Експериментальна психологія



Експеримент – формальний дослідний процес, під час якого експериментатор у контрольованих умовах здійснює систематичні спостереження за реакціями досліджуваних на змінювані фактори (маніпулювання незалежною змінною).

Гіпотеза - це наукове припущення, яке базується на теорії або емпіричних даних і ще не має підтвердження або спростування.

Валідність – достовірність висновку, яку забеспечують результати реального експерименту у порівнянні з результатами бездоганного експерименту

Наукова проблема – це питання або комплекс питань, що об’єктивно виникають у процесі розвитку пізнання, вирішення яких становить значущий, практичний або теоретичний інтерес

Метод – це сукупність прийомів та операцій практичного і теоретичного пізнання дійсності, яка повинна бути визнана науковою спільнотою у якості обов’язкової норми, яка регулює поведінку дослідника.

Спостереження – цілеспрямоване, організоване, певним чином фіксоване сприйняття досліджуваного об’єкту.

Експериментальна вибірка – досліджувані, які відібрані з генеральної сукупності для участі в експерименті та репрезентують її.

Експериментальна змінна – будь-яка психічна реальність, яка може змінюватися і ці зміни проявляються та фіксуються в експерименті. Змінна буває залежною, незалежною та додатковою.

Кореляційний аналіз – комплекс методів статистичного дослідження взаємозв’язку того чи іншого стану незалежної змінної з певним значенням залежної змінної

Факторний аналіз – метод, який дозволяє знизити розмірність пространства даних, тобто обгрунтовано зменшити кількість змінних, які вимірюються за рахунок їхнього об’єднання в певні сукупності, які виступають як цілісні одиниці, що характеризують вивчаємий об’єкт. Ці складові одиниці звуться факторами.

Квазієксперимент – це дослідження, спрямоване на встановлення чинникового зв’язку між двома змінними, в якому відсутня процедура попереднього вирівнювання груп.ю тобто „паралельний контроль” (з участю контрольної групи) замінюється порівнянням результатів групи до і після випробування.

Психологічне вимірювання – комплекс методів оцінки психологічних характеристик носиїв психіки, відображення ними навколишнього світу та структури індивідуального досвіду на основі шкалування та за допомогою спеціальних методик (тестів).


Дата добавления: 2015-12-16; просмотров: 17; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!