Пояснювальна записка



МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ

ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ

З дисципліни

“МЕТОДИКА ВИКЛАДАННЯ КУРСУ ПРАВОЗНАВСТВА"

(для магістрів)

Київ 2015


Підготовлено викладечем кафедри історії та теорії держави і права

Т.С. Невесенко

Затверджено на засіданні кафедри історії та теорії держави і права протокол

№2 від 2 вересня 2015 р.

 

Схвалено Вченою радою Міжрегіональної Академії управління персоналом

Невесенко Т.С. Методичні матеріали щодо забезпечення самостійної роботи студентів з дисципліни “Методика викладання курсу правознавства”. – К.: МАУП, 2015.- с.

 

 

Методичні матеріали містять пояснювальну записку, зміст дисципліни, теми самостійної роботи студентів, методичні вказівки до виконання самостійної роботи, питання для самоконтролю, додатки, тестові завдання та список літератури.

 

 


 

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

 

Самостійна робота студентів є складовою навчального процесу, основним засобом опанування навчального матеріалу в час, вільний від обов’язкових навчальних занять. Вона займає найбільшу частину часу при вивченні запропонованого навчального матеріалу.

Мета самостійної роботи студентів з дисципліни “Методика викладання курсу правознавства” – сприяти засвоєнню в повному обсязі навчальної програми та формуванню самостійності як особистісної риси та важливої професійної якості, сутність якої полягає в умінні систематизувати, планувати та контролювати власну діяльність під час вивчення юридичної науки.

Завдання самостійної роботи студентів з дисципліни “Методика викладання курсу правознавства” полягає у засвоєнні відповідних знань, їх закріпленні та систематизації, а також їх застосуванні при виконанні практичних завдань. Самостійна робота забезпечує підготовку студентів до поточних аудиторних занять та поточного контролю знань.

Зміст самостійної роботи студентів з дисципліни “Методика викладання курсу правознавства” визначається навчальною програмою цієї дисципліни, а також цими методичними матеріалами.

Основними формами самостійної роботи студентів з дисципліни “Методика викладання курсу правознавства” є:

1) опрацювання прослуханого лекційного матеріалу, обов’язкових та додаткових літературних джерел;

2) виконання домашніх завдань;

3) вивчення окремих тем або питань, передбачених для самостійного опрацювання;

4) підготовка до різних форм поточного контролю;

5) пошук та огляд літературних джерел за заданою проблематикою;

6) написання реферату за заданою проблематикою;

7) аналіз наукових публікацій;

8) написання контрольних робіт;

9) вирішення запропонованих тестових завдань.

В процесі самостійної підготовки до практичних занять студенти повинні опрацювати прослуханий лекційний матеріал, всебічно розглянути зміст питань, що виносяться на заняття, опрацювати навчальну літературу, відповідні чинні нормативно-правові акти. Перевірку засвоєння знань студенти здійснюють за допомогою питань для самоконтролю та тестових завдань, які охоплюють основні положення, що підлягають самостійному вивченню студентами відповідно до кожної, передбаченої для самостійного опрацювання теми дисципліни “Методика викладання курсу правознавства”.

Виконання домашнього завдання з дисципліни “Методика викладання курсу правознавства” має на меті закріплення та поглиблення теоретичних знань та вмінь студента з навчального матеріалу, винесеного на самостійне опрацювання.

Практичні завдання, передбачені для кожної теми, що підлягає самостійному засвоєнню включають в себе підготовку до модульних контрольних робіт, а також написання рефератів та доповідей відповідно до перерахованих питань.

При підготовці до модульних контрольних робіт, опрацюванню підлягають актуальні та чинні нормативні акти, що є правовою основою регулювання юридичної діяльності в Україні. Окрему увагу слід приділити засвоєнню рекомендованої основної та додаткової літератури за кожною темою, що передбачає самостійне вивчення.

Одним із важливих засобів у засвоєнні знань є написання рефератів. Написання реферату за заданою проблематикою необхідно починатиз власного, добре продуманого плану. Вступна частина (Вступ) повинна містити мету дослідження, з максимально можливою точністю встановлюються рамки теми, що підлягає розгляду, визначаються методи її дослідження. Вона є перехідною частиною до основного розгляду матеріалу по вибраній темі. В ньому повинно бути відображено практичне і теоретичне значення теми.

В основній частині роботи потрібно розкрити зміст досліджуваної проблеми. План основної частини повинен бути простим. Викладений матеріал розподілено на необхідну кількість пунктів, підпункти не є обов’язковими взагалі.Робота повинна завершуватись обґрунтованими висновками (Висновок), що підсумовують викладений матеріал основної частини. Також повинна бути зазначена використана література в такому порядку: перші нормативні акти перераховані за юридичною силою від вищих до нижчих, другими зазначена використана література відповідно до алфавітного порядку.

Важливим засобом в засвоєнні знань студентами є вирішення тестових завдань, яке повинно носити аналітичний та самостійний характер. Творчий потенціал студентів розкривається у виконанні завдань такого характеру: складення тестів, вирішення нестандартних практичних задач з тем дисципліни, складання ребусів, кросвордів відповідно до певної тематики з дисципліни “Методика викладання курсу правознавства”, а також створення презентацій по завданому проблемному питанню із застосуванням засобів комп’ютерної техніки.

З метою перевірки ступеню засвоєння матеріалу та здатності самостійноі творчо мислити для виконання деяких завдань студентам пропонується така форма роботи, як виконання схем та ілюстрацій до пройденого матеріалу. Це передбачає ознайомлення з додатковою літературою.

Студенти перевіряють рівень засвоєння знань самостійно, відповідаючи на питання для самоконтролю та виконуючи тестові вправи.

Під час виконання домашнього завдання з дисципліни студенти закріплюють та поглиблюють теоретичний зміст основних положень юридичної конфліктології, відбувається пізнання студентами конфліктологічних явищ і закономірностей, які виникають у тих сферах діяльності,що регулюються нормами права.

Самостійна робота студентів виконує певні дидактичні функції, найважливіші з них такі:

• закріплення знань, умінь і навичок, отриманих під час вивчення іноземної мови;

• розширення і поглиблення навчального матеріалу, який вивчався в аудиторії;

• формування умінь і навичок самостійного виконання вправ;

• розвиток самостійного мислення шляхом виконання індивідуальних завдань в обсязі, який виходить за межі матеріалу за програмою, але відповідає можливостям студента;

• виконання індивідуальних спостережень; підготовка навчального матеріалу, такого як текстові переклади, газетні та журнальні відомості тощо, для вивчення нових тем під час занять в аудиторії.

 

 

Критерії оцінювання самостійної роботи студентів

Шкала оцінювання Пояснення, щодо оцінювання
Традиційна оцінка Оцінка в балах ЕСТS
“відмінно” 100-90 A Студент повно і всебічно розкриває питання теми, що винесені на самостійне опрацювання, вільно оперує поняттями і термінологією, демонструє глибокі знання джерел, має власну точку зору стосовно відповідної теми і може аргументовано її доводити.
“добре” 82-89 B Загалом рівень знань студентів відповідає вимогам, але мають місце деякі упущення при виконанні завдань, винесених на самостійне опрацювання, обґрунтування неточні, не підтверджуються достатньо обґрунтованими доказами
75-81 C Загалом рівень знань студентів відповідає вимогам, але мають місце достатньо вагомі упущення при виконанні завдань, винесених на самостійне опрацювання, обґрунтування неточні, не підтверджуються доказами.
“задовільно” 67-74 D Студент розкрив питання, винесені на самостійне опрацювання, в загальних рисах, розуміє їх суть, намагається робити висновки, але при цьому припускається грубих помилок, матеріал викладений потребує уточнень.  
60-66 E Студент розкрив узагальнено питання, винесені на самостійне опрацювання, розуміє їх суть, але плутається в логічній послідовності матеріалу, також спробував робити висновки, але при цьому припускається великої кількості грубих помилок.  
“незадовільно” 35-59 FX Студент не в змозі дати відповідь на поставлене запитання або відповідь неправильна, не може зробити коректні висновки. Можливо повторно перескласти матеріал.
1-34 F Студент не в змозі жодної відповіді на поставлене запитання та він не розуміє суті питання. Можливе перескладання метеріалу дисципліни лише з обов'язковим повторним вивченням курсу.

Тематичний план

Дисципліни „ Методика викладання курсу правознавства”

    № Назва змістового модуля, теми Кількість годин, з них:  
лекції (Л) семінар. зан. (СЗ) сам. роб. студ. (СРС) форма контро-лю  
  Змістовий модуль І. Особливості педагогічного процесу у вищому навчальному закладі. Основні шляхи реформування вищої освіти          
1. Нормативно-правова база, форми організації та методичне забезпечення навчального процесу       У, СР, Р  
2. Принципи та методи навчання у вищому навчальному закладі       У, Р  
3. Технології і форми організації навчання         У, СР, Р  
4. Лекція як основна форма організації навчання. Семінарські та практичні заняття: види та організація Модульний контроль 1.       У, ПК, Р, К  
  Змістовий модуль ІІ. Самостійна робота: поняття, сутність, форми організації та проведення          
5. Самостійна та науково-дослідна робота студентів       У, СР, Р  
6. Організація контролю та оцінка якості навчання з курсуправознавства       У, Р  
7. Професійно-педагогічна діяльність викладача правознавства Модульний контроль 2.       У, ПК, Р, К  
  Разом годин: 90          

Форми контролю: усне опитування – У

перевірка конспектів – ПК

перевірка завдань для самостійної роботи – СР

колоквіум – К

обговорення рефератів – Р


 


Дата добавления: 2016-01-04; просмотров: 104; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!