Етапи формувального експерименту



1. Адаптаційний етап. Мета - емоційне адаптування дитини до умов шкільного навчання та налаштування на подальшу роботу, спрямовану на формування естетичної культури.

2. Процесуально-діяльнісний етап. Мета - підвищення впливу естетично-розвивального середовища школи. Провідні напрями реалізації етапу: розвиток інтересу дитини до творів образотворчого мистецтва; збагачення словникового запасу учнів термінами, які характеризують їх емоційні стани й реакції, почуття та емоції; формування вміння передавати власний емоційний стан вербально й засобами образотворчого мистецтва.

3. Творчий етап. Мета - активізація естетично-творчої діяльності учнів.

У центрі нашої уваги був урок малювання як головна форма використання усіх засобів естетичного виховання. Уроки, які ми проводили в експериментальному класі, найчастіше були інтегрованими (див. додаток Б). В них успішно поєднувалися музика, образотворче мистецтво, літературне слово, спостереження в живій природі.

Діяльність першокласників на уроках образотворчого мистецтва була дуже різноманітною: діти слухали музику, розглядали картини, читали вірші, виступали з невеличкими повідомленнями, слухали одне одного, брали участь у обговоренні поставлених питань. Уроки проходили «на високій емоційній ноті», адже ми вже відзначали вище, що саме емоційні реакції і стани дитини є одним з критеріїв дієвості естетичного виховання.

У своїй роботі ми спиралися на принципи співпраці, творчого партнерства всіх учасників навчально-виховного процессу; принцип новизни, емоційності; принцип індивідуального та диференційованого підходу до дитини; принцип педагогічного оптимізму, віри в потенційні можливості дитини.

В результаті проведеної роботи і експериментальному класі відбулися помітні зрушення в бік покращення показників, що свідчить про ефективність організованої нами експериментальної роботи: на 12 % збільшилася кількість учнів з високим рівнем, на 10% - з середнім рівнем і значно зменшилася кількість третьокласників з низьким рівнем розвитку естетично-творчої діяльності (на 22 %).

В контрольному класі спостерігалося незначне покращення показників рівня розвитку естетично-творчої діяльності молодших школярів спостерігалося в контрольному класі. Зокрема, на 4 % збільшилася кількість дітей з середнім рівнем і зменшилася на 4 % кількість дітей з низьким рівнем. Отже, можна констатувати, що використана нами методика естетичного виховання молодших школярів засобами образотворчого мистецтва дала позитивний результат.

 


Дата добавления: 2015-12-19; просмотров: 84; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!