Аналіз проведеного заняття



Дата Група Предмет Відвідував заняття
         
         

Мета відвідуваного заняття:_______________________

Тема заняття:____________________________________

Тип заняття:_____________________________________

Використання наочності __________________________

Позитивне______________________________________

Побажання______________________________________

 

Практичне заняття

Практичне заняття — це форма навчального заняття, де викладач організовує детальний розгляд студентами окремих теоретичних положень навчальної дисципліни та формує вміння і навички їх практичного застосування шляхом індивідуального виконання студентом

відповідно до сформульованих завдань.

Головна мета — набуття практичних умінь і навичок.

Завдання практичного заняття:

• підготовка до самостійного виконання практичних завдань;

• підготовка студентів до контрольних робіт;

• набуття вмінь застосування теоретичних знань на практиці;

• підготовка студентів до майбутньої практичної діяльності тощо.

Структура практичних занять досить різноманітна: формування умінь і навичок; формування самостійної діяльності; застосування знань; проблемне заняття тощо.

Практичні заняття можуть проводитися в аудиторії і в навчальних лабораторіях, оснащених необхідними технічними засобами навчання та обчислювальною технікою. Практичне заняття, в разі необхідності, може проводитися з половиною академічної групи. Такий поділ повинен бути обумовлений у робочих навчальних планах.

Організація практичних занять охоплює три основні етапи: підготовка до заняття, проведення заняття і робота зі студентами після занять.

Підготовка до занять передбачає визначення їх тематики, розробку планів занять, визначення мінімуму обов’язкової для вивчення літератури, методичних рекомендацій. Проведення практичного заняття базується на попередньо підготовленому методичному матеріалі — тестах для виявлення ступеня оволодіння студентами необхідними теоретичними положеннями;комплектах завдань різної складності для роботи з ними на занятті. Цей матеріал готує викладач (асистент), якому, закріпленні доручено провести практичне заняття, за узгодженням з лектором цієї навчальної дисципліни. Основна мета занять полягає в поглибленні і перевірці знань студентів з найбільш важливих і складних тем, вивченні практичного досвіду.

Заняття в аудиторії починається коротким (5–7 хв.) вступним словом викладача, в якому підкреслюється значення теми для практики,її особливість у системі курсу.

На практичному занятті студенти під керівництвом викладача глибоко і всебічно обговорюють питання теми. Для посилення активності і закріплення знань викладач повинен залучати до участі в обговоренні теоретичних і практичних питань якомога більшу кількість студентів. Це досягається постановкою додаткових питань, спрямованих на розкриття, деталізацію різних аспектів основного питання,особливо практичного досвіду, складних ситуацій.

Після обговорення кожного питання викладачу доцільно оцінити

виступи, акцентувати увагу на найбільш суттєвих положеннях, проблемах і можливих варіантах їх вирішення. Особлива увага звертається на ті питання, в яких йдеться про роль і значення досвіду роботи в органах Державної податкової адміністрації, у вирішенні актуальних проблем.

Велику користь на практичних заняттях дають розв’язування задач за методом конкретних ситуацій на основі первинних матеріалів та складання і розв’язування кросвордів. У кінці заняття викладача виставляє студентам оцінки за ступінь активності при обговоренні питань, за глибину засвоєння матеріалу, а також за належне виконання індивідуальних завдань і вміння використовувати отриманий при виставленні підсумкової оцінки з дисципліни.

Якщо студент пропустив заняття або під час занять не продемонстрував відповідних знань, для нього призначається індивідуальна співбесіда як одна з форм контролю за засвоєнням навчального курсу.

Практичне заняття включає проведення контролю знань, умінь і навичок.


Дата добавления: 2016-01-04; просмотров: 14; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!