу. Номер підрозділу складається з номера розділу і порядкового номера підрозділу, відділених крапкою. Після номера підрозділу крапку не ставлять, наприклад: 1.1, 1.2, 1.3 тощо.

Пункти повинні мати порядкову нумерацію в межах кожного розділу або підрозділу.

Номер пункту складається з номера розділу, порядкового номера підрозділу і порядкового номеру пункту, відділених крапкою. Після номера підрозділу крапку не ставлять, наприклад: 1.1.1, 1.1.2 тощо.

Якщо розділ або підрозділ складається з одного пункту, або пункт складається з одного підпункту, його нумерують.

Ілюстрації (креслення, малюнки, графіки, схеми, діаграми, світлини) потрібно розташовувати в курсовій роботі безпосередньо зразу після тексту, де вони згадуються вперше, або на наступній сторінці. На всі ілюстрації в тексті курсової роботи повинні бути посилання.

Якщо ілюстрації створені не автором курсової роботи, необхідно при приведенні їх в курсовій роботі зробити посилання на автора і джерело інформації.

Ілюстрації можуть мати назву, яка розміщується під ілюстрацією. Ілюстрація позначається словом «Рис.__», яке разом з назвою ілюстрації розміщують після пояснювальних даних, наприклад: «Рис. 1.3. Структура навчального курсу».

Ілюстрації потрібно нумерувати арабськими цифрами порядкової нумерації в межах розділу, за виключенням ілюстрацій приведених в додатках.

Номер ілюстрації складається з номера розділу і порядкового номера ілюстрації, відділених крапкою, наприклад: Рис. 2.3 – це третій малюнок другого розділу.

Цифровий матеріал, як правило, оформляють у вигляді таблиць. Таблицюпотрібно розташовувати безпосередньо після тексту, в якому вона згадується вперше згадується, або на наступній сторінці. На всі таблиці повинні бути посилання в тексті курсової роботи.

Таблиці потрібно нумерувати арабськими цифрами порядкової нумерації в межах розділу, за виключенням таблиць приведених в додатках.

Номер таблиці складається з номера розділу і порядкового номера таблиці, відділених крапкою, наприклад: Таблиця 2.1 – означає, що це перша таблиця другого розділу.

Таблиця може мати назву, яка пишеться маленькими буквами (крім першої) і розміщується над таблицею. Назва повинна бути короткою і відображати зміст таблиці.

Якщо рядки або стовпці таблиці виходять за межі формату сторінки, таблицю ділять на частини, розміщуючи одну частину під іншою, або поруч, або переносять частину таблиці на наступну сторінку.

При поділі таблиці на частини допускається її «шапку» заміняти відповідними номерами стовпців чи рядків, нумеруючи їх арабськими цифрами в першій частині таблиці.

Слово «Таблиця __» вказують один раз зліва над першою частиною таблиці, над іншими частинами пишуть «Продовження таблиці __» з позначенням номера таблиці.

Заголовки стовпців таблиці починають з великої літери, в кінці заголовка крапка не ставиться. Заголовки стовпців вказують в однині.

Переліки, при необхідності, можуть бути приведені усередині пунктів або підпунктів, а також в тексті роботи. Перед переліком ставлять двокрапку. Перед кожною позицією переліку потрібно ставити маленьку літеру українського алфавіту з дужкою, або, не нумеруючи – дефіс (перший рівень деталізації). Для подальшої деталізації переліку потрібно використовувати арабські цифри з дужкою (другий рівень деталізації).

Посилання в тексті на джерела інформації необхідно позначати порядковим номером відповідно з переліком посилань, виділеними двома квадратними дужками, наприклад: «… в працях [1–7] …» або «… в працях [1; 4; 12; 15] …».

При дослівному цитуванні необхідно запозичену фразу заключити в лапки, а в квадратних дужках вказати не лише номер літературного джерела в списку використаної літератури, а й номер сторінки, на якій в вказаному джерелі опублікована цитована думка автора. Наприклад: В Українському педагогічному словнику педагогіка розглядається «як наука про навчання та виховання підростаючих поколінь» [17, 250].

Список використаної літературивключає повний бібліографічний опис літературних джерел, які використовувались студентом при написанні курсової роботи. Складаючи його, студент повинен дотримуватися вимог державного стандарту до бібліографічного опису літературних джерел.

Літературу потрібно розміщувати чітко в алфавітному порядку. Праці одного й того ж автора розміщувати в хронологічному порядку.

Дані про видання наводяться в наступному порядку:

– прізвище й ініціали автора (авторів);

– повна назва книги;

– місто видання (назва міст Київ, Москва записуються скорочено – К., М., в інших випадках назви міст не скорочуються);

– назва видавництва (Освіта; Наукова думка; Вища школа; Техніка; Либідь). Вказуючи видавництво або інші бібліографічні описи можна користуватися скороченнями: Національна академія педагогічних наук України – НАПН України, редакція – Ред.., том – Т., серія – сер.;

– рік видання;

– кількість сторінок у виданні;

– наявність у книзі ілюстрацій.

Розділові знаки слід розставляти так, як показано у прикладах оформлення літературних джерел:

Книги:

1. Вітвицька С.С. Основи педагогіки вищої школи: Методичний посібник для студентів магістратури / Вітвицька С.С. – Київ : Центр навчальної літератури, 2003. – 316 с.

2. Волкова Н.П. Педагогіка: Посібник для студентів вищих навчальних закладів / Волкова Н.П. – К. : Видавничий центр «Академія», 2001. – 576 с.

Збірники:

1. Ничкало Н.Г. Сучасні тенденції і проблеми неперервної професійної освіти / Н.Г. Ничкало // Сучасні інформаційні технології та інноваційні методики навчання в підготовці фахівців: методологія, теорія, досвід, проблеми. Збірник наукових праць. – К. – Вінниця, 2000. – С.7–13.

2. Кремень В.Г. Підготовка творчої індивідуальності як основне завдання освітньої системи ХХІ століття / В.Г. Кремень // Творча особистість у системі неперервної професійної освіти : матеріали Міжнародної наукової конференції 16–17 травня 2000 р. – За ред. Сисоєвої С. О. і Романовського О. Г. – Харків : ХДПУ, 2000. – С. 3–4.

Навчальні програми:

1. Навчальна програма з трудового навчання для 5–9 класів підготовлена робочою групою у складі: В.К. Сидоренко, Н.І. Боринець, В.Д. Боровик, В.М. Гащак, Е.М. Даниліна, С.М. Дятленко,  Р.М. Лещук, Н.Б. Лосина, Т.С. Мачача, Н.М. Павич, А.І. Терещук, І.Ю. Ходзицька, В.В.Юрженко. – Київ, 2012. – 5 с.

2. Теорія і методика навчання технології: програма для педагогічних навчальних закладів / [укладачі: О.М. Коберник, В.К. Сидоренко, Г.В. Терещук, В.М. Галай]. – К. : Науковий світ, 2011. – 19 с.

Статті:

1. Вакарчук І. Профтехосвіта – головна складова матеріальної культури / І. Вакарчук // Професійно-технічна освіта. – 2008. – № 1. – С. 3–4.

2. Волошина Л. Інтеграція змісту загальноосвітньої і професійної підготовки / Л. Волошина // Професійно-технічна освіта. – 2008. – № 1. – С. 21–24.

Автореферати та дисертації:

1. Савка Л. В. Методика вивчення «Української народної вишивки» майбутніми вчителями обслуговуючої праці: дис… канд. пед. наук : 13.00.02 / Л.В. Савка. – К., 2001. – 190 с.

Додаткинеобхідно оформляти як продовження курсової роботи на її наступних сторінках, розташовуючи додатки в порядку появи посилань на них у тексті курсової роботи.

Кожний додаток повинен починатися з нової сторінки.

Джерела, які цитуються лише в додатках, повинні розглядатися окремо від тих, які цитуються в основній частині курсової роботи, і повинні бути перераховані в кінці кожного додатку в переліку посилань.

Додатки повинні мати загальну з іншим текстом наскрізну нумерацію.


Дата добавления: 2018-04-04; просмотров: 290; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!