Професійна кар’єра особистості –це показник професійних та особистісних досягнень особистості в організаційній структурі.



Кар’єрні орієнтації – стійкі психологічні утворення, які спрямовують кар’єрний розвиток особистості в організаційній структурі. Е Шейн виділяє дев’ять кар’єрних орієнтацій: професійна компетентність, автономія, менеджмент, служіння, стабільність роботи, стабільність місця мешкання, виклик, інтеграція стилів життя, підприємництво.

Абсентеїзм – це проблема втраченого робочого часу спричинена працівником.

Синдром „професійного вигорання” – це психічний стан працівника, який має відношення до професійної діяльності і спричинений відчуттям постійної напруги, втоми, невдоволеності власною працею та відсутністю позитивних емоцій.

Організаційна культури – це система внутрішньо організаційних відносин, яка безпосередньо пов’язана з процесом функціонування та розвитку організації в цілому. Тип організаційно культури залежить від типу організаційної структури.

Психологія праці

Вибір професії – частина життєвого шляху особистості, яка містить процес прийняття рішень, що визначають подальшу професійну долю людини.

Динамічна робота – м’язове навантаження, пов’язане з розвитком змінних м’язових зусиль або переміщенням у просторі.

Індивідуальний спосіб діяльності – спосіб діяльності, який обумовлений індивідуально-специфічним характером врахування об’єктивних умов діяльності.

Монотонність роботи – об’єктивні показники труда, які характеризуються високою частотою повторюваності та нетривалим часовим циклом, структурною однорідністю та простотою трудових дій.

Напруженість праці – функціональний стан організму під час роботи з переважанням нервової напруги, характеризує той бік трудової діяльності, яка потребує мобілізації функцій сприйняття, уваги, пам’яті, аналітико-синтетичної діяльності ЦНС.

Охрана труда – комплекс заходів, які забезпечують зниження виробничої травматизації та контроль за факторами, що впливають на травматизм.

Професіоналізація – це процес формування особистості професіонала, що починається з моменту вибору професії та продовжується протягом всього професійного життя людини.

Професійна орієнтація – науково обґрунтована система заходів, яка має мету підготувати особистість до суспільно корисної праці, надати їй допомогу у виборі професії у відповідності до її інтересів, схильностей та нахилів особистості та з урахуванням потреб ринку праці.

Професія – група споріднених спеціальностей.

Трудова діяльність – фізична та розумова діяльність, тобто специфічна форма відношення до оточуючого світу, зміст якої складає доцільне змінення та перетворення цього світу.

 


Дата добавления: 2015-12-16; просмотров: 13; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!