Образотворчого мистецтва як засобу естетичного виховання учнів молодшого шкільного віку



Ми встановили, що з-поміж інших видів мистецтва образотворче мистецтво є унікальним у вирішенні завдань як художнього, так і особистісного розвитку молодшого школяра. Це зумовлено не тільки психоемоційною природою сприймання образотворчого мистецтва, а й тим, що вже в ранньому віці образотворча діяльність стає однією з найдоступніших і емоційно захоплюючих форм творчості.

Освітня галузь “Мистецтво” у початковій школі є однією з ланок неперервної мистецької освіти, що логічно продовжує дошкільну освіту, створює базу для успішного опанування учнями художніх компетенцій основної школи.

Навчальна програма “Образотворче мистецтво” реалізує вимоги освітньої галузі “Мистецтво” (змістова лінія “Образотворче мистецтво”) Державного стандарту початкової загальної освіти та гармонійно поєднує навчально-виховний потенціал образотворчої культури з її естетично-мистецькою, зображально-моторною і творчо-діяльнісною складовими.

Програма передбачає такі основні види художньої діяльності учнів на уроках, як сприймання (естетичне сприймання дійсності та сприймання мистецтва) та практична художня діяльність (репродуктивно-творча і творча).

На основі аналізу наукової літератури ми передбачили, що естетичне виховання молодших школярів засобами образотворчого мистецтва можна успішно реалізувати за допомогою комплексу педагогічних умов, серед яких: системний підхід в естетичному вихованні учнів у процесі вивчення образотворчого мистецтва; ознайомлення учнів з ціннісним змістом образотворчого мистецтва; оволодіння учнями способами естетичної діяльності; пошук найбільш ефективних і цілеспрямованих методів художньо-педагогічного впливу; врахування вікової і психологічної схильності дітей до сприймання творів мистецтва; розвиток творчих здібностей школярів на тлі різновидів естетично-творчої діяльності.

 

У РОЗДІЛІ 3 висвітлено хід та результати


Дата добавления: 2015-12-19; просмотров: 17; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!