Крок 4. Дослідження функцій лицевого нерва (VІІ пара)



Функції досліджують стоячи, сидячи, лежачи. Піддослідному потрібно:

а)підняти брови догори;           б)насупити брови;           в)щільно заплющити та зажмурити очі;           г)вишкірити зуби;           д)посміхнутися;           е)надути щоки;          

 ж) задути вогонь сірника. В нормі усі ці рухи повинні виконуватися вільно. Порушення: паралічі та парези.

Результати:

 

 

Крок 5. Дослідження функцій відвідного нерва (VІ пара). Досліджуваний повинен дивитися на пальці дослідника або на неврологічний молоточок. У нормі погляд фіксований та сфокусований на об’екті.

Результати:

 

Крок 6. Дослідження функцій трійчастого нерва (V пара).

Дослідження проводять сидячи. Досліджуваний повинен відкрити та закрити рота, зробити кілька жувальних рухів. Одночасно дослідник пальпує вискові м’язи. У нормі рухи вільні, однакові з обох сторін.  

Результати:

 

Крок 7. Дослідження функцій блокоподібного нерва (ІV пара).Досліджуваний повинен стоячи подивитися униз на пальці або молоточок. У нормі не повинно бути рухів тіла (похитувань, тощо).

Результати:

Крок 8. Дослідження функцій окоруховоного нерва (ІІІ пара).Досліджуваний сидить, дивлячись прямо перед собою на молоточок або на палець дослідника. Для перевірки рухливості очного яблука, піддослідний повинен дивитися униз, угору, в різні сторони. Також перевіряють реакцію зіниць на світло, конвергенцію та акомодацію (палець переводять уперед та назад). В нормі рухи вільні, однакові з обох сторін.

Результати:

Завдання 4. Дослідити рефлекси середнього мозку.

Рефлекс конвергенції: дослідник бере в руки олівець і тримає його на відстані 20 см від очей випробуваного; попросіть випробуваного зафіксувати погляд і не зводити його з олівця; тим часом починайте повільно наближати олівець до очей випробуваного і стежити за його очима. Спостерігається процес конвергенції - зведення зорових осей; якщо випробуваний переведе погляд удалину зображення олівця буде двоїтися.

Результати:

Завдання 5.Дослідження ролі мозочка в регуляції рухової активності.

Крок 1. Проба Ромберга (оцінка координації рухів, або проба на атаксію).  Попросіть піддослідного щільно стулити стопи, голову злегка припідняти, руки опустити уздовж тулуба (будьте готові підтримати людину при загрозі падіння).  Запропонуйте  піддослідному витягнути руки вперед (спочатку з відкритими, а потім – із закритими очима). Поспостерігайте, чи може він утримати рівновагу. У нормі людина зберігає рівновагу в позі Ромберга (проба на атаксію негативна).

Результати:

Крок 2.Ускладнена проба Ромберга. Попросіть піддослідного щільно стулити стопи, голову злегка припідняти, руки витягнути вперед і розвести пальці, потім закрити очі.  Визначте стійкість пози і час її утримання. Попросіть піддослідного, не відкриваючи очей, підняти одну ногу.  Визначте стійкість пози і час її утримання.Дуже добре, якщо в кожній позі випробуваний зберігає рівновагу протягом 15 с і при цьому не спостерігаються похитування тіла, тремтіння (тремору) рук або стопи. При треморі виставляється оцінка «задовільно»; якщо протягом 15 с рівновага порушується - «незадовільно».

Результати: стійкість і час утримання пози № 1

Стійкість і час утримання пози № 2

Крок 3. Тестова ходьба (оцінка координації рухів, або проба на атаксію). Запропонуйте піддослідному пройтися по кімнаті вперед і назад по прямій лінії спочатку з відкритими, а потім  і закритими очима, ставлячи ноги так, щоб носок однієї стопи торкався п'ятки іншого. Спостерігайте за ходою. У нормі хода повинна бути звичайною, без хитань у сторони і без широкого розставляння ніг (проба на атаксію негативна).

Результати:

Крок 4. Проба на дисметрію. - Запропонуйте піддослідному взяти зі столу і потім поставити на теж саме місце який-небудь предмет (книгу, стакан). Відмічайте місце, де лежав передмет і куди його повернув піддослідний. При необхідності виміряйте лінійкою

різницю в положеннях предмета. У нормі людина ставить предмет на те саме місце з помилкою не більше ± 2 см (проба на дисметрію негативна).

Результати:

 

 

Крок 5. Мовна проба на дизартрію. Запропонуйте піддослідному повторити кілька важких для вимовлення слів: землетрус, літакобудування, адміністрування та ін. Відзначайте, чи немає уповільнення, розтягнутості або уривчастості у промові.

Результати:

 

 

Крок 6. Проба Бабінського.  Попросіть піддослідного лягти на кушетку, схрестити руки на грудях і потім встати. У людей з ураженням мозочка ноги піднімаються, а тіло залишається лежати.

Результати:

 

 

Крок 7. Пальценосова проба (на дисметрію і тремор). - Попросіть піддослідного встати прямо, відвести руку убік на рівні плеча і потім повільно переміщати її назад, щоб вказівним пальцем (спочатку лівої, а потім правої руки) доторкнутися до кінчика носа з відкритими і закритими очима. У нормі людина здійснює плавні рухи руки, доторкається до кінчика носа (з точністю ± 1 см) без тремтіння пальців рук (тобто проба на дисметрію і тремор негативна). При перевтомі, неврозах, травмах головного мозку та інших функціональних станах відзначається непопадання, тремтіння вказівного пальця або кисті (тобто проба на дисметрію і тремор стає позитивною).

Результати:

 


Дата добавления: 2018-04-04; просмотров: 129; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!