По догляду за дитиною



Право на отримання допомоги по догляду за дитиною має: один із батьків, опікун, усиновлювач, бабуся чи дідусь, інший родич, фактично здійснюючий догляд за дитиною.

Допомогу призначають не зважаючи від того, чи була особа в трудових відносинах (на державній або військовій службі), займалась підприємництвом чи вчилась або була безробітною (за однією умови, що особа не отримувала матеріальну допомогу по безробіттю).

Пенсіонерам (неважливо працюючим чи ні) допомога по догляду за дитиною не виплачується.

Цей вид допомоги надається на кожного з дітией, незалежно від кількості народжених дітей, усиновлених, а також взятих під опіку дітей.

Звертатись за призначенням допомоги необхідно до відповідніх органів (Управління праці та соціального захисту населення) за місцем реєстрації отримувача допомоги. За місцем фактичного проживання допомога по догляду може призначена бути, тільки якщо заявник надасть довідку про те, що він не отримує цей вид допомоги по місцю реєстрації. Допомога по догляду виплачується з дня звернення за цією допомогою (подачі заявки та всіх потрібних документів) і до дня досягнення дитиною трирічного віку.

Потрібно знати, що підприємцям і непрацюючим особам допомогу можуть призначити з того дня, який йде за днем отриманням такого виду допомоги, як допомоги по вагітності та пологам, а іншим особам – не раніше дня, коли настане відпустка по догляду за дитиною.

118.На дітей одиноким матерям

Перш за все, гарантований державою рівень матеріальної підтримки сімей з дітьми шляхом надання державної грошової допомоги з урахуванням складу сім’ї, її доходів та віку дітей встановлено Законом України "Про державну допомогу сім’ям з дітьми".

Відповідно до цього Закону призначається такий вид державної допомоги сім’ям з дітьми як, зокрема, допомога на дітей одиноким матерям.

Таке право на грошову допомогу мають:

- одинокі матері (які не перебувають у шлюбі),

- одинокі усиновителі,

а якщо у свідоцтві про народження дитини (рішенні про усиновлення) відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку державним органом реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновителя) дитини.

- вдови та вдівці з дітьми,

- мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, шлюб між якими було розірвано до дня смерті, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника або державну соціальну допомогу.

Допомога на дітей одиноким матерям призначається незалежно від одержання на дітей інших видів допомоги (допомога у зв’язку з вагітністю та пологами, допомога при народженні дитини, допомога по догляду за дитиною та досягнення нею 3-річноого віку, інше).

Допомога на дітей одиноким матерям не призначається уразіперебування дитини на повному державному утриманні.

119.Порядок і умови призначення виплад допомог при усиновленні

Кому надається допомога

Допомога при усиновленні дитини призначається усиновлювачу, який є громадянином України, постійно проживає на її території та усиновив дитину з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування (якщо усиновлювачами є подружжя — одному з них на їх розсуд).

Потрібно зазначити, що допомога при усиновленні дитини призначається особам, які усиновили дитину після 1 січня 2009 року, незалежно від одержання на дитину інших видів допомоги.

Допомога при усиновленні дитини призначається і виплачується усиновлювачу органами праці та соціального захисту населення за місцем його реєстрації. Допомога може бути призначена за місцем фактичного проживання за умови подання довідки про неодержання зазначеної допомоги в органах праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Допомога при усиновленні дитини призначається за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше 12 календарних місяців з дня набрання законної сили рішенням про усиновлення дитини.

Перелік документів необхідних для отримання допомоги

Для призначення допомоги при усиновленні дитини органові праці та соціального захисту населення за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, подаються такі документи:

1) заява усиновлювача (якщо усиновлювачами є подружжя — одного з них), що складається за формою, затвердженою Мінпраці;

2) копія свідоцтва про народження дитини, 3) копія рішення суду про усиновлення дитини.

Умови припинення виплати допомоги

Виплата допомоги при усиновленні дитини припиняється у разі:

— позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;

— нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;

— відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;

— смерті дитини або отримувача допомоги;

Порядок припинення виплати допомоги

Виплата допомоги при усиновленні дитини припиняється за рішенням органів праці та соціального захисту населення, прийнятим на підставі пропозицій служби у справах дітей, а у разі смерті дитини — повідомлення державного органу реєстрації актів цивільного стану з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини.

Служби у справах дітей подають протягом 10 днів після настання обставин, які передбачають припинення виплати допомоги, органам праці та соціального захисту населення пропозиції щодо припинення виплати допомоги при усиновленні дитини.

з 1 січня — 30960 гривень, з яких 10320 буде виплачуватись одноразово, а решта рівними частинами протягом 24 місяців;

з 1 липня — 31770 гривні, з яких 10590 буде виплачуватись одноразово, а решта рівними частинами протягом 24 місяців;

з 1 жовтня — 33060 гривні, з яких 11020 буде виплачуватись одноразово, а решта рівними частинами протягом 24 місяців;

 

 

120.Дітям інвалідам та інвалідам з дитинства

Питання, пов'язані з призначенням та виплатою державної соціальної допомоги дітям-інвалідам та інвалідам з дитинства регулюються Законом України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» За ним, право на державну соціальну допомогу мають інваліди з дитинства (цей статус надають після досягнення 18 років) і діти-інваліди у віці до 18 років.

Інвалідам з дитинства причину, групу інвалідності, а також термін, на який встановлюють інвалідність, визначає орган медико-соціальної експертизи. Він повинен розказати інвалідам з дитинства про їхнє право на державну соціальну допомогу.

Інколи людина має право на отримання одночасно декількох видів соціального забезпечення — державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам і державної соціальної допомоги відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам». У такому разі інваліду призначається один з видів допомоги, за його вибором.

Виняток становить випадок, коли інвалід з дитинства або дитина-інвалід має право на пенсію через втрату годувальника і державну соціальну допомогу. Ці два види соціального забезпечення можуть виплачувати одночасно.

Державна соціальна допомога призначається у таких розмірах:

— інвалідам з дитинства I групи — 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

— інвалідам з дитинства II групи — 80 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

— інвалідам з дитинства III групи — 60 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

— на дітей-інвалідів віком до 18 років — 70 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність на 01 січня 2014 р. становить – 949 грн, 1 липня — 974 грн, на 1 жовтня 2014 р. – 1014 грн.

 

121.Малозабезпеченим сім`ям Закон України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;

Допомога призначається сім»ям, у яких середньомісячний сукупний дохід сім»ї не досягає встановленого рівня забезпечення прожиткового мінімуму на сім»ю.
Документи, які необхідно подати до управління праці та соціального захисту населення:
1. Заява уповноваженого члена сім»ї і декларація про доходи та майно сім»ї.
2. Довідка про склад сім”ї
3. Довідки про доходи кожного працездатного члена сім”ї за шість місяців, які передують місяцю звернення, для заповнення декларації про доходи.
4. Довідка про наявність та розмір земельної частки (паю).
При собі мати паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтва про народження дітей, трудові книжки (для непрацюючих).
Рішення про призначення державної соціальної допомоги у таких випадках приймається на підставі обстеження матеріально-побутових умов сім'ї, яка звернулася за призначенням такої допомоги.
Призначена соціальна допомога може бути зменшена до 50 відсотків її розміру у разі невикористання сім'єю можливостей знаходження додаткових джерел для існування.
Контроль за правильністю призначення і виплати соціальної допомоги здійснює орган праці та соціального захисту населення безпосередньо та через державних соціальних інспекторів.

Допомога малозабезпеченим сім’ям призначається на півроку і через шість місяців сім’я знову повинна підтвердити своє право на виплати.

Сім’я складається з 4 осіб (двоє дітей – 4 та 5 років, батько та мати), середньомісячний дохід сім’ї – 1000 грн.

З 1 січня 2014 року рівень забезпечення прожиткового мінімуму для призначення допомоги для сім’ї становить: 2265,96 грн. (255,78 грн. х 2 працездатних + 877,20 грн. х 2 дітей до 6 років).

(Цифри 255,78 грн. та 877,20 грн. – з ЗУ “Про державний бюджет на 2014 рік”)

Крім того на кожну дитину від 3-х до 13 років доплата у сумі 250,00 грн.

Розмір допомоги з січня 2014 році становить 1765,96 грн. (2265,96– 1000,00 + 250 + 250).

 

122.Соціальні послуги:форми, види та умови їх укладання

Соціа́льні по́слуги — комплекс правових, економічних, психологічних, освітніх, медичних, реабілітаційних та інших заходів, спрямованих на окремі соціальні групи чи індивідів, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, з метою поліпшення або відтворення їх життєдіяльності, соціальної адаптації та повернення до повноцінного життя.

ЗАКОН УКРАЇНИ «Про соціальні послуги» Стаття 5. Види соціальних послуг та форми їх надання

Відповідно до цього закону можуть надаватися такі види соціальних п ослуг: соціально-побутові психологічні соціально-педагогічні соціально-медичні соціально-економічні юридичні послуги з працевлаштування послуги з професійної реабілітації осіб з обмеженими фізичними можливостями інформаційні інші.

Психологічні послуги з питань психічного здоров'я, застосування психодіагностики надаються спеціально підготовленими фахівцями з медичною освітою. соціально-педагогічні послуги включають в себе виявлення та сприяння розвитку різнобічних інтересів і потреб осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, організацію індивідуального навчального, виховного та корекційного процесів, дозвілля, спортивно-оздоровчої, технічної та художньої творчості;соціально-економічні послуги - задоволення матеріальних інтересів і потреб осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, що реалізуються у формі надання натуральної чи грошової допомоги, а також допомоги у вигляді одноразових виплат і компенсацій, консультацій і допомоги у відновленні чи початку економічної діяльності, або надання інформації щодо таких можливостей (навчання, перенавчання, інформація тощо);

юридичні послуги - надання консультацій з питань чинного законодавства, здійснення захисту прав та інтересів осіб

послуги з працевлаштування - пошук підходящої роботи, сприяння у працевлаштуванні та соціальне супроводження працевлаштованої особи, надання інформації щодо робочих місць (створення нових, бронювання, вакансії);

послуги з професійної реабілітації осіб з обмеженими фізичними можливостями - комплекс медичних, психологічних, інформаційних заходів, спрямованих на створення сприятливих умов для реалізації права на професійну орієнтацію та підготовку, освіту, зайнятість;

інформаційні послуги - надання інформації, необхідної для вирішення складної життєвої ситуації (довідкові послуги);

розповсюдження просвітницьких та культурно-освітніх знань (просвітницькі послуги);

поширення об'єктивної інформації про споживчі властивості та види соціальних послуг, формування певних уявлень і ставлення суспільства до соціальних проблем (рекламно-пропагандистські послуги);

123.Соціальні пільги, як правовий засіб соцзахисту

Пільги — це нерівність у правах, за допомогою пільг здійснюється

диференціація категорій осіб, яким надається особливий статус (професійний

або соціальний). Пільги — це завжди поліпшення становища особи порівняно з іншими особами, що мають права у певній сфері (галузі). При цьому надання пільг одній категорії осіб тягне скорочення обсягу прав у інших категорій осіб. Особливо це виявляється, коли фінансування забезпечення прав у певній сфері здійснюється з одного джерела, наприклад з державного або місцевого

бюджетів, або за рахунок коштів відповідних роботодавців. Отже, існування пільг — складна проблема.

Останніми роками уряд України зробив кілька спроб перевести пільги у

систему державної соціальної допомоги.

По-перше, пільги спрямовуються на більш повне задоволення інтересів

суб'єктів, полегшення умов їх життєдіяльності. Метою встановлення пільг

є соціальний захист, поліпшення становища окремих категорій громадян.

По-друге, вони є своєрідним відхиленням від єдиних положень нормативного характеру та виступають способом юридичної диференціації прав громадян,елементом їх спеціального правового статусу. Так, для певних категорій громадян встановлені правила, які полегшують вступ до навчальних закладів, гарантують безплатний проїзд у громадському транспорті, зменшують розмір оплати житлово-комунальних послуг тощо.

По-третє, соціальні пільги виступають правомірними винятками виконання

особою обов'язків, передбачених законодавством.

І, по-четверте, вони закріплюються переважно у законах, якими

визначаються особливості спеціального правового статусу певних категорій

громадян.


Дата добавления: 2016-01-03; просмотров: 17; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!